Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:14, 05 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kształty są mega ważne a grabów jest całe mnóstwo. Ten Columnaris Nana widziałam na żywo. Świetny jest. Bardzo mi się kiedyś jeszcze podobała odmiana Nana Compacta, wiesz, ja z reguły na mniejsze odmiany zwracam uwagę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 16:52, 06 lis 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
inka74 napisał(a)
Dziś rano zimno było, dopiero po 10 wyszłam. A ty wiesz że z buków tych wiosennych przeżyły mi słownie 3 sztuki dokupiłam doniczkowe. Zobaczymy jak to za rok się będzie prezentować. Nie wiem czy kopane drzewa to jednak nie lepiej na jesieni brać a nie na wiosnę. I buki jednak mniejsze na żywopłot niż większe, jak z gruntu.


O rany, może jednak źle że przycinałaś od razu. Mi przeżyło chyba ze 30 sztuk. Czyli trochę więcej niż połowa. Posadziłam na gęsty, podwójny żywopłot, taką ściankę.
Ja bardzo często kupuję celowo mniejsze rośliny, bo nigdy nie wiem jak u mnie sobie poradzą. Na tym piasku wszystko gorzej rośnie. Nawet moje wielkie dołki nie są receptą na dorodne rośliny. Łatwiej utrzymać byliny.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 18:41, 08 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, to był eksperyment. W moim przypadku średnio udany. Nauki pobrane, przydadzą się na przyszłość. Niczego nie żałuję.

A z dobrych wieści - skończyłam sadzić cebulki!!!!! Zostały mi tylko doniczkowe. Jestem happy ))
Ostatnia rabata


Jutro jak nie będzie padać to sprzątam meble, wysypię korę i ogłaszam koniec sezonu ogodowego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 18:46, 08 lis 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Pięknie będzie wiosną.
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 19:06, 08 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mam nadzieję bo nie wiem czy nie pomyliłam doniczek z wykopanymi cebulkami )) oczywiście karteczka z nazwą zniknęła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 19:28, 08 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Szaleństwo!
Będziesz chyba mogła sprzedawać bilety na pokaz wiosną .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
kami 06:05, 09 lis 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Wow, Iwona gdzie Ty tak na tulipany napadłaś?
Martka 07:37, 09 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwona, cebule - będzie szał wiosno, nie zawiedź nas
inka74 09:45, 09 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny, ja cebulki skupuję przez min. 3 miesiące. Rozkładam zakupy na raty bo tak po prostu jest lżej dla portfela. Z drugiej strony nie mam już tylu wydatków na rośliny bo ogród mam obsadzony więc mogę pozwolić sobie na małe szaleństwo Najpierw w sierpniu kupuję w Biedronce i Lidlu oraz zamawiam internetowo taniej w przedsprzedaży z wysyłką na wrzesień. To dotyczy upatrzonych odmian. Wcześniej robię listę co i gdzie ma iść i w jakiej ilości. Po tych kilku latach nabrałam trochę wprawy i nie ma braków ani nadwyżek. Mam swoje ulubione odmiany lub te, które chcę koniecznie przetestować bo na wiosnę zapisałam je w notesie . W październiku jak znajdę coś ciekawego na przecenach to dokupuję ale to są odmiany testowe. W tym roku dwie rabaty są tak testowo obsadzone po całości. Efekt na wiosnę dopiero. Tym sposobem w tym roku nazbierałam do wsadzenia ponad 2 tys. sztuk różnych cebul, głównie tulipanów. Nowych i z wykopków. No taka mała fiksacja, nieszkodliwy ale pracochłonny nałóg.

Co roku powstają w moim kajecie ogrodowym takie zapiski


A na wiosnę jak tulipany kwitną nagrywam krótkie filmiki z info dla mnie co jest ok a co jest do poprawy. Na tej podstawie robię potem wstępne plany nasadzeń - powstaje lista tulipanów, które chcę koniecznie mieć i gdzie je chcę mieć. To baza, ok. 2/3 nasadzeń. Reszta zależy od tego co uda mi się kupić.

Do oglądania wiosną zapraszam bez biletów. Efekt niestety jest nie do końca przewidywalny bo zdarzają się po prostu pomyłki lub nie trafiam z miksami z czasem kwitnienia ale zawsze coś tam jest do obejrzenia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 12:17, 09 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
inka74 napisał(a)
. Efekt na wiosnę dopiero. Tym sposobem w tym roku nazbierałam do wsadzenia ponad 2 tys. sztuk różnych cebul,


[…]
Do oglądania wiosną zapraszam bez biletów. Efekt niestety jest nie do końca przewidywalny bo zdarzają się po prostu pomyłki lub nie trafiam z miksami z czasem kwitnienia ale zawsze coś tam jest do obejrzenia.


Liczba robi wrażenie, szczególnie, że nie będą rozproszone, tylko blisko siebie

Chciałabym jeszcze napomknąć, że oglądałam ogród bez tulipanów i też było „coś do obejrzenia”. Ogród jest bardzo różnorodny, taka bombonierka ze słodyczami .
Niestety nie udało mi się podjechać jesienią, ale na pewno w przyszłym roku lepiej sobie rozplanuję .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies