Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Milka 12:59, 22 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
inka74 napisał(a)
Rabatka z tamaryszkim - taki mam widok pijąc poranną kawę. Lubię go podoba mi się też ten rdest himalajski Golden Arrow. Na razie nie jest mocno ekspansywny za to dokładnie zaczyna robić taką czapeczkę wkoło świecącej kuli. Szkoda, że tylko z jednej strony. Z drugiej się ociąga.


Tamaryszek śliczny, inna odmiana niż moje, bo u mnie w maju kwitną
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
inka74 13:17, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Hortensja Wims Red jest ogromna. To jedna z roślin, która mnie jeszcze nigdy nie zawiodła. Co roku kwitnie obficie. Nie choruje. W tym ma ogromne kwiaty.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:35, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Milka napisał(a)

Tamaryszek śliczny, inna odmiana niż moje, bo u mnie w maju kwitną

Irenko pamiętam twoje tamaryszki. Ogromne są ale i teren masz dużo większy do szaleństw. U ciebie chyba są drobnokwiatowe ale to tylko moje przypuszczenie ze względu na ich kolor i czas kwitnienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:04, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Odrobina dobroci na przegryzkę już niedługo - jeżyny, winogrona, borówki i aronia na sok. Maliny są późne niestety. Ale jest i agrest i róża jabłkowata na konfiturkę. Akebia w tym roku słabo owocuje.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:05, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:25, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
I wracam do mich ukochanych róż. Eisvogel następny kwiat otwiera. Pachnie. To jednak ładna róża. Ciekawe ile czasu będzie potrzebowała na zbudowanie dużego krzaczka.


Rozkwitła też Maxim - wiem dlaczego ją chciałam. Zdjęcia nie oddają piękna kwiatu. Zewnętrzna powierznia płatków jest w srebrno perłowym kolorze. Aż świeci. Wnętrze w intensywnym różu. Mocno napakowany kwiat. Zwiesza teraz pąki ale mam nadzieję, że za rok będzie już lepiej. Sadzonka wiosenna z gołym korzeniem.


Eden Rose - najładniejsza gdy pąk lekko się rozchyli. Teraz po rozwinięciu też ma wiele uroku. Duża jest. Pierwszy sezon a krzak ponad 120 cm już w tej chwili. Sporo pąków ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:40, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Lavender Flower Circus nadal w kwiatach.


Miss Fine - tu wyszła w lekkim różu a to kremowa róża jest. Dużo ładniejsza jak dla mnie niż jej krewna Augusta Louise. Ciemniejszy środek i kremowe pofalowane zewnętrze. Ładny krzaczek zbudowała. Zwarty. To niska róża jest.


Summer Song bardzo zmarzła. Wypuściła delikatne gałązki i 3 kwiatki. Dużo jaśniejsza niż rok temu.


I moja najstarsza NN


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:04, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Rabata okrągła nabiera objętości. Z tej strony szałwie i czosnki główkowe kończą spektakl. Rozchodniki i później marcinki się szykują. Róża Biedermeier i Heidi Klum tyle razy były przesadzane, że dopiero teraz pąki mają. Druga strona rabaty od wjazdu jeszcze będzie lekko zmieniana. Za płasko jest a potem za wysoko. I coś mi zjada smagliczkę - takie małe czarne robaczki.



Rabata narożna - tu na razie zostaje jak jest. Muszę poczekać min. 1 sezon, aby podjąć jakieś decyzje. Nie wiem, czy rozwar przeżyje przeprowadzkę ale pod płotkiem nie mógł zostać. Po pierwsze ślimaki. Po drugie cień.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:14, 22 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Z niebieskości w ogrodzie mam jeszcze powojnik Kiri Te Kanawa - zmarzł całkowicie mimo okrycia ale odbił. Widocznie musi się wzmocnić.


Kocimiętka syberyjska - wielka, kwitnąca wiecha. Musiałam związać bo była wszędzie.


I powojnik Mazury - przeszedł kwiatami do sąsiadów wstręciuch. Nie miem czemu ale on kwitnie tylko na końcu pędu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Alicja169 19:03, 22 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Ładny ten powojnik Mazury. Nie widziałam go w sklepach ogr.
Zaintrygowała mnie róża jabłkowa. Powiedz coś więcej, ubóstwiam konfiturę różaną, co roku w styczniu smażę pączki z rózaną pychotką Będę szukać tej róży

PS Co to za owoc zielony na pierwszej fotce z serii owocowej?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies