Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 18:15, 06 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Czy Purple Pion i Queen of Night (takiego też masz?) powtarzają u Ciebie kwitnienie?
Gosiu - Purple Pion ładnie cebulki po wykopaniu powtarzają. Kwiat jest jednak nieco mniejszy. Na 200 cebulek wykopanych dokupiłam ok. 40 nowych. Mam je posadzone w różnych miejscach więc na wiosnę pokażę różnicę. QoN miałam 2 lata i nie będę już miała, w tym roku nie kupowałam. Marnie powtarzały, kwiaty w drugim sezonie były malutkie i kiepskie a to ogólnie wysoki tulipan więc nie wyglądał za ładnie, poszedł na kompost. No u mnie się po prostu nie udał. Być może co roku go by trzeba było dosadzać sporo nowych cebulek aby lepszy efekt był.

Na razie jedyne niezawodne jakie miałam to Exotic ale te też wykopuje. Za to bardzo ładnie nawet te wykopane kwitną i się rozmnażają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 18:40, 06 lis 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Ja mam Purple Pion 2 sezony,w 2 roku kwiaty były wyższe, trochę mniejsze, ale fajnie się rozmnożyły bez wykopywania... ciekawe jak będą kwity w 3 roku

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosiek33 19:00, 06 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czytałam, że albo bardzo słabo albo wcale nie kwitną w kolejnym roku. Dokupiłam i posadziłam z wykopanymi ubiegłorocznymi. Też zobaczę co się z tego wykluje. Ale chciałam oceny innych w temacie tych odmian
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 19:06, 06 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Co do Queen te same spostrzeżenia- kwitną mniejszymi kwiatami, i nie wszystkie cebulki powtarzają

Purple pion powtarzały nienajgorzej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
nicol21 10:32, 07 lis 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Wilanów extra. szkoda ze nie mieszkamy na tyle blisko żeby sobie spokojnie wyjść na taki spacer.

Kopania w ziemi nie zazdroszczę, ale wiosną chętnie pooglądam. Te same kolorki będa?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Poppy 22:20, 10 lis 2018


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
tiaa, na tej jednej rabatce 500 niezły utykacz jestem


Szalona
Juz nie moge sie wiosny u Ciebie doczekac!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 19:21, 12 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Odmeldowuję ostatni dzień sadzenia cebulek!!! Hip hip hura teraz tylko ostatnie sprzątanie mnie czeka. Ja nie wiem skąd tyle tych liści się u mnie bierze. 9 worków mam zebranych. Ponad 10 już zdążyłam oddać a to jeszcze nie koniec.
Zdjęcia zrobiłam rano przed sprzątaniem...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:24, 12 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:31, 12 lis 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
nicol21 napisał(a)
Wilanów extra. szkoda ze nie mieszkamy na tyle blisko żeby sobie spokojnie wyjść na taki spacer.

Kopania w ziemi nie zazdroszczę, ale wiosną chętnie pooglądam. Te same kolorki będa?
u was też pewnie są iluminacje zimowe. Warto poszukać a do Wilanowa może będziesz miała okazję się wybrać. Bilety lotnicze nie są takie drogie a święta już niedługo.

Kolorki tulipanów podobne. Rezygnuję tylko z intensywnej żółci. Przejadła mi się. Ale trochę takiej rozbielonej będzie. Dużo bieli, różu, fioletu, czerni i moreli
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
JoannA 19:38, 12 lis 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
inka74 napisał(a)
Odmeldowuję ostatni dzień sadzenia cebulek!!! Hip hip hura

Ale Ci zazdroszczę! Moje zamówione tulipany utknęły na poczcie i pewnie w sobotę dopiero je posadzę.
Masz taki porządeczek że aż zadrość bierze.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies