Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Johanka77 22:30, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Baj de łej - ładnie tę donicę skomponowałaś.
Napiszesz, co tam masz?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 23:30, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)


Iwona, misa mi się poda. I to bardzo.
Ale miejsca nie rozumiem.
Ławka jest obok. Nie chcecie na tę wodę patrzeć?
Bo ja w tym miejscu to bym prędzej stolik na kawkę i drinki widziała

A jeśli tu i tylko tu, to bez skrzynki. żeby więcej miejsca dla tej misy było.

Tylko nie bij

Edit:
tej kałuży nie rób tylko… masz takie fajne nowoczesne cortenowe elementy w ogrodzie, to pozostań przy nich!
Ja będę obrońcą misy!
.
.
.
tylko w innym miejscu
Nie mam za co bić . Każdy pomysł i uwaga jest cenna. Pokazuje inne spojrzenie. To miejsce z ciurkadełkiem mam naprzeciwko tarasu. Dokładnie na nie patrzę siedząc na kanapie czy w fotelu bujanym. W tym miejscu wody stojącej nie może być choć kałuża tak czy siak mi się podoba. Zresztą cały ogród Lecę w kulki mi się bardzo podoba
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:35, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
olciamanolcia napisał(a)
Ale Ty masz przepiękną i okazałą kolekcję tulipanów i róż -szczególnie ta Munstead Wood mnie zauroczyła cos niesamowitego.. Ja mam kilka róż z "przypadku", nie umiem ich prowadzić więc nie kupuję a Twoje są śliczne
Tulipany cudne-też w tym roku będę miała wysyp w odcieniach różu i pomarańczy bo do tej pory miałam tylko białe i czarne
widziałam, że kupiłaś całą kolekcję tulipanów. MW ma piękny kolor ale jest trochę kapryśna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:37, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Iwonka ja tam znawcą nie jestem ,ale mi ta misa cortenowa pasuje w tym miejscu
lubię corten
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:47, 06 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
Baj de łej - ładnie tę donicę skomponowałaś.
Napiszesz, co tam masz?
Tylko którą donice? Tam w sumie są trzy
Od lewej jest azalie japońska w środkowej szerokiej jest róża, jednoroczne niecierpki lub begonie, żurawki, ten szary to jednoroczna kocanka. Pomiędzy skrzynią a ciurkadełkiem rosną liliowce. Przy okazji one wytrzymują lekki cień. Może by u ciebie na leśnej dały radę. Po prawo w skrzyni rośnie magnolia a na brzegach róże, hakone i ostatnio gaura.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 18:40, 08 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
I jak tam? Ciągle się bijesz z myślami czy już postanowione na 100% jak ma wyglądać ciurkadełko?
Mi się ta kompozycja z wklejoną misą bardzo podoba
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 23:38, 08 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na razie jeszcze myślę ta misa ma dużo plusów ale... zastanawiam się jeszcze, jak ma wyglądać reszta ogrodu. Czy będzie robiona rabata na środku trawnika czy jednak sobie ją daruję. Jeżeli tam by była rabata to czym zasłonię tę nieszczęsną kratkę w trawniku bo to ona mnie głównie drażni. Samymi roślinami czy może tam coś powinno być wodnego. I czy robić szklarnię, kiedyś w przyszłości, czy kompletnie nie powinnam wchodzić w ten temat. Własne warzywka kuszą... Zmysł zbieracza-kolekcjonera walczy w mojej głowie z rozsądkiem, że to za mało miejsca i że zagracę teren. Z drugiej strony umiejętnie dodana rabata może podkreślić dalszą część ogrodu.
Tak czy siak misę pewnie kupię bo jeżeli nawet nie tu przy huśtawce to na tyły za domem do wymiany będzie bo moja ekonomiczna plastikowa powoli mówi pass.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:53, 13 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U kogo nie wejdę na wątek to prace ogrodowe pełną parą a u mnie ziemia zamarznięta na kość.
Musiałam trochę odreagować brak prac ogrodowych i takie widoki przez jakiś czas miałam


A takie z okna o poranku. Podziwiam każdego, kto w tego typu warunkach tworzy ogród. Ogromny szacunek. Zaspy mieliśmy ponad metrowej wysokości.


W drodze powrotnej zrobiliśmy przystanek z historią w tle.


Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:27, 13 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wywozili z Zakopanego kilkaset ciężarówek śniegu. Schronisko w Dolinie pięciu stawów zasypane po sam dach. Rzeczywiście trudno sobie wyobrazić ogród w takiej scenerii.
Mam nadzieję, że akumulatorki podładowane.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 14:16, 13 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Widoków zazdraszczam bardzo. Dusza moja kolekcjonera jest ostatnio zaspakajana zakupami wazonowymi. I ogólnie szklanymi. Będę miała gdzie bukiety wsadzać
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies