Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Iwona100 21:00, 03 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ja w tym roku chcę wreszcie w ogrodzie odpoczywać ,a nie tylko sadzić ,przesadzać. Jestem już tym zmęczona. Myślę ,że jestem już na tym etapie ,że w większości wiem ,jakie rośliny mi odpowiadają . Chcę się skupić na pielęgnacji ogrodu i właśnie odpoczynku. Poza tym nie samym ogrodem człowiek żyje.
Ale macie świetnie z Waszymi spotkaniami.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gruszka_na_w... 21:53, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
inka74 napisał(a)
wiesz, jak się dobierze dobrze rośliny do warunków i ziemi to potem radzą sobie same dobrze, bez wydziwiania i nawet przy zaniedbaniu częściowym rosną. Cieszę się, że po chwilowym zachwycie i kupowaniu wszystkiego co mi się podoba, potem poszłam po rozum do głowy i zostawiałam/rozmnażałam/dokupowałam tylko te rośliny, co sobie u mnie dobrze radziły. Mniej problemów mam teraz


To chyba najlepsza porada dla młodych ogrodników.
Bardzo ciekawie spędzasz ostatnio wolny czas. Miło się czyta i ogląda relacje.
Uwielbiam u Ciebie ten cienisty zakątek ze ścieżką.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 23:45, 03 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
inka74 napisał(a)
jak nie ruszam roślinek non stop z miejsca na miejce lub przesuwając o 10 cm to mają szansę się rozrosnąć. Ale nie byłabym sobą, gdybym roszad na rabatach nie robiła. Wczoraj najpierw ucięłam kawałek hakonki (bo za duża urosła), potem drugi a na końcu całą sadzonkę wyjęłam bo zarosły mi wszystko. A takie dziubdziusie to było...


Nie martw się... też tak mam
I przesuwanie o kilka cm i zabieranie bo za gęsto nagle

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
inka74 23:53, 03 lip 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Iwona100 napisał(a)
Ja w tym roku chcę wreszcie w ogrodzie odpoczywać ,a nie tylko sadzić ,przesadzać. Jestem już tym zmęczona. Myślę ,że jestem już na tym etapie ,że w większości wiem ,jakie rośliny mi odpowiadają . Chcę się skupić na pielęgnacji ogrodu i właśnie odpoczynku. Poza tym nie samym ogrodem człowiek żyje.
Ale macie świetnie z Waszymi spotkaniami.
Odpoczynek jest potrzebny

Pierwsze relacje już u Anuli-Zany i u Gosiek są. Ja dopiero zgrałam zdjęcia. Zobaczę czy się coś nadaje bo już mega słońce było.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:08, 04 lip 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To chyba najlepsza porada dla młodych ogrodników.
Bardzo ciekawie spędzasz ostatnio wolny czas. Miło się czyta i ogląda relacje.
Uwielbiam u Ciebie ten cienisty zakątek ze ścieżką.
Dziewczyny dziś opowiadały, że były u ciebie
Cienisty dziękuje - lubię tam przesiadywać z kawą. A wolny czas ostatnio spędzam dosyć intensywnie i... mniej ogrodowo choć to nadal mój ulubiony świat. Wróciłam do podróży (w malutkiej tylko części ogrodowych), teatru i muzyki. Ps. to nie ja na zdjęciu

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 00:11, 04 lip 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Juzia napisał(a)
Nie martw się... też tak mam
I przesuwanie o kilka cm i zabieranie bo za gęsto nagle
Chyba już się przyzwyczaiłam że 10 cm jednak robi różnicę

A za gęsto to większość z nas ma w ogrodzie. Dziś do tego wniosku doszłyśmy nie ma się co przejmować
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Johanka77 22:02, 04 lip 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Daaawno u Ciebie nie byłam!
Ale zarosłaś bujnie! Pięknie!
I ile róż! O Mamo!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 21:02, 04 wrz 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Hej Iwonka , widziałam Cię u Kaishy . Co tam u Ciebie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 11:07, 08 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Aga, podglądam co się u was dzieje ale czasu nie miałam na pisanie ani na robienie zdjęć u siebie. Zresztą rozpierduchę zrobiłam w ogrodzie bo założyliśmy nawodnienie. Na razie jego pierwszą część, zraszacze na trawnik. Linie kroplujące pójdą na rabaty dopiero w następnym roku na wiosnę jak odsłonię ten busz. Teraz nie ma ani jak i sensu brak na zimę. Zmusiły nas do tego warunki pogodowe (coraz większa susza i temperatury powyżej 30 stopni oraz brak czasu na ręczne podlewanie. Cały ogród to min. 2-3 godziny lania. Do tego zaczęłam wymianę bukszpanów na cisy bo mi ćma weszła i się zdrażniłam. Nie mam ochoty już na wieczne chodzenie, pryskanie i strzyżenie. Pozbędę się też tego okropnego zapachu, jaki wydają przy cięciu i poruszaniu. Cis mniej obsługowy i jakoś sobie u mnie radzi. Udało mi się kupić kilka sztuk w rozsądnej a nie bajońskiej cenie. Mniejsze ale podrosną, kiedyś .
Ogólnie ogród trochę w tym roku zaniedbany. Susza daje się we znaki. Brak czasu też. Więc wygląda jak wygląda. Z daleka jeszcze jako-tako a z bliska już słabiej. Nie ma się czym chwalić a narzekać nie zamierzam, nic to nie zmieni.
Nawet na targach nie byłam... ale cebulki zamówiłam Miało być mniej a jest jak jest, znowu koło tysiąca... mniej o 500 niż w zeszłym roku choć sezon jeszcze się nie skończył a dopiero zaczyna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 14:41, 08 wrz 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
mam to samo z bukszpanem, tez mnie ich zapach strasznie drazni, wiec nigdy sie na nie nie zdecydowalam, podobnie jest z berberysami. te maja jeszcze druga wade, ktora u mnie je eliminuje - kolce
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies