Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Monia81 08:58, 16 lut 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8038
Iwonko pięknie oczar u Ciebie kwitnie, u Ciebie sobie na niego popatrzę, i się pozachwycam bo mój kupiony w zeszłym roku, to wygląda jakby nie chciał kwitnąć, nie wiem czy zeszły sezon nie dał mu w kość i czy wogóle żyje... muszę sprawdzić dzisiaj bo nie daje mi to spokoju... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
inka74 10:01, 16 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)


No to masz zagwozdkę. Gdybyś cięła pod korona, to wypuściłby pewnie więcej bocznych. Jednak jeśli wolisz mieć na dole miejsce na róże i byliny, to warto byłoby przyciąć te boczne. Ale Ci pomogłam, co?
no bardzo! na razie zostawię tak, jak jest i później zadecyduję po obcięciu bocznych krzaczorów. Górę mu tylko teraz trochę podetnę. Ale nie dziś, bo wilgotno i brzydko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:02, 16 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18100
Iwonka, u Ciebie normalnie jak w ogrodzie botanicznym, masz wszystko!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 10:08, 16 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Monia81 napisał(a)
Iwonko pięknie oczar u Ciebie kwitnie, u Ciebie sobie na niego popatrzę, i się pozachwycam bo mój kupiony w zeszłym roku, to wygląda jakby nie chciał kwitnąć, nie wiem czy zeszły sezon nie dał mu w kość i czy wogóle żyje... muszę sprawdzić dzisiaj bo nie daje mi to spokoju... buziaczki
Daj mu szansę na rozwój korzeni. Na początku mój też długo się zbierał. Ja nie wiem czy wszystkie oczary tak mają, ale mój kwitnie na min. 2-3 letnich gałązkach. Nowe nie kwitną i mało ich się pojawia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:11, 16 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Iwonka, u Ciebie normalnie jak w ogrodzie botanicznym, masz wszystko!
aż tak dobrze to nie ma bo ile roślin można wcisnąć na ok. 400 metrach ogrodu gdzie połowa to trawnik?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
frezja 17:03, 16 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Znalazłam coś odnośnie cięcia perukowca..może się przyda.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 17:07, 16 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Jeszcze mam na temat oczaru,gdybyś chciała.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Poppy 17:09, 16 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
frezja napisał(a)
Jeszcze mam na temat oczaru,gdybyś chciała.


Frezjo, jak Iwona nie bedzie chciala, to poprosze u mnie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 17:10, 16 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
aż tak dobrze to nie ma bo ile roślin można wcisnąć na ok. 400 metrach ogrodu gdzie połowa to trawnik?


No nie wiem, czego nie szukam, to sie okazuje, ze u Ciebie rosnie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 17:16, 16 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Tak wygląda oczar dziś. On kwitnie na starych gałązkach a nie na nowych. Nie wiem czy każda odmiana tak ma. Do skrócenia są te 2 nowe gałązki bez kwiatów. To ubiegłoroczne przyrosty. W lato dokonam 2 korekty o ile będzie to potrzebne. Gałązka główna po lewej kładła się poziomo. Na dole widać w którą stronę. Przez 2 lata była podparta kijkiem i jest teraz pionowa. Druga po prawej idzie zbyt mocno do środka - zrobię jej potem odciąg sznurkiem do płotu i będzie się prostować czarnego szurka jak są listki nie widać. Znalazłam ten oczar u mnie na pierwszych zdjęciach z 2011 więc zaczyna 8 rok u mnie i nadal jest mały. Ok. 120 cm wysokości i nie więcej jak 70 cm szerokości.


Pogoda jest kiepska. Zdjęcia telefonem słabo wychodzą ale tu chyba widać cięcia z poprzednich lat.

Dzeiki Iwonko, tak porownujac stare i nowe zdjecia, to niezle rosnie u Ciebie, mimo ze oczary rosna wolno, a Ty je jeszcze tniesz. Cos tam zrozumialam, ale wiesz, pewnie sie zjawie u Ciebie po konkretna wskazowke, ktore galazki obciac
Tez mam taka lysa czesc galazki, bez kwiatkow i sie nawet zastanawialam, czy przemarzla, albo co. Ciecie tak sobie mi sie usmiecha, bo ona nadaje ladny ksztalt. Sliczny tez zolty kolorek, sama nie wiem, czy bardziej lubie pomaranczowe czy zolte, czerwone chyba najmniej, tak mysle.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies