Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

UrsaMaior 20:26, 13 lip 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8155
Iwona, przepraszam, nie dojrzałam u Zany Twojego pytania o tawułki. Jutro sprawdzę i napiszę, dobrze?
____________________
ogród pod lasem
inka74 11:53, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Siedzę na tarasie od rana, z przerwami na pracę. Popijam kawkę i nie chce mi się nigdzie ruszyć. Rano trochę ogarnęłam tamaryszek. Od deszczu położył się na rabacie. Teraz jest śliczny - dokładnie taki, jaki być powinien. Miniaturowe drzewko. Przesadziłam różę (tak, wiem, nie powinnam, ale akurat zakończyła kwitnienie i na drugie się nie zanosi a za mocno wchodziła na trawę, burzyła mi układ). Posadziłam jeżówki Blackberry Truffle i Secret Romance i... czekam na olśnienie nadal nie wybrałam drzew a rabata z tyłu woła o pomstę do nieba i zmiany. Coś mi się klaruje ale to jeszcze nie jest to co trzeba. Patrząc po innych rabatach w tej chwili podobają mi się te, które bardzo starannie zaplanowałam od A do Z. Te robione z doskoku, poprawianie starych niedoróbek czy upychanie tego co akurat mam pod ręką - nadal straszą. Ot na takie poranne przemyślenia mnie naszło.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:01, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
A teraz koniec nudzenia. Trochę zdjęć - niestety telefonem bo aparatu zapomniałam.
Princess Aleksandra of Kent - dwa kwiatki leżące na ziemi. Zaczynam się zastanawiać czy mam cierpliwość do angielek obok szałwia bulwiasta. Rozłożyła się na boki a środek ma pusty.


Powojnik z przetacznikiem i hortensja z jeżówką

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:07, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Jalitah, nowe jeżówki i pierwszy kwiat Barona Girod
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:13, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Liliowce i lilie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:21, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Rabatka z tamaryszkim - taki mam widok pijąc poranną kawę. Lubię go podoba mi się też ten rdest himalajski Golden Arrow. Na razie nie jest mocno ekspansywny za to dokładnie zaczyna robić taką czapeczkę wkoło świecącej kuli. Szkoda, że tylko z jednej strony. Z drugiej się ociąga.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 12:24, 22 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Roślinki pięknie rosną. Jeżówka w jasnym różu...cacuszko
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gosika67 12:29, 22 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ładna kolekcja jeżówek, liliwców. Piękny masz widok przy kawce.Niezła kolekcja roślin. Kusisz mnie tamaryszkiem.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 12:29, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Trochę rabaty na tyłach domu. Unikałam jej pokazywania bo nie było czego pokazywać. Teraz zaczyna nabierać kształtu, który mi się podoba. W następnym roku koniecznie zabieram się za trawnik...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:48, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ewcia ta jasna jeżówka to Secret Romance. Fajnie kontrastuje z Baronem Girod z którym nie wiem czy się polubimy.

Goniu tamaryszek jest ładny w takiej formie drzewka. Ja mam francuski - później kwitnie i ma ciemniejsze kwiaty. Ale chyba z 6 lat trwało zanim doprowadziłam go do takiego stanu. Jak go wolno puścisz to takie niewiadomo co rośnie potwornie duże. Koszmar i bałagan. Na wakacjach zobaczyłam, że można prowadzić go inaczej i zakochałam się w takiej formie. On jest przycinany, wiązany i ciągle podpierany bo nadal wiotki i to bardzo. Wczoraj po deszczu mi się prawie połamał. Wyglądał tak.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies