Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

jolanka 09:45, 15 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iwonka, róże rosną Nie wiem czy nie robią falstartu.
Kupiłam 5 nowych powojników, może też chcesz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 10:08, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
NIE kuś Potworze!!!! już i tak miejsca nie mam i za płotem będę zagospodarowywała tło, może mi nie wytną. U mnie niektóre powojniki już listki pokazały. Za wcześnie jeszcze na ich cięcie. Boję się, że zmarzną jak w zeszłym roku. A róże to wyglądają, jakby zimy nie było. Nawet resztki doniczkowe wychodzi, że przetrwały bo pąki nabrzmiałe mają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 10:16, 15 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A wiesz, że Eisvogel ale ta kupiona w Konskowoli, liście ma takie jak we wrześniu Muszę jej zrobić zdjęcie bo normalnie szok, zreszta nie tylko ona. Zastanawiam się nawet jak to później ciąć i co, obrywać te liście?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 10:16, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasiu macham - Kimono wydawała mi się u ciebie wąska i strzelista. Jest taka?


na razie tak, ale nie wiem, czy to jest jej docelowy pokrój szczerze mówiąc...na chwilę obecną są 3 sztuki, a krzaki nie szersze niż 50-60cm.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:24, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jola - Kasia mi kupiła Eis pędzony lokalnie. Ja ją wsadziłam dla porównania bo u Joasi były inne kwiaty. Bardziej kuliste i mocniej niż Niemiecka wersja pachnące.

U mnie chyba ze 3 róże liście zielone mają. Wszystkie obrywam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:24, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kasia_CS napisał(a)


na razie tak, ale nie wiem, czy to jest jej docelowy pokrój szczerze mówiąc...na chwilę obecną są 3 sztuki, a krzaki nie szersze niż 50-60cm.

No to muszę podumać - buziaki!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:26, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Jola - Kasia mi kupiła Eis pędzony lokalnie.


Haha, brzmi co najmniej jakbym Ci bimbru nakupowała

Ja też mam dużo liści na różach - podejrzewam, że dużo z nich opadnie na start sezonu, jak zaczną puszczać nowe.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:32, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
bimberek hmmm... oj tam ja zauważyłam, ze jak im obrywam te stare liście to mniej chorują a nowe i tak wypuszczają. Zresztą one po zimie nie wyglądają zbyt elegancko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 18:44, 15 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
inka74 napisał(a)
Mój perukowiec - drzewko tak pod 5 metrów wysokie. Poradzcie mi czy mu ten pień ogolić z tych 4 gałązek czy go tak zostawić. Nie wiem co z nim zrobić. Korci mnie przycięcie ale w lato będzie płot widać. Tak to trochę przysłaniały listki. On nie ma odrostów od dołu - dziwak trochę


I co? Opitolilas mu już dół? A w ogóle to wolisz jeden pień czy wiele?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 19:15, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ewa, on trochę dziwny jest. Ma już z 6-7 lat i zawsze miał jeden pień, trochę pokręcony od początku, ale jeden. Zawsze mu te gałązki podwiązywałam, aby wąski był. Jeszcze sznurki widać W ubiegłym roku nagle zaczęła mu się robić na górze normalnie korona. Przycięłam ale jeszcze bardziej w górę poszedł. I tak korci mnie, coby go w drzewko zrobić. Sama nie wiem. Teraz jest ni pies (krzak) ni wydra (drzewo) ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies