Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:02, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
Obramowanie drewniane górą to baaardzo dobry pomysł. Nie bedzie takiego "ostrego wykończenia metalu. Zrobi się niemal jak obraz. Zrównoważy. Bardzo mi się to podoba.
A mebelki taki z technorattanu mam, od lat na dworze i nic im nie jest. Byle przy mrozie na nie nie stawać bo kruche Tak mi dziurkę syn zrobił w jednym. Ale zasłaniam poduchą i jest ok
O to dokładnie chodziło . Na drewnianą część jeszcze idzie bluszcz. Będzie łagodził całość, o ile w donicy będzie chciał rosnąć. Zobaczymy.

Myślałam o drewnianych na początku ale postawiłam te co mam biesiadne i... nie wyglądały dobrze. Te fotele mam wrażenie, że nie dominują bo kolorystycznie są zbliżone do ścieżki. A są bardzo wygodne. Dobrze się na nich siedzi a to ważne jak siadasz z kawą lub książką. Ew. może zamiast jednego z krzeseł dam tam taką samą niewielką ławkę - taką

Edit - dobrze wiedzieć z tym mrozem. Będę je w takim razie chowała na zimę do garażu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:07, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiek33 napisał(a)
To wielka szkoda.

Jeszcze miałam Queen of Night - to był jedyny tulipan dający piękny akcent w ogrodzie nawet rosnąc tylko po kilka sztuk
Ja jakoś za nim nie przepadam u mnie zawsze był bardzo wysoki i miał małe kwiaty w stosunku do wielkości. No i nawet po wykopaniu powtarzały kwitnie tylko nieliczne cebulki. Może kwestia mojej gliny. Podobnie lubiana Elegant Lady. Ale jest taka różnorodność odmian, ze każdy znajdzie coś dla siebie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:09, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
zawitka napisał(a)
No rewolucja u Ciebie Ładnie wygląda ta scianka i skrzyneczki .Tulipy lubię wiosna ale nie chce mi się już sadzić więcej bo nie mam siły .Przylecę na wiosnę do Ciebie .
Zapraszam do obejrzenia na żywo, nie masz do mnie w sumie daleko Ja też myślę, ze kiedyś to sadzenie cebulek to mi się po prostu znudzi. Na razie 7-8 rok już eksperymentuję. Jeszcze mam siłę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:12, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)
Ale to nie zimuje
podobno znosi temperatury do ok. - 18°C - zawsze zostaje donica i traktowania jako roślina tarasowa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:13, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Judith napisał(a)
Inka, ja kupiłam czarne. Wogóle ich nie widać.
Potwierdzam - można łączyć na zatrzask. Są z giętkiego plastiku - leciutkie. Jestem zadowolona.
Kasya napisał(a)
No właśnie, czarne najlepsze
Tak właśnie myślałam, aby takie kupić. Dzięki! Jakie rozmiary wzięłyście?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 10:13, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41866
inka74 napisał(a)
Weekend miałam ogólnie leniwy. Udało się tylko podwiązać w końcu hortki i umocować z tyłu za domem panele do ściany. Jeszcze kupa roboty z tym jest. Trzeba kupić teraz listwy, pomalować i dobudować górę, kupić cięższe płytki na obciążenie bazy parasola, zrobić jej drewnianą obudowę. Pomalować całość. Na razie wygląda to tak. Czekam jeszcze na 2 krzesła. Mam nadzieję, że dojadą... stół jest rozkładany, taki akurat na 3-4 osoby. Listwy drewniane będą do końca belek.

Hortki oglądałam a to mi umknęło… jak to możliwe…
Super salonik zrobiłaś
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 10:15, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41866
inka74 napisał(a)
podobno znosi temperatury do ok. - 18°C - zawsze zostaje donica i traktowania jako roślina tarasowa

Rozmawiałam na targach i pani powiedziała ze tylkk do ogrodu zimowego poleca… wiec odpuściłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 10:15, 06 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)


Właśnie - który kolor obręczy macie? Jest ciemna zieleń, brąz i czarny. Których najmniej widać? Wbrew pozorom zielone pręty są widoczne - mam wbijane takie obręcze


Ja też mam czarne i są super. Faktycznie można je łączyć ze sobą i to nie koniecznie koniec z końcem tylko w dowolnym miejscu czyli da się uzyskać obręcz pożądanej w danym przypadku średnicy. Spięłam nimi np. klona Sangokaku, który po opitoleniu do pieńka wysokości 20cm wypuścił przez sezon kilka ponad metrowych gałęzi. Rozkładały się te gałęzie bardzo na boki a ja chcę uzyskać z nich ze trzy pionowe konary. Więc spięłam i jeden dodatkowo przywiązałam do palika.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:21, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)
Hortki oglądałam a to mi umknęło… jak to możliwe…
Super salonik zrobiłaś
Za dużo na raz wrzuciłam?
Taki był zamysł tego miejsca. Tam jest w lato cień, cisza, spokój, za płotem ptaszyska, budka dla kosów i busz. Jeżeli się sprawdzi jako taras letni - będę myślała o wybiciu drzwi z salonu. W teorii jest taka możliwość. Ale to pieśń przyszłości. Na razie muszę pofunkcjonować trochę z tym miejscem. Może nie będzie mi przeszkadzało chodzenie na około domu raz na jakiś czas.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:21, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)

Rozmawiałam na targach i pani powiedziała ze tylkk do ogrodu zimowego poleca… wiec odpuściłam
może tak być, to krzew ciepłego klimatu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies