Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:08, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Hej Monia - uwielbiam gapić się na tamaryszka i na rabatkę pod nim sącząc kawę rano czy wino wieczorem . On taki zwiewny jest, taka mgiełka. Zdjęcie nie oddaje tego wrażenia nawet w 50%. W końcu mam na czym oko zawiesić jak siedzę na tarasie. Tego mi w poprzednich latach brakowało. Jeszcze sam taras został do ogarnięcia bo donica się rozlatuje. Kupiłam dziadostwo to i długo nie wytrzymało. I rabata na rogu bo to co wymyśliłam w ubiegłym roku nie sprawdziło się. Nadal widzę drewutnię sąsiada, obskurny płotek a języczki ślimaki mi opitoliły całkowicie mimo żelu i piwa w pojemniku. Dziwne ale nie tykają funkii ani ciemierników ani niecierpków tylko języczki... pomysł mam ale muszę do niego dojrzeć. Tak jak wcześniej pisałam - te rabaty, które są u mnie przemyślanie, zaprojektowane i ogólnie nie na szybko robione - podobają mi się, no po prostu je lubię mimo iż nie wszystko rośnie tak jak bym chciała. Inne - ciągle coś nie tak. Roboty ogólnie jeszcze jest, jak u każdego z nas.

Daria - akebia to co innego niż mini kiwi )) jedno i drugie pnącze ale inne. Mini kiwi ma sąsiad i mu całkiem ładnie na słoneczku rośnie.
Borówki mają z 5 lat, może więcej. Na samym początku je posadziłam bo je uwielbiam. Krzaki same niewyględne badyle ale owoców mają sporo. I tak od początku było. Może dobre warunki i dobre sadzonki po prostu były. ładnie też na czerwono się przebarwiają na jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
gosika67 12:16, 24 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iwonka ta hortensja Wims Red jest podobna do mojej , tj. kwiat podobny, zerknij u mnie, bo nie wiem co jest u mnie, jest to stara 15-letnia hortensja.
Róże masz ładne, inne, ile jest tych odmian. Każdy ma coś innego i każda ma swój urok ,może niektóre się powtarzają.A ta różowiutka hortensja to...?
Dalej kusisz tamaryszkiem.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
anulajda 12:29, 24 lip 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
inka74 napisał(a)
Róże nadal kwitną. Pozytywna strona posiadania ich w większej ilości. Jedne kończą a drugie zaczynają.
Parfum Flower Circus i Eisvogel


Gartentraume i Eden


Miłego poniedziałku


Masz rację to bardzo pozytywna strona jest

U mnie PFC też pokazuje pąki a Edenki mają trzy kwiatki o Eisvogel muszę poczytać bo piękna i jest te falbanki ma takie zachwycające coś podobne jak Gartentraume przy pierwszym kwitnięciu,

Miłego również
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
inka74 13:18, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Gosiu - mam coś koło 87 odmian a 90 krzaczków ostatnio naliczyłam. Tylko Lavender Ice, Ascot i Priness Ann (ta przez przypadek) się powtarzają. Mogłam się pomylić o jakieś 2 sztuki...
Ta różowa hortensja to Pink Anabelle - śliczna choć wiotka i spora, trzeba ją podpierać. Ma urocze kwiatki, które fajnie się komponują z niebieskim kolorem i z różą Munstead Wood.
Tamaryszkiem kuszę ... Olga z Ogrodu Brzóstowa ma też tamaryszek wyprowadzony na drzewko i jej chyba jest ten wcześniejszy drobnokwiatowy (choć opisany jako francuski) ale głowy nie dam sobie uciąć. No Olgi inaczej zupełnie wygląda drzewko. Też dziewczyna ma cierpliwość... http://www.ogrodowisko.pl/watek/6736-ogrod-brzostowa?page=4

Jeszcze pokuszę trochę - zobacz tak może wyglądać takie tamaryszkowe drzewko - LINK



Aniu - Parfum z trójki lavenderów jakie mam (jeszcz Lavender Ice i Lavender Flower Circus) ma najładniejszy kolor ale najsłabiej kwitnie. Eisvogel jest najładniejsza jak się już trochę bardziej rozwinie. Pokazuje lekko żółty środek. To nowość Tantau. Ściągała Anula/Zana dla mnie i Jolanki je z Niemiec przy okazji swoich zakupów bo u nas jej nie ma. Sadzonka przyszła taka sobie ale się zebrała w sobie. Zobaczymy jak przezimuje. Falbanki podobne choć nie są płatki tak powcinane, po prostu brzeg płatków faluje. Pierwszy raz jak zobaczyłam kwiat u Gartentraume to myślałam, że ją coś mi zjadło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Milka 13:33, 24 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ależ masz tych róż, pracy przy nich nie zazdraszczam, już mam 2 kolce do wyciągnięcia
Kuś tamaryszkiem, ja też kusiłam, moje sa ogromne, bo 20-letnie drzewa, Wysokość 10m lub więcej, pnie obwód ogromny, a mam nowy biały, rok juz u mnie, rosnie i go formuję.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
inka74 14:05, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Irenko - zaskoczę cię może. Roboty mam mało i dłonie prawie całe. MW mnie tylko zawsze załatwi. Róże mi raczej nie chorują (z 2-3 krzaczki są słabsze), liście w miarę zdrowe więc nie mam co wyciągać. Raz na mszyce popsikałam. Kwiaty staram się na bieżąco usuwać przekwitłe 2 razy w tygodniu przy porannej kawie. Zasilić je nawet zapomniałam i rosną. Ja róże bardzo starannie w ubiegłym roku wybierałam, dużo o nich czytałam jak się zachowują. Większość jest więc OK. Angielki tylko cięższe są w uprawie. Kapryśne. Niemki twarde sztuki.

Białego tamaryszka jeszcze nie widziałam - pokażesz u siebie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Milka 14:09, 24 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja zawsze, jak ścinam kwiatostany, kolce wbiję
Mały on jeszcze, nie ma co pokazać Duży u Edy jest i dzięki niej mam ten biały, kwitł w tym roku, ale na razie skromnie. On tez później niż moje różowe kwitnie, a ciut wcześniej, jak twoje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
inka74 14:27, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Sekator z długimi ostrzami możesz kupić, pomaga. Danusia kiedyś pokazywała. http://www.ogrodowisko.pl/watek/426-sekatory
Mi się marzy takie cudo
http://www.original-loewe.de/pl/sekatory/sekatorami-ogrodowymi/schere-detail/scissor/Scissors/show/rosenpraesentierschere-1.html

po wpisaniu w wujka googla tamaryszka białego wychodzi mi odmiana HULSDONK WHITE - podobny?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 15:25, 24 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Piękne róże Niezłą kolekcję uzbierałaś.
Czy Eisvogel już rozkwitł trochę bardziej i mogłabyś pokazać jego fotki?

Co do niemieckich róż to prawda, twarde z nich sztuki, przeważnie zdrowe, wyprostowane, często sztywne i wąskie. Dlatego pomimo kaprysów bardziej wolę Angielki Bardziej podoba mi się ich habitus. Niemieccy hodowcy jednak idą już w ślady Austina. Jedna z najnowszych kreacji Kordesa - Freifrau Caroline - jest tego najlepszym dowodem. Pachnie, rośnie bardziej okrągło, kwiaty pełne niczym angielki. Na dodatek ma być mała. Do małych ogrodów jak znalazł
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 16:55, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ewcia - Eisvogel to zdjęcie było z dziś rana, spróbuję w ciągu najbliższych 2 dni ją złapać i wstawić. Powinna się rozwinąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies