Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gruszka_na_w... 21:34, 11 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Świetny pomysł z tymi warsztatami. Zapewniają narzędzia i materiały, czy tylko uczą posługiwania się narzędziami?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 22:20, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczyny - warsztaty polecam. Bardzo miła odskocznia. 4 godziny minęły zbyt szybko. To było takie wprowadzenie do właściwych warsztatów, ktore są kilkudniowe. Wszystkie narzędzia zapewniają. Kasia - prowadząca jest przemiła. Najpierw było trochę teorii a potem robiłyśmy wybrany projekt - jeden z trzech do wyboru. Ja oczywiście skrzynkę na rośliny wybrałam. Krzywo wyszło ale jak na pierwszy raz z zaokrągleniami - to jestem z siebie dumna wcześniej skrzynki na ogród robiłam ale przycięcie zlecałam w składzie. Teraz sama wszystko cięłam ręcznie - nie maszynowo. Część warsztatu bo jeszcze wyrzynarka, wkrętarka, strug były w użyciu


A to finalny produkt do pomalowania. Niestety na wkręty łączony ze względów czasowych.


Oglądaliśmy różne drewna. Z ciekawostek - przepięknym miękkim drewnem do toczenia jest sumak octowiec. Piękna jest jabłoń. Nie warto palić w kominku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:23, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
U mnie też +śnieg i zimnica, a wczoraj okropne wichury.

Ciemierniki wolę te jasne, bo tych ciemnych u mnie na rabacie nie widać. Zastanawiam się, czy tych ciemnych w ogóle się nie pozbyć, żeby zrobić miejsce na jasne.

i jasne i ciemne coś w sobie mają. Ja najbardziej je lubię w stanie przekwitłym zielonym
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:28, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)
8 sztuk, zaszalalas, i jeszcze za malo Ale fajnie, dokupisz, mam nadzieje, ze zostaly jakies ladne jeszcze. Cena tez przyjazna
Ja nie wiem, ktore wole, jasne czy ciemne, wszystkie lubie, chociaz i biale i ciemne sa takie zwykle, wiecej sie dzieje, jak sa pomiedzy. Ja chce sobie kupic zoltego. Chyba sobie kupie 10 malych, mieszanke, tyle na kwitnienie poczekam sobie wiecej niz troche Ale juz czekalam, warto bylo.

A snieg mam nadzieje ze juz stopnial i zapomnialyscie, ze w ogole byl.
Maczku śnieg znikł. I wolałbym, aby nie powrócił

Cena jak na nasze warunki dosyć wysoka. Ale nie na wszystkim warto oszczędzać. Ciemierniki wolno rosną. Zobaczymy jak do gruntu pójdą co za rok pokażą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:29, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Fiu, fiu, warsztaty stolarskie dla kobiet .
to nie jest tylko zabawa dla facetów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:32, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Doranma napisał(a)
Witaj, Sąsiadko ☺☺ Wichura Ci szkód nie narobiła?
Ciemierniki przepiękne, może i lepiej że takich nie spotkałam, bo bym nie wiedziała który wybrać. Dobrze, że podpowiedziałaś o skorupkach. Pozdrawiam ☺
wiało mocno ale bez strat. Skorupki wapno dają. Ładnie mi na nich też kwitły jarzmianki o dziwo 2 lata temu po posadzeniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:38, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Moim obecnym ciemiernikom muszę liście przyciąć. I chyba jednak je trochę nawieźć.


Oczar nadal gra pierwsze skrzypce
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:45, 11 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I taki kwiatek zakwitł. Ten już ma normalne rozmiary będzie wśród róż i jeżówek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Milka 06:32, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Iwonko, ale się dzieje, tyle talentów, podziwiam i i własnoręczne prace i wiosnę, oczar na pewno cudnie pachnie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zoja 07:01, 12 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Wow! Super skrzynia
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies