Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

lojalna_ 09:01, 06 lut 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Hej Iwonko fajnie biało .....tez na wiosnę czekas z?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
tulucy 09:07, 06 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja palcem nie ruszyłam. Wszystko zostało. Pocieszam się tym, co Ewa Anda pisała, że ponoć sprzątanie liści nie ma żadnego wpływu na grzyby i inne potwory... U mnie takich w liściach zielonych to kilka stoi... A już Jasmina, Klasztorna, Mini Eden, Pirouette to wyglądają tak, jakby zimy nie było w ogóle.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 09:46, 06 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
No to czuję się rozgrzeszona. Też nie obrywałam u roz lisci
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
SlonecznyOgrod 10:18, 06 lut 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
inka74 napisał(a)
Daria - bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Lubię pracę w ogrodzie. To prawda, ogród się niespodziewanie zapełnił roślinami upchnęłam je całe mnóstwo. Już rozdaję sadzonki w ilościach hurtowych sąsiadka 2 taczki wywiozła na jesieni.
Mam w miarę sprecyzowane do jakiego efektu dążę. Uwielbiam takie pełne, przenikające się rabaty, które kwitną od wiosny do jesieni. W zimę może być dla mnie łyso. Zobaczymy w tym roku czy mi się to uda to osiągnąć choć w malutkiej części. Czekam na wiosenną eksplozję cebulowych. A potem na róże. Powinny już pokazać co potrafią.


No to fajnie
Ja juz też troche sie ogarnęłam z ogrodem, w sensie ,że wiem co chcę.

Uwielbiam patrzeć na rośliny które widać jak przybrały na masie, na fotkach najlepiej to widać.

I wiesz co, ja też rozdaję, a to sie zamieniam, mam już sporo rozrośniętych bylin.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
inka74 10:54, 06 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anna_t napisał(a)
Ja zima też się nie przejmuje zresztą wiosną poza frontem też nie
Ja planuje zmiany na różance też ale może tylko część będzie róż do przesadzenia bo głównie zywoplicik bukszpanowy będę prostopadle przesadzać. Koło zataczam, mówię ci Iwona sama mam już siebie dosyc
Aniu - takie wątpliwości to norma. Ja też jak czegoś nie jestem w 100% pewna odkładam na bok. Bardzo często wracam do pierwotnego planu po przemyśleniu. Masz duży ogród i jeszcze bardzo wiele zmian w nim dokonasz zanim powiesz tak, to jest to co lubię i gdzie się czuję dobrze. Mi bardzo pomagają w podjęciu decyzji zdjęcia na P i ogrody innych, najchętniej te odwiedzane w realu bo zdjęcia nie oddają wszystkiego lub przekłamują rzeczywistość. Ale na to potrzeba czasu, czasu i trochę funduszy jak chce się zwiedzać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:02, 06 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola Lawendowa - macham i tęsknię do wiosny, bardzo... a do tulipanów najbardziej.

Łucja, Jolanka - z tymi grzybami to ja tak do końca nie byłabym pewna. Ja porażone listki róż zrywałam, tylko te zielone zostawiłam. Czy można je zostawiać? Ja się bałam i nie mam tego aż tyle aby sobie z tematem nie poradzić. U mnie wszystko w ścisku więc też i większe możliwości dla grzybów. Czas pokaże.

Daria - ja też lubię na zdjęciach obserwować jak rośliny się rozrosły, nabrały masy. Cieszę się, że jestem na O - traktuję go jako swego rodzaju pamiętnik ogrodowy. Często wracam do zdjęć na początku i porównuję z tym co jest teraz. I cieszę się, że na O nie ma "troli internetowych" a są takie super babki pozytywnie motywujące do zmian. Trudno teraz o to w necie.
I super, że rozdajesz rośliny. Byliny potrzebują dzielenia, aby były stale ładne a i sprzyja to nowym/innego rodzaju znajomościom. My z sąsiadkami głównie o dzieciach kiedyś rozmawiałyśmy - teraz o roślinkach. I żadna się nie obraża jak zaglądamy sobie przez płot
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 12:42, 06 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie tłok, ale i wiatr. Trochę suszy...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 13:13, 06 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
inka74 napisał(a)
Sprzątałam. Przez deszcze miałam wrażenie, że jest ryzyko grzyba i nie chciałam aby się roznosiło. Róże w tym roku nie ruszałam ale tylko kilka zostało w pełnym ulistnieniu np. mam takiego potwora Eden, cała nadal w liściach. Nie wiem czy ją da się kulkować bo poszła w górę a kwiatów prawie nie było. Ona sztywna jest. W sumie na wiosnę zobaczę co da się zrobić ale w tym tempie jak będzie rosła to trzeba będzie ją mocno ciąć

Iwonko, Eden powinno się dać przygiąć - toż to niby róża pnąca (w cieplejszych rejonach). Przygięcie, czy tam kulkowanie jej na pewno będzie służyć i wypuści masę bocznych krótkopędów na których zakwitnie.

Ja w zeszłym roku sprzątałam liście spod róż, ale rok był taki mokry, ze i tak większość krzaczków była w plamkach. W tym roku liście zimują na rabatach, ale na wiosnę planuję je pozbierać w ramach porządków ogrodowych.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
inka74 14:00, 06 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Janko - spróbuję na wiosnę ją tak na płocie przygiąć nawet nie całkiem kulkując tylko bardziej rozpiąć poziomo bo kwiaty ma piękne. Chcę ich więcej ) Chyba, że pędy nie przetrwają naszej zimy ;-( Na razie są w pełni zieloniutkie jakby zimy nie było.

U mnie mokro na jesieni było. Wiecie, mały ogród - mniej do roboty. Ma to więc swoje plusy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:08, 11 lut 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No i nie dałam rady się dalej powstrzymywać - zrobiłam zamówienie a teraz muszę jeszcze znaleźć miejsce na dwie duże róże

1) Rosemoor (Austough)
2) William Shakespeare 2000
3) Alden Biesen
4) Ashley
5) Baronesse
6) Mariatheresia
7) Playfull Rokoko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies