Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasia_CS 22:29, 10 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to poszalałaś zdjęciowo

Gipsówka śliczna, jak rutewka Hewitt's double, tylko.. fioletowa?

Mega podświetlenie drzewek wygląda! Już się nie mogę doczekać, aż dojedziemy do tego momentu, że będziemy doprowadzać jakieś reflektorki do naszych grabików

inka74 napisał(a)


A tu mnie zabiłaś, bo to wygląda jak jakaś mega angielska rabata przez ten kształt kostki z pólkolem i alejki po bokach... Wiem, że to nie ta, ale w pierwszym rzucie oka od razu tak mi myśli pofrunęły

Hmm jeszcze to miejsce mnie zastanawia z płytkami chodnikowymi.. a gdyby zamiast (nie wiem czy możesz je oddać np do sklepu, czy je już masz i musisz użyć) dać krawężniki, żeby było ich mniej w tym miejscu i dać je z jakimś przesunięciem. Tylko z tym to już sama nie dasz rady, bo ciężar już znacznie większy



Trochę popłynęłam - w realu lepiej by było niż na moim rysunku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 22:59, 10 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Angielska rabata to jeszcze jakąś rzeźbę trzeba by było dać chyba takich aspiracji nie mam ale miło mi. Te płyty muszę zagospodarować. Krawężniki 2 sztuki nie wejdą niestety one metrowe są a tam tyle szerokości na 2 szt. Nie ma obok siebie. Jest mniej niż 180 cm. Trzeba by było ciąć. Każdą po kolei. To nie dla mnie robota. I ja lubię kwadraty

A gipsówka jest bardziej różowa niż fioletowa. Nie mam czym robić zdjęć. Jakimś starym złomem robię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:22, 11 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)


Ślicznie u Ciebie!! Jak nazywa się ta żurawka?
Będę na dniach zamawiać ML i chciałam 1-2 żurawki zamówić jakieś

Między płytami kamyki będą, tak? Właśnie się zastanawiam jak u siebie zrobić w przyszłym roku chodnik. Ile ma szerokości taka kostka chodnikowa?
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 07:24, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tak tylko sobie pomyślałam o tych krawężnikach (bo u siebie planuję). Z kwadratami też będzie dobrze

A krawężniki też są 50cm ponoć. Ale u siebie chyba będziemy ciąć na 70tki te 100centymetrowe
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
sarenka 07:39, 11 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia_CS napisał(a)
Tak tylko sobie pomyślałam o tych krawężnikach (bo u siebie planuję). Z kwadratami też będzie dobrze

A krawężniki też są 50cm ponoć. Ale u siebie chyba będziemy ciąć na 70tki te 100centymetrowe

Kasiu, jakiej szerokości chodnik planujesz? Jak bedziesz układać płyty?
____________________
Magda W samym sloncu
Kasia_CS 08:59, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Megi, a gdzie Ty u Iwonki tam widzisz żurawkę? Ja widzę astra chyba, że nie to zdjęcie zacytowałaś

A krawężniki będą w formie płyt zatopionych w trawie z przerwą między nimi pewnie ok 15 cm. A krawężniko pewnie na 70 cm przytniemy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 09:18, 11 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Megi - tam chyba jest żurawka obsydian jak mówisz o tej ciemnej.
W założeniu kamienie będą między płytami ale jak finalnie to wyjdzie - jeszcze nie wiem bo jeszcze kombinuję różne układy. Kostka jest 30x30 i 30x60. Ale są i 50x50 - te fajnie wyglądają ale muszą mieć odpowiednią przestrzeń.

Kasiu - cięcie krawężników to mordęga. 50 cm szukałam bo jedną sztukę taką potrzebuję i u mnie akurat nie było nigdzie pobliżu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 09:26, 11 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Te duże płyty strasznie ciężkie są...
Choć mi i tak już moje cegiełki wychodzą bokiem, kolejny męczący sezon był...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sarenka 09:28, 11 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hahaha Kasia, Iwona- czytam o żurawce i myślę i myślę, a to jeżówka żółta
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:31, 11 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia_CS napisał(a)
Megi, a gdzie Ty u Iwonki tam widzisz żurawkę? Ja widzę astra chyba, że nie to zdjęcie zacytowałaś

A krawężniki będą w formie płyt zatopionych w trawie z przerwą między nimi pewnie ok 15 cm. A krawężniko pewnie na 70 cm przytniemy


Kasiu, a jak przygotowuje się podłoże żeby trawa nie zarastała płyt? Bo podoba mi się taki sposób tylko przeraza, że się źle zrobi i potem już tylko problem.

____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies