Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:53, 12 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)


A bo ja wiem? W tym roku chyba wszedzie szybko, ze tego co widze na forum, normalnie nie ma czym zaimponowac.
A krokusy dadza szol, zobaczysz
ps. Morwa ma sliczna spodnice!
morwa teraz ma miniówkę a w sierpniu będzie miała maxi do ziemi. Rośnie jak szalona.
Ja nie mam nic przeciwko szybszej wiośnie niech przybywa!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:54, 12 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)


dwa razy mi tego nie musisz powtarzać, tylko gwizdnij że już
a może po prostu zadzwonię
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:03, 12 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Iwona, co poradzisz mi zrobić z cebulami tulipanów, które nie zostały posadzone? Sklep internetowy, w którym zamawiałam przyslal zupełnie onne, chciałam je odesłać ,ale w rezultacie powiedzieli, żebym je zostawiła sobie. No i mam teraz jeszcze z 50 sztuk pewnie. Tak leżą w kotłowni...
ja też 30 sztuk takich zapomnianych w garażu znalazłam. Włożyłam cebule do lodówki - tylko nie do zamrażarki . Za tydzień wsadzę do doniczki. Do wykiełkowania postoją w garażu. Potem do pokoju na widne okno. Czy się uda - nie wiem, ale i tak do jesieni by nie wytrzymały. Możesz spróbować i ty. Do lodówki wkłada się, aby zimę im zasugerować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:54, 14 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Mój perukowiec - drzewko tak pod 5 metrów wysokie. Poradzcie mi czy mu ten pień ogolić z tych 4 gałązek czy go tak zostawić. Nie wiem co z nim zrobić. Korci mnie przycięcie ale w lato będzie płot widać. Tak to trochę przysłaniały listki. On nie ma odrostów od dołu - dziwak trochę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 17:52, 14 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
Ja bym mu upitoliła. Przed nim przecież masz coś posadzone? Róże o ile dobrze widzę? Więc trochę przysłonią. A czemu nie chcesz by płot był widoczny?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 18:53, 14 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bo jego wiecznie trzeba malować aby jakoś wyglądał. To co teraz widać było 3 lata temu malowane i już nie mogę na to patrzeć. A niby farba z tych lepszych, na 6 lat miała wystarczyć ;( bardzo szybko się wymywa ze sztachet. Na płotkach ładnie siedzi a tu, błe...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
ryska 22:24, 14 lut 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Z wypiekami na twarzy śledziłam Twoje losy i wybory opisane na wątku.
Wiem już, że uwielbiasz róże i tulipany tak jak ja. Masz też dużo powojników czego w wizytówce nie zauważyłam.
Ja staram się powojnikami obsadzać każdy skrawek, siatkę ze względu na mikro działkę.

Świetnie opisałaś przygotowanie ziemi do wysiewu wyselekcjonowanego trawnika.
Duża dawka wiedzy, świetne opisy róż.
Z przyjemnością przeczytałam cały wątek.
Będę zaglądać, pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
inka74 23:47, 14 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ło matko i córko. Ty chyba nie czytałaś całości???
Podziwiam za wytrwałość!

Powojników mam z 15 sztuk ale ich nie widać. Jedne młode. Drugie chimeryczne. W ubiegłym roku nie zasiliłam to nie chciały kwitnąć. Tylko w zielone porosły. Głownie włoskie i bylinowe mam. Jestem mistrzynią w uśmiercaniu powojników. Ile ja odmian testowałam to tylko mój portfel wie. Ale się nie poddaje i nadal próbuję

Niektóre przygody, jak z wykopywaniem winobluszczu czy z wymianą trawnika, z perspektywy czasu śmieszne są. Choć wtedy to mi do śmiechu nie było. Ot taki to pamiętnik ogrodowy ze wzlotami i upadkami i upartością słonia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 09:10, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Iwonko Tak jak napisałam u siebie celowałabym raczej w Kimono jeśli chodzi o niezawodność i długotrwałość w kwitnieniu. Ta róża najdłużej utrzymała też kwiaty chyba ze wszystkich przeze mnie posiadanych. Jej kolor i Home and garden bardzo się różnią, więc też kwestia dopasowania do sąsiedztwa będzie. Kimono jest w ciepłym kolorze łososiowego różu, H&G chłodniejszy jak Cinderella, jeśli ją na żywo widziałaś.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 09:17, 15 lut 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu macham - Kimono wydawała mi się u ciebie wąska i strzelista. Jest taka?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies