Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gruszka_na_w... 13:13, 23 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ostatnie strony wątku to była bardzo przyjemna ogrodnicza lektura.
Pozostaje mi życzyć, aby ogrodnicze plany zostały zrealizowane.
Spokojnych Świąt Iwonko!
Pięknie Ci wychodzi dekoracyjne rękodzieło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 13:50, 23 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wszystkiego najlepszego na Święta
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 14:02, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Haniu - bardzo ci dziękuję! Cieszę się, że lektura była przyjemna. Musiałam jakoś tak zresetować umysł po cyferkach i statystyce i skupić choć na chwilę na czymś przyjemnym dla duszy. Liczę na podpowiedzi w trakcie sezonu bo bardzo mi pomagają. Kilka zmian było takimi podpowiedziami inspirowanych i zmobilizowało mnie do działania (ach jak mi się nie chciało zabierać za te jałowce ) a teraz się cieszę, że mam to już za sobą bo to był dobry ruch, nawet bardzo). Szczególnie, że robicie to w tak subtelny i miły sposób, że ogród i moja wiedza bardzo na tym zyskują Wielkie buziaki za wszystkie wskazówki. Dziś byłam na bardzo długim spacerze z kawą po ogrodzie i w końcu wszystko powoli zaczyna mi się układać. Nawet kilka pomysłów na aranżację przestrzeni na przyszłym placyku za domem się zrodziło

Dużo, dużo zdrowia i spokoju ci życzę w te święta!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:03, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)
Wszystkiego najlepszego na Święta
Aga - dla Ciebie też wszystkiego dobrego! Spełnienia marzeń ogrodowych i nie tylko w następnym roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 16:14, 23 gru 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Porównania dobitnie pokazują, że zmiany były wyłącznie dobre i trafione w punkt!
A Twoje przemyślenia i plany kolejnych korekt wprawiają mnie w zdumienie - wydawałoby się, że u Ciebie jak w pudełeczku już pięknie wszystko poukładane. Ale to Ty znasz swój ogród i swoje potrzeby najlepiej i jeśli mówisz, że coś wymaga zmian to tak jest.

Zatem trzymam kciuki za zmiany, życzę wytrwałości i zadowolenia z efektów . Wszystkiego dobrego kochana! Nie tylko na Święta .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 17:01, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kochana - wielki buziol i dużo zdrowia dla ciebie i eMa!

Wiesz, no tak, zdjęcia, te nawet dokumentacyjne do pokazania na forum robi się mimo wszystko tak, żeby uniknąć elementów problematycznych w centrum kadru chyba, że się nie da a żywo lepiej to widać. ciurkadełko dobitnie pokazuje, że takie paskudne też mam. Na szczęście to są pojedyncze przetasowania bo np. miejsce nie odpowiada roślince lub posadzona jako zapchaj dziura bo została a miało być cos innego. Albo posadziłam bo pomysłu jak zmienić co mi zgrzyta nie było a teraz się pojawił. Jedyna większa rewolucja to zdjęcie kostek z półkola na cienistej i rozsadzenie tam roślin. I zrobienie placyku, obudowy podstawy parasola.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 18:24, 23 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
inka74 napisał(a)
Tego typu ozdoby pierwszy raz robię. Co roku coś nowego wymyślam na prezenty. Lubię testować nowe rozwiązania.

Ogród się zmienił. Roślinki rosną jak szalone. Obornik im służy

Za domem mam zaledwie 5 metrów od ściany domu do płotu. Tyle obstawiałaś? Zbyt szeroko to to nie jest

5m

Potem jak wróciłam do zdjęcia, popatrzyłam na wielkość ławki to 6m
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 18:37, 23 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ładne masz mebelki ogrodowe metalowe takie gięte krzesła i stolik.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Rumianka 21:36, 23 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Obejrzałam fotki z gustownie dobranymi roślinami, a dalej doczytałam, że tu rewolucja się szykuje...Zdjęcia porównawcze są jak zwierciadło duszy ogrodu...masz pięknie, naprawdę, aż chce się tu być. Powodzenia
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
inka74 06:17, 24 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
SlonecznyOgrod napisał(a)

5m

Potem jak wróciłam do zdjęcia, popatrzyłam na wielkość ławki to 6m
oj przydałby się taki dodatkowy metr na rabacie od strony płotu, bardzo. Tam tylko 110 cm głębokości ma rabata. Wąsko, ciężko to obsadzić.
Ławka nie jest duża, chyba 140 cm. Od strony domu mam metrowy chodnik, potem rabata 190 cm, znowu chodnik 90 cm i rabata pod płotem 110 cm. Z dokładnością do 10 cm
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies