Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

tulucy 12:20, 09 lis 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie na 25 tych buczków wypadło 4-5 sztuk chyba. Przy moim macoszym podejściu, że ma rosnąć samo, to chyba niezły wynik. Ale to nie są raczej same buki, Kwartet była z Izą i widziały, i powiedziały, że część to na bank graby. Faktycznie, liście się różnią.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 12:23, 09 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwona, jestem pod wrażeniem warsztatu zorganizowane osoby i procesy lubię  ale u Ciebie jeszcze dochodzi do tego fantazja i zapał
Wiaan 12:51, 09 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
Organizacja w sadzeniu cebul - jestem pod wrażeniem będziemy podziwiać. Może kiedyś uda mi się pójść w takie ilości, tulipany uwielbiam od dziecka
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
inka74 16:29, 09 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)


Liczba robi wrażenie, szczególnie, że nie będą rozproszone, tylko blisko siebie

Chciałabym jeszcze napomknąć, że oglądałam ogród bez tulipanów i też było „coś do obejrzenia”. Ogród jest bardzo różnorodny, taka bombonierka ze słodyczami .
Niestety nie udało mi się podjechać jesienią, ale na pewno w przyszłym roku lepiej sobie rozplanuję .
w sumie będą 3 strefy zostawiłam 2 rabaty z poprzedniego roku z nasadzeniami, bez jakiegokolwiek dosadzania. Zobaczymy efekty. Jedna to raczej same liście będą bo to chyba 3 jej sezon bez roszad. Droga ma szansę.
Ty to chyba byłaś u mnie ogólnie już po tulipanach a przed różami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:37, 09 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
U mnie na 25 tych buczków wypadło 4-5 sztuk chyba. Przy moim macoszym podejściu, że ma rosnąć samo, to chyba niezły wynik. Ale to nie są raczej same buki, Kwartet była z Izą i widziały, i powiedziały, że część to na bank graby. Faktycznie, liście się różnią.
no to albo ja coś nie tak zrobiłam albo akurat taki towar się trafił
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:43, 09 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Martka napisał(a)
Iwona, jestem pod wrażeniem warsztatu zorganizowane osoby i procesy lubię  ale u Ciebie jeszcze dochodzi do tego fantazja i zapał
przy braku organizacji więcej się szamotałam z tym co gdzie posadzić niż robiłam. Efekty też nie były dokładnie takie jak oczekiwane. A jak mam temat ułożony to szybko i sprawnie wszystko idzie. Zostawienie na żywioł przy takiej ilości to po prostu nie jest najlepszy pomysł. A do tego kapka fantazji i braku sztywnych ram "jedynego słusznego rozwiązania" to po prostu fajna zabawa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:45, 09 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiaan napisał(a)
Organizacja w sadzeniu cebul - jestem pod wrażeniem będziemy podziwiać. Może kiedyś uda mi się pójść w takie ilości, tulipany uwielbiam od dziecka
ja też lubię tulipany stąd takie szaleństwo. Mam nadzieję, że wiosna będzie ładna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 17:54, 09 lis 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O ja cie... tulipan na tulipanie, a wydawało mi się, że już mam wszędzie ich gęsto
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Juzia 19:51, 09 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
A nie masz problemu z korzeniami innych roślin?
Bo ja kiedyś tak sadziłam tulipany jak ty... a teraz już łopatki nie mogę miejscami wbić. Nawet jakbym chciała nasadzić gęsto, to nie idzie

Będę podziwiać u ciebie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mirka 20:19, 09 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Juzia napisał(a)
A nie masz problemu z korzeniami innych roślin?
Bo ja kiedyś tak sadziłam tulipany jak ty... a teraz już łopatki nie mogę miejscami wbić. Nawet jakbym chciała nasadzić gęsto, to nie idzie

Będę podziwiać u ciebie

Dokładnie mam tak jak Juzia. Szukam miejsca a tu korzenie. Ja jestem ciekawa sposobu sadzenia tych cebul ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies