Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 22:06, 25 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Obie katalpy żyją. Nana mimo mocnego cięcia ma mączniaka. Za mokro jest na jej gęstą koronę. Na to już nic nie poradzę. Oprysk niewiele pomoże. Zbieram tylko liście. Aurea jest luźniejsza i kwitnie. Liście czyste.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 22:34, 25 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ładny ten Ptaszek i kolor i ksztalt... jak dobrze, że ja tylko w naszych szkółkach kupuję
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
frezja 22:59, 25 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Obie katalpy żyją. Nana mimo mocnego cięcia ma mączniaka. Za mokro jest na jej gęstą koronę. Na to już nic nie poradzę. Oprysk niewiele pomoże. Zbieram tylko liście. Aurea jest luźniejsza i kwitnie. Liście czyste.


Czyli moja strajkuje ? a może co drugi sezon pokaże, co potrafi..hmm
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 23:28, 25 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
No widzisz też mi google tak podpowiedział. Podobno będzie w Polsce w sprzedaży w jednej ze szkółek na jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:29, 25 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ewa u mnie katalpa co roku miała kwiaty. Może zmarzła?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 09:15, 26 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)
Ewa u mnie katalpa co roku miała kwiaty. Może zmarzła?


Być może. Po liściach nic nie widać, ale może zawiązki złapało..a tak czekałam, po tym, jak pierwszy raz je ujrzałam dzięki Tobie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 20:57, 26 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
inka74 napisał(a)
Eisvogel historia jednego kwiatu od 22 lipca do dziś - dla Ewci/Andy. Zmienia się jego cała kolorystyka. Jaśnieje. Środek z różu robi się taki morelowy i coraz bardziej widać te żółte pręciki. Same wewnętrzne płatki też w taki kremowo żółty odcień się przebarwiają w takiej formie cieniowanej. Ładnie to na żywo wygląda. Nie wiem czy do soboty kwiat wytrzyma ale jak się uda zrobię zdjęcie aparatem bo telefon trochę głupieje.


Śliczna ta róża. U Jolanki też już ją widziałam Pachnie mocno czy średnio, np. w porównaniu do Munstead Wood albo LO.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 23:11, 26 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Pachnie słabo w porównaniu do tych dwóch.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 08:38, 27 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Wszedzie na stronach internetowych podaja, ze pachnie bardzo mocno. Tantau dal piec gwiazdek na piec. Niecne oszukanstwo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 14:22, 27 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
No niekoniecznie oszustwo. Ja ją sprawdzałam jak było zimno i po deszczu. u nas ostatnio rzadko słońce jest. Nie wiem czy twoje róże tak mają ale wtedy moje pachną dużo słabiej, nawet angielki. Emma Hamilton jak było słońce miała cudny zapach a przy deszczu musiałam nos wtykać w środek bo jej nie czułam.

Tak miałam z Burgundy - raz jak wąchałam - nic nie pachniała więc myślałam że ona bezwonna jest a potem nagle - cudnie choć delikatnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies