Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:08, 02 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Judith napisał(a)
Przepiękne zdjęcia!
szkoda, ze odmian nie pamiętam ale większość ciemierników kupowana jako po prostu MIX. Czasami mam też wrażenie, że co szkółka to inna nazwa dla tego samego kwiatka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:31, 02 kwi 2024


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8330
ależ napasłam oczy, ciemierniki i magnolie uwielbiam
____________________
Helen - Hortensjowo
Margo2 23:14, 02 kwi 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 814
Też mi się wydaje, że mogą być różne nazwy dla tych samych ciemierników.
Nie musza płacić wtedy licencji.
Ale mimo, że bez nazwy i tak są piękne. Powoli przekonuję się do kupowania odmianowych, bo do tej pory miałam przede wszystkim Nigry. I chociaż one sa najpopularniejsze, to u mnie słabiej kwitną niż właśnie te odmianowe
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Makao 08:27, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
Piękne zdjęcia ciemierników. Obłędne są. Bardzo duża kolekcja. Pewnie trochę czasu Ci zeszło z jej uzbieraniem
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 09:35, 03 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)
ależ napasłam oczy, ciemierniki i magnolie uwielbiam
ja też lubię, żałuję że nie mogę ich mieć więcej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:42, 03 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Margo2 napisał(a)
Też mi się wydaje, że mogą być różne nazwy dla tych samych ciemierników.
Nie musza płacić wtedy licencji.
Ale mimo, że bez nazwy i tak są piękne. Powoli przekonuję się do kupowania odmianowych, bo do tej pory miałam przede wszystkim Nigry. I chociaż one sa najpopularniejsze, to u mnie słabiej kwitną niż właśnie te odmianowe
Nigry u mnie zmarniały i wyginęły po 2 sezonach. Prawdopodobnie za mokro dla nich. Hybrydy z nigrem też gorzej rosną. Najładniej zachowują się orientalne/wschodnie. Sa delikatniejsze w budowie. Liście mają też ładniejsze, nie takie sztywne i ostre jak niektóre hybrydy ogrodowe. Ładnie przyrastają. Za to nie poradził sobie korsykański a cuchnący ma już 2 sezon jeden pęd
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 09:44, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
inka74 napisał(a)


CUDA pokazujesz. Nie szkoda ci było ciąć kwiatków?
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 09:46, 03 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makao napisał(a)
Piękne zdjęcia ciemierników. Obłędne są. Bardzo duża kolekcja. Pewnie trochę czasu Ci zeszło z jej uzbieraniem
pierwszego ciemiernika kupiłam 7 lat temu ale dopiero od 4-5 lat zbieram kolekcję. To idealne rośliny obwódkowe do półcienia i takie zapchaj-dziury pod drzewami liściastymi. Lubię je za wczesne kwiaty i za liście przez cały rok.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:50, 03 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


CUDA pokazujesz. Nie szkoda ci było ciąć kwiatków?
nie widać, że były cięte, na ogromnej większości. Mają dużo kwiatów. Nie cięłam tylko z tych co przesadzane teraz były. I tegorocznych
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 12:23, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4182
inka74 napisał(a)
pierwszego ciemiernika kupiłam 7 lat temu ale dopiero od 4-5 lat zbieram kolekcję. To idealne rośliny obwódkowe do półcienia i takie zapchaj-dziury pod drzewami liściastymi. Lubię je za wczesne kwiaty i za liście przez cały rok.

Zapchaj dziury Prawda.
Ale czy tylko do cienia? U Danusi rosną w pełnym słońcu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies