Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

LIDKA 16:23, 05 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7315
Był kiedyś odcinek Maji w ogrodzie ze smarowaniem kamieni mchem z jogurtem. Wiec to chyba skuteczna metoda.

Iwonko jak bedziesz chciala mech to Ci wyślę troche z prywatnego lasu. Wiec to chyba legalne będzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
anpi 23:25, 05 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Masz niezły dylemat z tym wodnym punktem. Mnie się bardzo podoba wizualizacja z misą, ale wiesz ja jestem typem zbieracza i sama zatłaczam czasami zbytnio przestrzeń Coś Ci się w końcu wyklaruje, takie dyskusje są twórcze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 07:23, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Wiesz gdzie widziałabym taką większą misę ze źródełkiem? Na tej ostatnio przerabianej rabacie przy wjeździe... Tam wśród zieleni, pomiędzy bylinami, szemrzące źródełko... Pokazywałaś kiedyś filmy z ogrodu i tak mi to jakoś przyszło do głowy

Pomysł ciekawy, nie powiem. Wymagałby niestety sporego nakładu pracy - tam już napchane jest roślinami po kokardę i na dodatek teren nie jest zupełnie płaski. Nie mam gdzie rośliny n przesadzić. I tam już jest element ozdobny - rdzawe, mniejsze koło - co z nim? To by były 2 elementy nie do końca się uzupełniające. Całą rabatę by trzeba było przerabiać pod element wodny.
Przy huśtawce musisz uwierzyć na słowo jest dobre miejsce. Po pierwsze widać je z tarasu i salonu. Po drugie jak siedzę na huśtawce to taki delikatny plusk wody działa na mnie odprężająco.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:26, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
LIDKA napisał(a)
Był kiedyś odcinek Maji w ogrodzie ze smarowaniem kamieni mchem z jogurtem. Wiec to chyba skuteczna metoda.

Iwonko jak bedziesz chciala mech to Ci wyślę troche z prywatnego lasu. Wiec to chyba legalne będzie.
dziękuję kochana! Niewielkie ilości mchu mam u siebie na działce. Na testy chyba wystarczy. Chyba tylko na pogodę cieplejszą muszę poczekać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:27, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anpi napisał(a)
Masz niezły dylemat z tym wodnym punktem. Mnie się bardzo podoba wizualizacja z misą, ale wiesz ja jestem typem zbieracza i sama zatłaczam czasami zbytnio przestrzeń Coś Ci się w końcu wyklaruje, takie dyskusje są twórcze
No jesteśmy sroki obie, to fakt. Roślinami i dodatkami mogłabym zapełnić 3-krotnie większy ogród przyda się na przyszłość, może...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 08:05, 06 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
A może co takiego?

https://www.google.com/search?q=lecę+w+kulki+oczko+wodne+typu+kałuża&tbm=isch&ved=2ahUKEwiru66Uwer1AhUBOuwKHa5mDpgQ2-cCegQIABAB&oq=lecę+w+kulki+oczko+wodne+typu+kałuża&gs_lcp=ChJtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1pbWcQA1CmCVjiO2CbRWgAcAB4AIABYYgBjgmSAQIxM5gBAKABAbgBA8ABAQ&sclient=mobile-gws-wiz-img&ei=m3L_YeuBOIH0sAeuzbnACQ&bih=678&biw=412&client=ms-android-samsung-gs-rev1&prmd=isvxn

I do tego ten kamień jako ciurkadełko...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 12:43, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Reni, znam tę kałużę u Ani. Bardzo mi się podobała. Dzięki!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Johanka77 18:56, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
To mnie teraz zdziwiłaś bo w sezonie tych skrzyń zza zieleni po prostu nie widać... Ja nie zwracam na nie uwagi. Skrzynie zostają, tylko w ten sposób chce tam coś rosnąć a i rośliny dzięki nim są na różnych poziomach.


Ps. To miejsce ma w sumie ponad 3 metry szerokości od huśtawki do końca skrzyni z magnolią i 1,5 głębokości licząc do tuj...

dorobiłam wizualizację na szybko. Misa, którą znalazłam jest stosunkowo płaska, ona będzie ledwie 10-15 cm wystawała ponad kamienie, sam zbiornik jest niżej a będzie stała na nim. Bardziej to będzie oczko wodne niż element architektoniczny.


Iwona, misa mi się poda. I to bardzo.
Ale miejsca nie rozumiem.
Ławka jest obok. Nie chcecie na tę wodę patrzeć?
Bo ja w tym miejscu to bym prędzej stolik na kawkę i drinki widziała

A jeśli tu i tylko tu, to bez skrzynki. żeby więcej miejsca dla tej misy było.

Tylko nie bij

Edit:
tej kałuży nie rób tylko… masz takie fajne nowoczesne cortenowe elementy w ogrodzie, to pozostań przy nich!
Ja będę obrońcą misy!
.
.
.
tylko w innym miejscu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
olciamanolcia 20:54, 06 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Ale Ty masz przepiękną i okazałą kolekcję tulipanów i róż -szczególnie ta Munstead Wood mnie zauroczyła cos niesamowitego.. Ja mam kilka róż z "przypadku", nie umiem ich prowadzić więc nie kupuję a Twoje są śliczne
Tulipany cudne-też w tym roku będę miała wysyp w odcieniach różu i pomarańczy bo do tej pory miałam tylko białe i czarne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Magleska 21:27, 06 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Iwonka ja tam znawcą nie jestem ,ale mi ta misa cortenowa pasuje w tym miejscu

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies