Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

OlgaKol 09:00, 03 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Ciekawy ten żółty mikołajek - takiego nie widziałam. Pokaż później, jak zakwitnie.
U mnie róże też jeszcze w pąkach. Pierwsza zakwitnie minerva - może nawet w ten weekend.
Pozdrawiam
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
malkul 09:18, 03 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
dugo kwitna te białe ostróżki? jakie wysokie są?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
inka74 10:27, 03 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Olga - też mi się podobał ten mikołajek. Dokupiłam drugi do kompletu na 100% pokażę bo sama jestem go ciekawa.

Gosiu - ostróżki mam dopiero od tego roku. Podobno po ścięciu kwitną raz jeszcze trochę słabiej w drugiej połowie lata. Dużo dziewczyn je ma. Biała rozwinęła mi się tydzień temu. Zobaczę ile czasu będzie kwitła. Wysokość od 60 do 150 cm w zależności od odmiany. Trzeba uważać bo są też odmiany jednoroczne do wysiewu. Te niby wieloletnie. Zobaczymy. Szkoda, że róże spóźnione bo ładnie by razem wyglądały
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zagajanka 14:03, 03 cze 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A u mnie róże już kwitną, a ostróżki niestety nie, więc też się nie zgrały
Ale ja swoje ostróżki kupowałam jako kłącza, więc mialy trudniej na starcie. Ciekawe, czy w przyszłym roku zakwitna wcześniej.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 07:36, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Janka twoje róże cudne są jak i cały ogród. U mnie naparstnice kupowałam jako małe sadzonki. Okazało się, że facet w grudniu je siał a to dwulatki są. Nie zakwitną mi w tym roku wcale. Trudno. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:26, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Chciałabym wam pokazać pewną ciekawostkę. Żurawka Berry Smoothie. W ubiegłym roku miałam ją posadzoną w kompletnym cieniu. Wyglądała jak dla mnie koszmarnie. Ciemne toto i nijakie.

W tym roku zmieniła miejsce na słoneczne. Nieprawdopodobna jak dla mnie zmiana w kolorze wybarwienia. Na plus.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:04, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
I historia pewnej rabatki -z dedykacją i podziękowaniem dla Ewy/Frezji i z lekkim elementem "edukacyjnym" w tle dla mnie samej i może jeszcze dla kogoś . Do pewnych zmian właściciel ogrodu musi sam "dojrzeć". Delikatne nakierowanie i sugestia są jednak mega cenne. A że robi się dwa razy - hmm... mi to wczoraj sprawiło przyjemność. Dzięki temu ogród ma szansę na zmiany i nie ma stagnacji, nudy.

Rok temu Ewa zasugerowała mi po obejrzeniu zdjęć, że lepiej by wyglądało poszerzenie/połączenie rabat. Zaproponowała taki kształt.

Wtedy wydawało mi się, że jest to za duże. Że ciężko będzie się na niej poruszać. No nie miałam pomysłu na tą rabatę. Wybrałam opcję mniejszą.

Patrząc wtedy - "full wypas". Jak doszła kostka po całości było OK. Patrząc dziś - malizną trąci i brakuje miejsca. Kształt jakiś taki dziwny. Ale wtedy mi to pasowało. Wczoraj jeszcze rano wyglądało to tak.

Dziś już tak. Choć kształt trochę inny od zasugerowanego to idea gdzieś w głowie została i dojrzewała bo nie byłam do końca zadowolona z tej rabaty. Teraz w sumie zyskałam ponad 60 cm rabaty na moje ukochane róże zresztą już wsadzone teraz tylko na byliny czekam - knautię i przegorzan.


Ewcia - pozdrawiam i dziękuję!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:09, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Rabatka przerobiona z bliska


A to moja najbardziej rozwinięta róża z ubiegłego roku - MW.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:11, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Następny kwitnący powojnik. Słowianka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:20, 04 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
I kielichowiec wonny. Jak przekwita niestety zasychają mu końcówki płatków.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies