Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:23, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)
Ja też mam czarne i są super. Faktycznie można je łączyć ze sobą i to nie koniecznie koniec z końcem tylko w dowolnym miejscu czyli da się uzyskać obręcz pożądanej w danym przypadku średnicy. Spięłam nimi np. klona Sangokaku, który po opitoleniu do pieńka wysokości 20cm wypuścił przez sezon kilka ponad metrowych gałęzi. Rozkładały się te gałęzie bardzo na boki a ja chcę uzyskać z nich ze trzy pionowe konary. Więc spięłam i jeden dodatkowo przywiązałam do palika.
oo, dobrze wiedzieć, zamawiam w takim razie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 10:40, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam brązowe i zielone.

Na hortkach brązowe a na trawach zielone.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosiek33 10:40, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Z tym staniem to bym polemizowała... One wszystkie leżały plackiem.
Musiałam te 3 sztuki hortek powiązać. Ilość linek w środku powala.

Phantom nigdy nie miał u mnie delikatnych kwiatów... Zawsze były masywne i spore.



u mnie phantom też ma ażurowe końcówki kwiatostanów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
nicol21 10:47, 06 wrz 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Bardzo przyjemny zakątek będzie!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gosiek33 10:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Weekend miałam ogólnie leniwy. Udało się tylko podwiązać w końcu hortki i umocować z tyłu za domem panele do ściany. Jeszcze kupa roboty z tym jest. Trzeba kupić teraz listwy, pomalować i dobudować górę, kupić cięższe płytki na obciążenie bazy parasola, zrobić jej drewnianą obudowę. Pomalować całość. Na razie wygląda to tak. Czekam jeszcze na 2 krzesła. Mam nadzieję, że dojadą... stół jest rozkładany, taki akurat na 3-4 osoby. Listwy drewniane będą do końca belek.


Bardzo mi się tu podoba

oba panele tu zostaną?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 11:06, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
inka74 napisał(a)
O to dokładnie chodziło . Na drewnianą część jeszcze idzie bluszcz. Będzie łagodził całość, o ile w donicy będzie chciał rosnąć. Zobaczymy.

Myślałam o drewnianych na początku ale postawiłam te co mam biesiadne i... nie wyglądały dobrze. Te fotele mam wrażenie, że nie dominują bo kolorystycznie są zbliżone do ścieżki. A są bardzo wygodne. Dobrze się na nich siedzi a to ważne jak siadasz z kawą lub książką. Ew. może zamiast jednego z krzeseł dam tam taką samą niewielką ławkę - taką

Edit - dobrze wiedzieć z tym mrozem. Będę je w takim razie chowała na zimę do garażu


Ławka fajna ale obawiam się, że może być optycznie zbyt duża.
A z tym stawaniem na fotel, to umówmy się, kto mądry tak robi? Mogą spokojnie stać na mrozie. Wiadomo że na zimnie każdy plastik twardnieje i robi się kruchy. Jak nie wleziesz na nie nogą, punktowy nacisk, to spokojnie tyłkiem nie zniszczysz
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 11:27, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41866
inka74 napisał(a)
Za dużo na raz wrzuciłam?
Taki był zamysł tego miejsca. Tam jest w lato cień, cisza, spokój, za płotem ptaszyska, budka dla kosów i busz. Jeżeli się sprawdzi jako taras letni - będę myślała o wybiciu drzwi z salonu. W teorii jest taka możliwość. Ale to pieśń przyszłości. Na razie muszę pofunkcjonować trochę z tym miejscem. Może nie będzie mi przeszkadzało chodzenie na około domu raz na jakiś czas.

Drzwi z salonu, to świetny pomysł, nie mysl za długo i bierz przykład z Mrokasi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 11:30, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)
u mnie phantom też ma ażurowe końcówki kwiatostanów
tu na dole pokazany jest kwiat Phantoma
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=245

nieźle to wszystko się rozrosło w 3 lata
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:31, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
nicol21 napisał(a)
Bardzo przyjemny zakątek będzie!
też tak myślę dzięki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:31, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kokesz napisał(a)
Mam brązowe i zielone.

Na hortkach brązowe a na trawach zielone.
zamówiłam już czarne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies