Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 09:30, 06 wrz 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu, niestety tulipany wymagają ilości, aby w pełni je docenić. Tak min. 30-40 sztuk jednej odmiany już coś daje. Niestety Purple Pion nie jestem w stanie dostać od 2 lat. W tym roku już go chyba nie zobaczę.



To wielka szkoda.

Jeszcze miałam Queen of Night - to był jedyny tulipan dający piękny akcent w ogrodzie nawet rosnąc tylko po kilka sztuk
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 09:30, 06 wrz 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No rewolucja u Ciebie Ładnie wygląda ta scianka i skrzyneczki .Tulipy lubię wiosna ale nie chce mi się już sadzić więcej bo nie mam siły .Przylecę na wiosnę do Ciebie .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 09:30, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
A ten bambus w donicy to taki nieduży będzie? Jaka odmiana? Bardzo pasuje.
Ja też do takich samych donic chcę jakiegoś bambusa, a do wyższych rdest jesienny. Na tym "japońskim" tarasie.
Ten w czarnej donicy będzie taki niski do 50 cm maks. Na zimę będę go do domu zabierać. Muszę metki poszukać, to jakaś fargesia tak, jak i ten w donicy drewnianej tylko to dwie różne odmiany. Jak się rozrośnie to mogę ci go odkroić brałam na Głębockiej ale to ostatnia sztuka była.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:34, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)
Nooo, powiem Ci że ten tarasik na cienistej zapowiada się smakowicie . Ta ścianka fajnie wyszła, górą będą takie deseczki jak po lewej?
Czym podwiązałaś hortki? Ja jestem bardzo zadowolona z tych falowanych obręczy, które polecała Renia.
Tak, góra będą takie listwy jak na drewnianej części. Plan na tarasik musiał nabrać mocy urzędowej a serio to nie do końca wiedziałam jak rozwiązać sprawę z ustawieniem parasola. Będzie jeszcze trochę zabawy ale finalnie powinno być OK. Oprócz tego co miesiąc dokupywałam jakiś element bo na raz to tak słabo... ale rozłożone zakupy na 4 miesiące są akceptowalne.

Hortki powiązane sznurkiem czarnym do snopowiązałki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:38, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kokesz napisał(a)
Super filmik
Łatwiej mi będzie teraz zorientować się gdzie co i jak
Z tulipanami czekam na ewentualne przeceny
Na razie tylko krokusy maślane kupiłam
Dziękować Tulipany na przecenach już nie kupuję. Zaoszczędzę może z 20 zł a ja chcę konkretne odmiany, które często wymiata po prostu. Teraz się tak nacięłam bo już w sierpniu zabrakło tych, o których myślałam już od zimy wręcz bo je wtedy odkryłam. Ja kupuję na przedsprzedażach. Teraz w Biedrze wykorzystałam kupony, które dawali w sierpniu - na każdej 100 - ucięte 15 zł...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 09:41, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41866
inka74 napisał(a)
Lagerstroemia, odmiana Natchez - są w różnych kolorach małe sadzonki w AF

Ale to nie zimuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 09:46, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
TAR napisał(a)
upiekszasz z powodzeniem

nie wiem co jest z moimi hortami ale limelight ani troche sie nie pokladaja a kwiaty bombiaste. w tym roku i lmelight i little lime maja olbrzymie kwiaty chociaz wody za duzo nie mialy. ale przyciete byly drastycznie z 15 cm od gruntu, myslalam, ze zamordowalam je wszystkie ale tylko jedna Bobo, ktora juz w zeszlym roku nie rokowala w tym odeszla calkowicie.

Czym podwiazujecie horty, ja bym chetnie skorzystala przy Perovskich i krwiściagach, za bardzo sie pokladaja
U mnie Bobo też się nie uchowała, może to taka odmiana... Położyły mi się tylko wersje na pniu hortek i anabelki, reszta w miarę stoi.
Hortki te duże wiążę sznurkiem do snopowiązałki czarnym. Dziewczyny kupiły takie falowane obręcze na All.. - tego typu, podobno można łączyć z sobą w większe, które Reni polecała. Ja pewnie też zakupię do wersji typu anabelka czy do traw zbytnio się rozłażących.

Właśnie - który kolor obręczy macie? Jest ciemna zieleń, brąz i czarny. Których najmniej widać? Wbrew pozorom zielone pręty są widoczne - mam wbijane takie obręcze
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 09:52, 06 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
Inka, ja kupiłam czarne. Wogóle ich nie widać.
Potwierdzam - można łączyć na zatrzask. Są z giętkiego plastiku - leciutkie. Jestem zadowolona.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 09:53, 06 wrz 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41866
No właśnie, czarne najlepsze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 09:54, 06 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
daredevil napisał(a)
Ścianka cudo! Praca wre

Hortki wyglądają super, jak wiązałaś? Do czegoś, czy gałęzie do siebie?

Jak pomyślę o wiązaniu 80 hortek u siebie to chyba nie chcę tego robić Na wiosnę przytnę wyżej?
Patyk wbity w środek hortki i do tego wiązałam każdą gałązkę osobno. 80 sztuk - nigdy... te 3 sztuki mi 2 godziny zabrały z życia

Ścianka dziękuje, praca postępuje w tempie żółwim jak dla mnie - nad tą ścianką myślę od... maja? Materiały czekały od czerwca-lipca. Ale ważne, że powoli do przodu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies