Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 07:49, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
A ten bambus w donicy to taki nieduży będzie? Jaka odmiana? Bardzo pasuje.
Ja też do takich samych donic chcę jakiegoś bambusa, a do wyższych rdest jesienny. Na tym "japońskim" tarasie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 07:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Nooo, powiem Ci że ten tarasik na cienistej zapowiada się smakowicie . Ta ścianka fajnie wyszła, górą będą takie deseczki jak po lewej?
Czym podwiązałaś hortki? Ja jestem bardzo zadowolona z tych falowanych obręczy, które polecała Renia.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kokesz 08:21, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Super filmik
Łatwiej mi będzie teraz zorientować się gdzie co i jak
Z tulipanami czekam na ewentualne przeceny
Na razie tylko krokusy maślane kupiłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
TAR 08:59, 06 wrz 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
upiekszasz z powodzeniem

nie wiem co jest z moimi hortami ale limelight ani troche sie nie pokladaja a kwiaty bombiaste. w tym roku i lmelight i little lime maja olbrzymie kwiaty chociaz wody za duzo nie mialy. ale przyciete byly drastycznie z 15 cm od gruntu, myslalam, ze zamordowalam je wszystkie ale tylko jedna Bobo, ktora juz w zeszlym roku nie rokowala w tym odeszla calkowicie.

Czym podwiazujecie horty, ja bym chetnie skorzystala przy Perovskich i krwiściagach, za bardzo sie pokladaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
daredevil 09:04, 06 wrz 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ścianka cudo! Praca wre

Hortki wyglądają super, jak wiązałaś? Do czegoś, czy gałęzie do siebie?

Jak pomyślę o wiązaniu 80 hortek u siebie to chyba nie chcę tego robić Na wiosnę przytnę wyżej?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
inka74 09:05, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasya napisał(a)
Ta limka na pniu ci tak ładnie stoi w tym roku ?
A mój phantom w tym roku jak nie phantom, ma nie dość ze duże to jeszcze bardzo grube kwiaty, a zawsze były takie delikatne
Z tym staniem to bym polemizowała... One wszystkie leżały plackiem.
Musiałam te 3 sztuki hortek powiązać. Ilość linek w środku powala.

Phantom nigdy nie miał u mnie delikatnych kwiatów... Zawsze były masywne i spore.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:11, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Helen napisał(a)
Iwonka, pokaz mi, w miarę możliwości, porównanie phantoma i limelight. Najlepiej kwiaty obok siebie, jeżeli będziesz mogła. Ja chyba mam mocno pomieszane te hortensje.

jak wrócę do domu spróbuję. Akurat musiałam przetrzebić trochę limkę i mam kwiaty w wazonie. Tylko ta moja wiesz, jest jakby takim lekkim mutantem, duże ma te kwiaty bo stary krzew i ja mocno tnę.
Helen napisał(a)
Ścianka cudo
Mam nadzieję, że taka będzie jak skończymy. Ale już chyba zamysł widać?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:15, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
A co to takie fajne?
Lagerstroemia, odmiana Natchez - są w różnych kolorach małe sadzonki w AF
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:22, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
Świetnie się zapowiada. A górą dodasz sztachetek czy coś innego wymyśliłaś?
Mebelki, donica, teraz faktycznie lepiej niż z metalowymi
Góra będą szły drewniane listewki takie, jak na panelu po lewej. Ponieważ idą po całej szerokości musimy zamawiać i wcześniej trzeba było panele skręcić. Nie chciałam zostawiać tego w takiej wysokości jak jest bo w stosunku do parasola to słabo wygląda. Proporcje są zaburzone. Stąd pomysł na podwyższenie tego po całości. Lampę pewnie jeszcze pomaluję, w sensie klosz bo jest oczywiście czysto biały i mnie drażni.
Na razie mam problem z mebelkami bo mieli mi dowieźć 2 brakujące krzesła i nie ma ich od tygodnia, wcięło. No ale coś w tym stylu, wszystko razem myślę, że tu bardziej pasuje niż te metalowe. Metalowe są ładne ale... nie nadają się do siedzenia. A te fotele są bardzo wygodne, mogę je spokojnie zostawić na zewnątrz. Nawet jak pada nic im się nie dzieje, podobno. Dokupię jeszcze tylko poduchy do nich.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 09:27, 06 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
Obramowanie drewniane górą to baaardzo dobry pomysł. Nie bedzie takiego "ostrego wykończenia metalu. Zrobi się niemal jak obraz. Zrównoważy. Bardzo mi się to podoba.
A mebelki taki z technorattanu mam, od lat na dworze i nic im nie jest. Byle przy mrozie na nie nie stawać bo kruche Tak mi dziurkę syn zrobił w jednym. Ale zasłaniam poduchą i jest ok
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies