Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Anda 21:05, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Jeszcze Viburnum plicatum 'Kilimandjaro' tez jest bardzo ladny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 21:49, 28 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Rowniez zycze Ci jak najszybszego powrotu do pelnej formy Dopiero doczytalam, ze po zabiegu jestes.

Co do drzewka, to pewnie wykluczasz jablonki ozdobne?
A moze jakis ladny Cornus florida? Albo Cornus kousa 'Venus'?


cudny jest Dereń Venus tylko jak go wyprowadzić na drzewo? Ale nabrałam na niego ochoty. Może gdzieś z tyłu domu da radę. Mam już kwiecistego i Cherokee Chief. Pierwszy nigdy mi mie zakwitł i gdy był wsadzony w pełnym słońcu - zmarniał. Wszystko to bardziej krzaki, wyprowadzenie na duże drzewa potrwa lata. A tam potrzebuję drzewka, którego koronę mogę wyprowadzić lub będzie szczepiona na min. 180-200 cm. Z tego też powodu odpadły jabłonki ozdobne. Są najczęściej nisko szczepione/wyprowadzone. Mam też na ogrodzie Royaly, Profusion i płaczącą odmianę. Patrzyłam też na wiśnie np. Kanzan. Ta mi się podoba.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:50, 28 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)


Ok taki Venusik to moje marzenie
jest cudny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:52, 28 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Jeszcze Viburnum plicatum 'Kilimandjaro' tez jest bardzo ladny
oj ładna i szeroka od podstawy nie wejdzie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:04, 28 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pokażę wam mojego potwora. Raz na jakiś czas niektóre rośliny zaskakują mnie wielkością. Ipomea. Ta odmiana doskonale czuje się w pełnym słońcu. Ma listki jak klonik. Ten potwór po lewo to słownie jedna łodyga. Mam drugą jasną o listkach jak lipa i ta na słońce się nie nadaje bo palą jej się liście. Tej klonolistnej jak widać nic nie rusza.


A to bulwy. Przy przesadzaniu 1 sadzonki trochę mi się ich odłamało. I teraz zastanawiam się jak je przechować. Znalazłam informację, że można przechować je w piasku jak dalie. Dziewczyny rozmnażały ipomeę z bulw.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 22:27, 28 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Venus lubi słonecznie ale zacisznie. Piękny egzemplarz rośnie u mojego szefa w ogródku. Wąski i wysoki, taka śliczna, ukwiecona wieża

Jeśli potrzebujesz na wysokim pniu, to może kolkwicja szczepiona na pniu? Albo świdośliwa? U mnie w szkółce są ładne na pniu, zarówno lamarcka, jak i olcholistna Obelisk oraz arboreta Robin Hill.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 22:32, 28 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
inka74 napisał(a)


A to bulwy. Przy przesadzaniu 1 sadzonki trochę mi się ich odłamało. I teraz zastanawiam się jak je przechować. Znalazłam informację, że można przechować je w piasku jak dalie. Dziewczyny rozmnażały ipomeę z bulw.

Rzuciłam okiem i nie wiedziałam czy to jakieś mini prosiaczki czy małe, gołe krety... a tu niewinne bulwy impomei... .
Sprawdzam po kolei podawane tu propozycje, może coś dla siebie znajdę w zamian za chorującego lilaka. Venus jest piękny, ale u mnie by miał patelnię więc odpada...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasiolaaa 23:36, 28 sie 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
to prawda Bengali kwitnie u mnie non stop podoba mi sie to w niej ze sie masskrycznie nie osypuje tylko raczej zasycha i ta ilosc kwiatow
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
sarenka 05:51, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hejka.
A myślałaś może o katalpie szczepionej?
Zdrówka życzę
Ja właśnie z bólem głowy walczę już trzeci dzień. Może uda się usnąć na godzinkę
Pozdrawiam/
____________________
Magda W samym sloncu
makadamia 08:16, 29 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Właśnie chciałam wiśnie kanzan polecić
Wielkością odpowiednie, ślicznie kwitną i pięknie się przebarwiają. Zdrowe bardzo - przy Radzymińskiej rośnie szpaler, który już od dwóch lat podziwiam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies