Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

alis 21:41, 28 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
U mnie róże już przekwitły, deszczu nie ma i dzisiaj było ciepło i słonecznie.
Słoneczko Iwonko ślę
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Zana 22:29, 28 lip 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej Iwonka! Wracam po forumowej absencji i czytam u Ciebie, żeś co do drzewek jeszcze nie podjęła decyzji. Moja Eisvogel miała dwa tygodnie rozwinięty jeden kwiatek, ale jakiś trochę malutki, jakby nieco ułomny. A drugi kwiat dopiero zaczynał się rozwijać. Jako, że mam trzy krzaczki (dodatkowy gratis dostałam), to sporo pączków jeszcze było i łudzę się, że jutro będzie mi dane zobaczyć jakieś kwiaty. Jeszcze miałam zapączkowane Schone Maid, Heidi Klum, Herzogin Christiana i Lemon Rokoko. Jak mi to wszystko już przekwitło to lekka załamka.

Jak widzę, żeś Ty jeszcze milina przytargała to ja już nie mam pytań. Jaką masz odmianę jarzmianki, bardzo bujnie Ci kwitnie.

Aha, a montanę w końcu zamawiałaś czy jeszcze nie?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
gosika67 22:49, 28 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Iwonka piękne zestawienie roślin a w tych rękawicach to gdzie się wybierasz? Niezłe, ostatni krzyk mody co?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
tulucy 23:50, 28 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
jarzmianka świetny kolor ma
a milina nie chcę więcej w moim ogródku widzieć takie odrosty mi dawał... na kilka metrów dalej...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 07:54, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Andzielika - dziś postęp - nie leje
To przynajmniej dobre bo normalnie kora mi z rabat wypłynęła w 2 miejscach a tam jest 5 cm do obwódki...
Jedyny pozytyw - długo nie będę musiała martwić się o podlewanie i czy eM mi ogródka nie zasuszy.

Jola - rękawice są do grzebania w ziemi i sadzenia. Mają pazurki. Ja usuwam 2 nakładki. Zostawiam tylko na wskazującym i środkowym palcu i idelnie nadają się do pogłębiania dołków. Tak zawsze miałam te dwa paluchy czarne bo rękawiczki dziury na końcach miały dokładnie w tym miejscu. Chińska myśl techniczna.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:14, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ala dziękuję i chwytam co się da.

Anula - mam nadzieję, że wypoczęłaś i róże jeszcze popis u ciebie dają. Nie zamawiałam montany jeszcze. Z chęcią się przyłączę do zamówienia jak ty jeszcze też nie zamówiłaś. Na razie siedzę nad... cebulkami i zastanawiam się co wziąć.

Goniu rękawiczki na ogród nie do mordowania też mi się to zestawienie podoba tylko nie wiem jak długo wytrzyma. Hortensja kwaśno lubi a jarzmianka już nie. Mają przekładkę plastikową wbitą w ziemię ale czy to wystarczy?

Łucja zdjęcia lepszy kolor mają niż sam kwiat. Fizycznie ona taka fioletowo - szara. Nie znam odmiany. Ale skorupki od jajek pomieszane z ziemią chyba fizycznie coś tu pomogły bo zaraz po drugiej stronie mam jeszcze jeden jej krzaczek z podziału i tam tylko jeden badylek z kwiatem. Tu pełno. Milin ten mniejszy jest. Potrzebuję zasłonić fragment płotu. Jeden wypada bo nie chce mi się 4 lata na kwiaty czekać a drugi w to miejsce wchodzi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:35, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Żeby zobrazować dlaczego mam dylemat z posadzonymi u siebie wiśniami osobliwymi Umbraculifera potocznie zwanymi Umbrami przedstawiam zdjęcia zrobione w jednym ze sklepów ogrodniczych. Myślałam, że okazy mają ze 20 lat - pomyliłam się. Podobno nie więcej jak 12. Korona ma ponad 2.5 metra, odległość między nimi 4 metry. Jak się okazuje to wcale nie jest za dużo. Grubość pnia znacznie przekracza szerokość mojej dłoni. Boję się, że mam jednak za mały ogród. Nie wiem dlaczego ale katalpy nie robią takiego wrażenia ciężkości a tu przez pień taki masywny tak to wygląda.


A dla miłośników motyli...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AngelikaX 21:03, 29 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Piękne okazy moje 7-letnie hakuro też spore pnie mają... korony także... chyba taka natura drzew w tym wieku... nie zniechęciłaś mnie



____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
frezja 22:08, 29 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Narzędzia pracy super groźnie wyglądają..

Jarzmianki teraz Ci kwitną ?? jejciu, jaki obrazek. W przyszłym roku przesadzę swoje.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 23:20, 29 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
AngelikaX napisał(a)
Piękne okazy moje 7-letnie hakuro też spore pnie mają... korony także... chyba taka natura drzew w tym wieku... nie zniechęciłaś mnie

wybierz to co ci serducho podpowiada bo każda z tych odmian ma swoje zalety. Przecież front to wizytówka ogrodu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies