Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasia_CS 11:01, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)

Kasiu - cięcie krawężników to mordęga. 50 cm szukałam bo jedną sztukę taką potrzebuję i u mnie akurat nie było nigdzie pobliżu.

Mój eM mówi, że 50tki widział w O.i

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:05, 11 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
sarenka napisał(a)
Hahaha Kasia, Iwona- czytam o żurawce i myślę i myślę, a to jeżówka żółta


haha to się dogadałyśmy wszystkie

sarenka napisał(a)


Kasiu, a jak przygotowuje się podłoże żeby trawa nie zarastała płyt? Bo podoba mi się taki sposób tylko przeraza, że się źle zrobi i potem już tylko problem.



Hm.. ja po prostu trawę zamierzam kosić, a trawka ma równo okalać te krawężniki położone na płask w
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Poppy 11:29, 11 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Poppy no tego trawnika to nie ma aż tak dużo. Może kiedyś poszerzę rabaty. Na razie mi starczy róż. Jakoś nie mam chciejstw różanych. Oglądam katalogi i strony szkółek i... nic może jak mi coś wypadnie po zimie to będę szukać. Ale chyba bardziej stacjonarnie na dotyk i węch.


No jak nie, hektary masz Na ostatnich zdjeciach widac, jak pieknie sie zieleni, super robota, szkoda by teraz poszerzac, teraz trzeba sie pieknym trawnikiem cieszyc!
Zazdroszcze, ze nie masz chciejstw rozanych, ale z drugiej strony masz ich mnostwo!!! Nadrabiam czasami Twoj watek i sie zastanawiam, gdzie to wszystko masz upchane Nie tylko roze, ale wszystko!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 11:52, 11 paź 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Gosiu - mam coś koło 87 odmian a 90 krzaczków ostatnio naliczyłam. Tylko Lavender Ice, Ascot i Priness Ann (ta przez przypadek) się powtarzają. Mogłam się pomylić o jakieś 2 sztuki...
Ta różowa hortensja to Pink Anabelle - śliczna choć wiotka i spora, trzeba ją podpierać. Ma urocze kwiatki, które fajnie się komponują z niebieskim kolorem i z różą Munstead Wood.


Aniu - Parfum z trójki lavenderów jakie mam (jeszcz Lavender Ice i Lavender Flower Circus) ma najładniejszy kolor ale najsłabiej kwitnie. Eisvogel jest najładniejsza jak się już trochę bardziej rozwinie.


O widzisz, 90 krzakow bylo rok temu Nie wiem, czy sie nie powiekszyla ta liczba przez rok.

Troche mi sie smiac chce, bo Pink Annabele tez chce, i tez w poblize MW.

Te trzy lavendery tez Ale wiosna jak kupowalam to ich nie bylo.

A jak Maxim? Dalej sie nim zachwycasz? To malo popularna roza na O, mnie zaintrygowalo to jego srebro na platkach
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 12:47, 11 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
sarenka napisał(a)
Hahaha Kasia, Iwona- czytam o żurawce i myślę i myślę, a to jeżówka żółta
jeżówka to Lemon Drop )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:55, 11 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Poppy napisał(a)


O widzisz, 90 krzakow bylo rok temu Nie wiem, czy sie nie powiekszyla ta liczba przez rok.

Troche mi sie smiac chce, bo Pink Annabele tez chce, i tez w poblize MW.

Te trzy lavendery tez Ale wiosna jak kupowalam to ich nie bylo.

A jak Maxim? Dalej sie nim zachwycasz? To malo popularna roza na O, mnie zaintrygowalo to jego srebro na platkach
ze 115 może być teraz, 5 w tą lub tamtą. Wszystko upycham kolanem a potem muszę ciąć. Tak jak na wiosnę hortensję Wims Red - uwielbiam ją bo jest piękna ale też i ogromna. Dobrze że się sama zrobiła jako wersja na pniu więc na wiosnę muszę ja przyciąć tylko do takiej bo już nic innego poza nią nie widać na rabacie. i tak w kółko. Pink Anabelle jest śliczna - bardzo ja lubię. Jedyny minus to 3 lata musiałam czekać, aby się przestała aż tak bardzo rozkładać. A teraz jest Rubby Anabelle - tą na wiosnę kupię i chyba wymienię za Hayes Starburst. Trzeci rok leży i nie wiem czy chcę ją dalej w takiej formie i czy czekać chcę na wersję stojącą.

Maxim słabo mi kwitnie ale te kwiaty są piękne i niepowtarzalne. Nadal zostaje w ulubionych. Jakby zwiększyła ilość produkowanych kwiatów - byłaby jeszcze ciekawsza.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 15:14, 11 paź 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
No nie poznaję Twojego ogrodu Iwonko. Przez chwilę pomyślałam, że trafiłam do zupełnie innego ogrodu.
Ależ ogrom pracy w tym roku wykonałaś. I do tego te zrywanie trawnika na glinie. Wielki szacun.
Jest pięknie i trawka już się zieleni.
Oj muszę wiosną do Ciebie zawitać.
Pozdrawiam pracusiu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
inka74 17:37, 11 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Joasiu to ten sam ogród. Zmiany na innych rabatach oprócz tyłu kosmetyczne były. Telefon mi się popsuł i starym zdjęcia robię a on jakoś tak dziwnie kolory ustawia.

Wiesz, że jesteście zawsze mile widziani. Różyczka dla ciebie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 17:52, 11 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
inka74 napisał(a)


Bardzo mi się tu wszystko podoba. Normalnie sobie ogród podrasowałaś jak niektórzy samochód

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 00:17, 12 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ewcia podrasowany może trochę ale i tak znadzie się roboty na następny sezon. A ja bym już chciała w ogrodzie "leżeć i pachnieć"

A dziś taki cudak przyszedł pocztą. Nie wiem czy uda mi się utrzymać go w ryzach. U Kasi jest wersja ogromna wręcz. U mnie ma być mały lizaczek. No zobaczymy. Wyprostowałam go i wsadziłam już do ziemi. Przyszła też hortka Kyushu ale w takim stanie, że ją przerobiłam na wersję na pniu od razu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies