Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Makusia 11:35, 16 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
inka74 napisał(a)
Kasiu witaj, ona pierwszy rok u mnie. Będę ją próbowała w donicy przezimować na tarasie. Ewa/Anda swoje zimuje choć u niej cieplejsze zimy. Ja jej zrobię kołderkę i skrzynie otoczki ze styropianu. Taras mam zadaszony. Liczę, ze przezimuje bo piękna jest.


Nie żebym pałała jakąś miłością do róż, ale ta w donicy jest very apetyczna! Kolorystycznie i reprezentacyjnie- co to za jedna?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 11:35, 16 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
mrokasia napisał(a)
Aaaa, znaczy eksperyment będzie .
Tak pytam, bo też bym sobie różę do donicy posadziła tylko potem nie wiem co z nią zrobić, żeby przeżyła.

Edit; a co to za odmiana?

Chippendale - nad zdjęciami staram się zawsze pisać odmiany. Jak dla mnie to jedna z piękniejszych róż z tego roku. Bardzo zmienna w kolorze - od pudrowego różu do środka w intensywnie pomarańczowym kolorze. Zwarty bardzo ładny krzaczek. Zdrowa. Oba kwitnienia bardzo intensywne - teraz też jeszcze pełno pąków ma. Ładnie pachnie. Mam nadzieję, ze przeżyje bo byłoby mi jej bardzo szkoda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 11:38, 16 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
inka74 napisał(a)

Chippendale - nad zdjęciami staram się zawsze pisać odmiany.


O widzisz, a ja gamoń myślałam, że ta w donicy to coś innego niż ta na zdjęciach wyżej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 11:43, 16 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Phantom raz jeszcze - już tych rozchodników z nim nie mam - są inne te po prostu za delikatne do niego były i zostały po prostu pożarte i stłamszone choć na zdjęciu uroczo wyglądają


Limelight na pniu w całej okazałości


I wersja normalna Limelight z ubiegłego roku krzaczek mały już z przekwitłą jarzmnianką


Polar Bear już 2 sezon się zbiera i nie może zebrać. Kwiaty małe, cały krzaczek mały jeszcze objedzony przez jakieś robactwo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:45, 16 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
mrokasia napisał(a)


O widzisz, a ja gamoń myślałam, że ta w donicy to coś innego niż ta na zdjęciach wyżej .


nie gamoń tylko ta róża takie ma dziwne kwiaty - każdy trochę inny a za chwile te co będą przekwitały będą pudroworóżowe. Gdybym nie miała i na własne oczy nie widziała też byłoby mi ciężko skojarzyć, ze to ta sama róża
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:46, 16 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Makusia napisał(a)


Nie żebym pałała jakąś miłością do róż, ale ta w donicy jest very apetyczna! Kolorystycznie i reprezentacyjnie- co to za jedna?
Chippendale
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 11:47, 16 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
inka74 napisał(a)
Chippendale


O! Nazwa zacna- podoba mnie się Z bajką mi się kojarzy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mrokasia 11:51, 16 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Makusia napisał(a)


O! Nazwa zacna- podoba mnie się Z bajką mi się kojarzy


No, mnie tam ta nazwa się z czymś zupełnie innym kojarzy, ale ja to niegrzeczna dziewczynka jestem .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 11:56, 16 sie 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Moje strong Anabelle wcale strong nie są i leżą. Twardo ich nie podpieram, niech sobie leżą jak takie leniwe a serio to muszę jakiś podpór poszukać dla nich.


Ta hortensja mnie urzekła choć też leży i nie zamierza się ponieść - Hayes Starburst - ma przepiękne gwiazdkowe kwiaty


Hortensja Candlelight - na razie słabiutko ale to jej w sumie pierwszy pełny sezon u mnie - kupowana na jesieni ubiegłego roku


Ogromna i już przebarwiająca się Pinky Winky


Nie kwitnie mi Great Star choć pąki ma - ciekawe czy się doczekam w tym roku. Jeszcze jedna, chyba Magical Candle, też nie kwitnie. Vanila ma słownie jeden ogromny kwiat. Kwitnie mi Unique ale tej na złość zdjęcia nie zrobiłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Monia81 11:56, 16 sie 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Iwonko a z hortensji wims red jesteś zadowolona, właśnie je kupiłam, ten kolor później jest rzeczywiście taki intensywny
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies