Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:59, 04 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na razie zakupów żadnych nie robię. Potem tylko zamówię cisy Hoseri na niska obwódkę. Kulkę potrzebna na dawną rabatę owalna mam (jak to spacery po ogrodzie rozjaśniają umysł . Rabata może kiedyś powstanie, jak projekt się skrystalizuje do końca, łącznie z nasadzeniami. Na razie to bardzo odległa przyszłość bo do czerwca mam co robić na ogrodzie. No i eMa trzeba by było przekonać... i trochę też siebie. Boję się, że zepsuję to co jest a jeszcze nie dałam się temu rozrosnąć więc może ta rabata dopiero za rok powstanie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:07, 04 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Czytam na bieżąco o wszystkich rozterkach aranżacyjnych. Cierpliwie zaczekam na końcowy efekt. Z pewnością będzie zachwycający.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 13:22, 04 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Haniu, kiedyś może będzie jakiś efekt ale na to trochę poczekamy. Na razie nic mi się nie podobna albo jak mi się podoba to cena jest absolutnie z kosmosu. A wyszłam z założenia, że lepiej poczekać niż robić po to, aby za chwilę zmieniać. Już mnie mój ogród nie drażni
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:47, 05 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Im więcej się zastanawiam nad tą fontanną tym bardziej skłaniam się do zastosowania czystej misy cortenowej, dużej 80 cm, wychodzącej poza obrys obecnego miejsca więc odrobinę przełamującą linię. Osadzę w niej pompę i zrobię szczelinę przelewowową przy górnej krawędzi. Bez kamienia w środku. Kamienie te średnie co mam, dam jako wypełnienie pod misą na pojemniku na wodę. Tam drobnego żwiru nie można dać bo jest sporo szczelin. Kamieni nie będzie widać a i woda nie będzie się na nie lała bezpośrednio. Mniej glonów, a jak będą to mniej widoczne. Drobny żwirek wymienię na serpentynit, chyba. Zrobię drobne roszady roślinne, może przed donicą z lewej dam w końcu brunerę. Mam już ładne kępy za huśtawką to podzielę.
Misa będzie w tym stylu: https://pin.it/4lfldjj

Jak myślicie, będzie pasować do reszty ogrodu?
Zrobiłam przymiarkę z paleniskiem 70 cm. Oczywiście to nie wygląda teraz dobrze bo i listwy cortenowe są porozkładane do rdzewienia i bałagan ale chodzi o samo usytuowanie misy, rozmiar. Misa będzie większa i niższa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 11:37, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Iwonko, myślę, że albo misa albo skrzynie. Na tak małym kawałku przestrzeni jest za ciasno na dwa rożne kawałki twardej architektury.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 12:16, 05 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
To mnie teraz zdziwiłaś bo w sezonie tych skrzyń zza zieleni po prostu nie widać... Ja nie zwracam na nie uwagi. Skrzynie zostają, tylko w ten sposób chce tam coś rosnąć a i rośliny dzięki nim są na różnych poziomach.


Ps. To miejsce ma w sumie ponad 3 metry szerokości od huśtawki do końca skrzyni z magnolią i 1,5 głębokości licząc do tuj...

dorobiłam wizualizację na szybko. Misa, którą znalazłam jest stosunkowo płaska, ona będzie ledwie 10-15 cm wystawała ponad kamienie, sam zbiornik jest niżej a będzie stała na nim. Bardziej to będzie oczko wodne niż element architektoniczny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 12:29, 05 lut 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
A ja bym bardziej u ciebie widziała kamien-ciurkadelko, szczególnie jesli chcesz tam przy skrzyniach
Zgadzam się z Andą ze misa powinna być soliterem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 12:40, 05 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
inka74 napisał(a)
To mnie teraz zdziwiłaś bo w sezonie tych skrzyń zza zieleni po prostu nie widać... Ja nie zwracam na nie uwagi. Skrzynie zostają, tylko w ten sposób chce tam coś rosnąć a i rośliny dzięki nim są na różnych poziomach.


Ps. To miejsce ma w sumie ponad 3 metry szerokości od huśtawki do końca skrzyni z magnolią i 1,5 głębokości licząc do tuj...


Iwonko, to tylko moje zdanie. Ty zrobisz oczywiście jak Tobie się podoba
Misa jako soliter na większej przestrzeni tak, na tak małej dla mnie nie. 1,5 m od tuj minus skrzynia, nie wiem jaka jest jej szerokość. Huśtawka to też duży element twardej architektury. Za dużo dla mnie z misą. Ja tam cały czas widzę kamień w mchu i sączącą się z niego wodą - tak z japońska trochę, jak na podanym wcześniej przeze mnie pinie. Wprowadziłoby to spokój i harmonię Nie byłoby problemu z glonami. Ja zrobiłabym tak, Ty nie musisz oczywiście
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 13:04, 05 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Chyba myślimy o czymś kompletnie innym. Uściślijmy.

Ewcia - poniżej wizualizacja tego miejsca z kamieniami pokrytymi mchem - gdzie tu dać wodę i ciurkadło? Czy mech w takim odcieniu zieleni pasuje do cytrynowej AllGold i innych szarych roślin? Czy w ogóle gdzieś się kupuje żywy mech? Suszony wiem gdzie ale żywy? Kiedyś czytałam o jakimś sposobie z jogurtem...

I dla porównania wersja z misą i ciemniejszymi kamieniami bo serpentynit jest szary z lekką nutą zieleni


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:15, 05 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
A ja bym bardziej u ciebie widziała kamien-ciurkadelko, szczególnie jesli chcesz tam przy skrzyniach
Zgadzam się z Andą ze misa powinna być soliterem
Kasia, kamień mam, widzisz co się dzieje na nim i pod nim po 1 sezonie. Montaż w nim pompy jest mega upierdliwy - pompę na zimę muszę wyjmować. I jak kamień to co dać pod nim aby to było estetyczne przez cały sezon? Kamień nie może być większy a zbiornik pod nim musi czymś być osłonięty bo to jest plastikowe badziewie. Nie mogę tam mieć wody stojącej bo jest cień i tuje a to oznacza wylęgarnię komarów. Woda będąc tam w ciągłym obiegu tego problemu nie powoduje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies