Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

SlonecznyOgrod 21:23, 22 gru 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ręczne robótki super Ci wyszły, nie wyglądają jak pierwsze, wyglądają jak byś juz to robiła bardzo ładnie, cos czuję, że się w tym odnajdziesz tym bardziej, że od razu już tyle sztuk zrobiłaś

Co do ogrodu...
Jednak przesadzanie ma sens i nie ma co się szczypać jak cos nie pasuje, tylko kombinować do skutku

Ogród Ci wypiękniał, fajnie wszystko podrosło i tyle jeszcze tam mieścisz nowych ciekawych roślin

Za domem cienista wyszła super, jaką masz tam szerokość od domu do płotu?
Wygląda całkiem szeroko ale po cichu obstawiłam sobie jakąś miarę

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agania 21:37, 22 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
inka74 napisał(a)
2015 widok na miejsce na różankę, której tam nie było, no w sumie to nic tam nie było oprócz jodły, amanogawy i osobno posadzonej leszczyny - miejsce pod tujami bardziej na lewo zdjęcia


2019 przed przeróbką kształtu


2020 lato


2020 jesień

Bomba te porównania
Iwonka czy tutaj na ostatnim foto w środku masz posadzonego judaszowca?
Wszystkie metamorfozy bardzo udane
Masz talent w rączkach do dekoracji
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
inka74 04:00, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ręczne robótki super Ci wyszły, nie wyglądają jak pierwsze, wyglądają jak byś juz to robiła bardzo ładnie, cos czuję, że się w tym odnajdziesz tym bardziej, że od razu już tyle sztuk zrobiłaś

Co do ogrodu...
Jednak przesadzanie ma sens i nie ma co się szczypać jak cos nie pasuje, tylko kombinować do skutku

Ogród Ci wypiękniał, fajnie wszystko podrosło i tyle jeszcze tam mieścisz nowych ciekawych roślin

Za domem cienista wyszła super, jaką masz tam szerokość od domu do płotu?
Wygląda całkiem szeroko ale po cichu obstawiłam sobie jakąś miarę

Tego typu ozdoby pierwszy raz robię. Co roku coś nowego wymyślam na prezenty. Lubię testować nowe rozwiązania.

Ogród się zmienił. Roślinki rosną jak szalone. Obornik im służy

Za domem mam zaledwie 5 metrów od ściany domu do płotu. Tyle obstawiałaś? Zbyt szeroko to to nie jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 04:05, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agania napisał(a)

Bomba te porównania
Iwonka czy tutaj na ostatnim foto w środku masz posadzonego judaszowca?
Wszystkie metamorfozy bardzo udane
Masz talent w rączkach do dekoracji
Czasami w taki deszczowy, ponury dzień trzeba poprawić sobie humor. Tak, na ostatnim zdjęciu na środku jest judaszowiec. Zmiany na razie idą w kierunku jaki mi się podoba
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 08:22, 23 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękny okaz jaka odmiana, długo szukałaś takiej perełeczki?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
inka74 08:41, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
To Rising Sun. U nas się pojawia w sklepach stacjonarnych. Na razie jedyne co o nim mogę powiedzieć to to, że ma piękne listki. To świeży nabytek z jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 10:28, 23 gru 2020


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
inka74 napisał(a)
Aga - żeby to było takie proste...
czytaj wątki, to kopalnia wiedzy, szczególnie te starsze. Nie pytaj na każdym wątku o porady bo bardzo wiele jest takich, które nijak się będą miały do twojego kawałka ziemi. Patrz kto i co pokazuje na swoim wątku - ładny ogród, jeszcze jak widać jak powstawał, to większa pewność, że ktoś przetestował na sobie zanim ci coś polecił.

Edit - nie ograniczaj swojej wiedzy tylko do forum...


Tak też zrobię . Będę tez się wspomagać wiedzą z zewnątrz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
kami 10:43, 23 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Fajny taki wyprowadzony judaszowiec. Ja mam Hearts of Gold drugi rok, niby podobny ale tylko wiosną ma podobne przyrosty. Rising Sun fajniejszy z opisu bo i jesienią zmienia kolor liści.
Kokesz 11:34, 23 gru 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
inka74 napisał(a)
Miejsce za domem

jest


Trafiłam do Ciebie po raz pierwszy chyba jak zmieniałaś cienistą, wyszła super ale ta rabata powala na kolana jest przepiękna to był dobry pomysł Jest tajemniczo, nie wiem jak to opisać, ale cudnie aż chce się przysiąść och i ach
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 12:22, 23 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Reni, bardzo bym chciała mieć w tym stylu praktycznie cały ogród. Też mi się ten zakątek bardzo podoba. Mam nadzieję, że druga jej część po zrobieniu placyku i rozrośnięciu tegorocznej rabaty w miejscu skrzyń będzie zachowywała podobny klimat. Tu wszystkie rośliny są zielone lub białe. Zieleń bardziej w szarość niż żółć. Do tego kapka cytryny i brązu, na wiosnę trochę amarantu i delikatnego różu. A, jest i żółty w postaci azalii ale to bardziej ciepły pomarańcz, miód. Nic więcej. Trzymam się tego. Niestety jest to nie do powtórzenia w innych częściach ogrodu. Po pierwsze wymaga wysokich i dorodnych drzew - tu wierzba płacząca a zaraz za nią grujecznik - oba lekkie, trochę romantyczne. Za płotem cały lasek czeremchy, dzikiej gruszy i jarzębiny jako tło. Jak mi go tam kiedyś wytną to niestety cienista już taka fajna nie będzie. Po drugie te nasadzenia wymagają cienia/półcienia - tu dom go zapewnia. Słońce jest rano i po 17-tej więc nigdy nie ma tu "patelni". Na pozostałych rabatach przed domem i z boku podobne nasadzenia w pełnym słońcu by się gorzej zachowywały i już tak dobrze na zdjęciach nie wychodziły Ot cały urok tego miejsca w pigułce )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies