Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kokesz 09:24, 12 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
mikina34 napisał(a)
A jak mam drzewa owocowe to stosować ten miedzian czy też nie? Co w zamian ewentualnie?


Poczytałam o miedzianie...
Mam na czereśni i wiśniach raka drzew owocowych, pytałam w sklepie ogrodniczym co zastosować-miedzian.
W Rok w ogrodzie akurat mówili o tym samym i też zalecano miedzian.
Na razie nie kupiłam...

Zamówiłam wczoraj tymol i kredę, będę robić OW i HT nie wiem czy na tego raka to podziała muszę doczytać.

Randap stoi na w O we wszystkich możliwych pojemnościach
Sama go kupiłam rok temu i na szczęście nie użyłam, miał być na podagrycznika ale ponoć nie działa...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 09:39, 12 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33821
Kokesz napisał(a)


Poczytałam o miedzianie...
Mam na czereśni i wiśniach raka drzew owocowych, pytałam w sklepie ogrodniczym co zastosować-miedzian.
W Rok w ogrodzie akurat mówili o tym samym i też zalecano miedzian.
Na razie nie kupiłam...

Zamówiłam wczoraj tymol i kredę, będę robić OW i HT nie wiem czy na tego raka to podziała muszę doczytać.

Randap stoi na w O we wszystkich możliwych pojemnościach
Sama go kupiłam rok temu i na szczęście nie użyłam, miał być na podagrycznika ale ponoć nie działa...


Miedzian po pierwsze nie jest dopuszczony do zwalczania raka, a po drugie, nie dziala na niego. Dlatego nie jest dopuszczony, bo to by znaczylo niepotrzebne obarczanie srodowiska metalem ciezkim.
Jedyne co mozesz zrobic, to wyciac porazone galezie, ale tak po prawdzie, jesli drzewo juz ma raka, to nic sie nie da zrobic. Mozesz to drzewo wzmacniac i dokarmiac, np. gnojowka z pokrzyw, kompostem, ale choroby nie zwalczysz. Mimo to drzewo moze jeszcze dlugo zyc Jedynie ryzyko zachorowania innych drzew w poblizu jest wieksze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 09:55, 12 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, rewelacja z tymi warsztatami! Mnie marzy się porobić coś podobnego, z renowacją mebli włącznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 10:33, 12 mar 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
inka74 napisał(a)
Ty u mnie a ja u ciebie Zojka - pokaże. Ale chyba już teraz nie będę sadzić. Poczekam. Ma być jeszcze zimno. Oprócz tego tam gdzie mają być ciemierniki dosadzone to roszady muszę zrobić. Na razie przymiarki będą. Ja się cieszę, że je kupiłam bo to od Zymona są. Napaliłam się na nie jak głupia po relacjach z targów Gardenia i nawet do nich pisałam kiedy będą sprzedawać bo nie mieli. A tu taki surprise tanie nie były ale sezonie w okolicznych ogrodniczych droższe. A ładne duże sadzonki. Takiej wielkości to ja po 3 latach nie mam sadzonek w necie kupowanych.


Śliczne ciemierniki
A jakie odmiany kupiłaś?
Mogę zapytać o cenę, będę mieć porównanie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Poppy 10:58, 12 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
i jasne i ciemne coś w sobie mają. Ja najbardziej je lubię w stanie przekwitłym zielonym


Tez lubie zielen. Ale najladniejsza maja biale ciemnierniki, nie te kolorowe, jest limonkowa.
Sluchaj, mialam pytac o te trabki. Patrzylam na moje trzy przy domu dzis rano i nie maja zadnych, te Twoje stare tez nie maja. Juz nie maja, czy tylko niektore odmiany je posiadaja?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 11:05, 12 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Kasia_CS napisał(a)
Iwonko, rewelacja z tymi warsztatami! Mnie marzy się porobić coś podobnego, z renowacją mebli włącznie
są warsztaty renowacji weekendowe na Mokotowie. Na marginesie ja teraz płaciłam raptem 60 zł bo połowę miasto dofinansowało w ramach dnia Kobiet.
http://wioryleca.pl/produkt/weekend-11-12-maja-godz-1000-1500/
polecam książkę ich o renowacji mebli. Mam, kupiłam w Em..ku - przez www 10 zł taniej. Od niej bym zaczęła. Mnie też korci renowacja
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 11:06, 12 mar 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Warsztaty fantastyczne, skrzynka tez fajnie wyszla. Jak wycielas te zaoblenia recznie?
Temat obrobki drewna fantastyczny. ja mam za soba glownie szlifowanie drewna w chalupie,czyli odnawianie wszystkiego, co sie da, ciecie reczne tez, ale to ciezka praca, wiec to najczesciej wreczam mezowi taka deske do przyciecia
I marza mi sie rozne elektryczne cudenka, taka pracownia stolarska, ha ha. Bo jak recznie przyciac cos pod katem 45stopni, by sie rogi ladnie stykaly?
Co to jest ta pila japonska?
I blagam, powiedz, ze zapiszesz sie na te wlasciwe warsztaty!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 11:09, 12 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Kokesz napisał(a)


Śliczne ciemierniki
A jakie odmiany kupiłaś?
Mogę zapytać o cenę, będę mieć porównanie.

Ewa ci odpisała o miedzianie. Nie będę się powtarzać bo wiedza Ewci dużo bardziej obszerna.
Ciemierniki nie były opisane odmianami. Muszę poczekać na stronie Zymona jak się pojawią bo to on dostarczał je do LM. Mogę tylko 2 zidentyfikować po targach w Poznaniu i po opisach dziewczyn ale i tego nie jestem na 100% pewna. Cena 28 zł za spore doniczki - dokładnie 27,95 zł czy 27,99 zł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 11:24, 12 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)


Ten najprawdopodobniej to double ellen picotee - przynajmniej zbliżone zdjęcie pod tą nazwą znalazłam - jeśli później pokaze takie kropeczki bliżej środka, to pewnie faktycznie on
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 11:27, 12 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Poppy napisał(a)
Warsztaty fantastyczne, skrzynka tez fajnie wyszla. Jak wycielas te zaoblenia recznie?
Temat obrobki drewna fantastyczny. ja mam za soba glownie szlifowanie drewna w chalupie,czyli odnawianie wszystkiego, co sie da, ciecie reczne tez, ale to ciezka praca, wiec to najczesciej wreczam mezowi taka deske do przyciecia
I marza mi sie rozne elektryczne cudenka, taka pracownia stolarska, ha ha. Bo jak recznie przyciac cos pod katem 45stopni, by sie rogi ladnie stykaly?
Co to jest ta pila japonska?
I blagam, powiedz, ze zapiszesz sie na te wlasciwe warsztaty!

zaoblenia ręcznie wyrzynarką z cienkim brzeszczotem się wycina a potem pilnikiem równa i papierem ściernym, możesz też podheblować
Do 45 stopni już lepiej mieć taką piłę na stoliku ale wyznaczyć jest łatwo - można nawet za pomocą piłki bo na niej na rączce jest 45 stopni takie załamanie. Wszystko zależy od tego jak bardzo ma to być precyzyjne. Musisz sporo rzeczy uwzględnić np po której stronie narysowanej linii tniesz, ile grubości ma piła i ile odcina. Niby pierduła ale każdy milimetr jak ci ucieknie to na małej skrzynce na jednej ściance możesz prawie pół cm stracić.

nie wiem czy się zapiszę. pewnie kiedyś tak. to fajna zabawa ale wcale nie tania. Weekendowy kurs renowacji po 5 godzin dziennie (co jest bardzo mało) to koszt 370 zł. A wczoraj 4 godziny nie wiem kiedy minęło i ledwo prościutką skrzynkę zrobiłam. Takie roboty są mega czasochłonne po prostu jak chcesz je zrobić dobrze. Na razie zaczęłam od książek, poćwiczę trochę w domu, całe zaplecze mąż ma. Ja też za czasów panieńskich wyrzynarkę i wkrętarkę, wiertarkę w domu miałam więc moje gdzieś leżą. Ba nawet szlifierkę mam bo sami krokwie i belki poprzeczne odsłonięte w sypialni robiliśmy.

piła japońska to taka składana piłka z brzeszczotem po obu stronach, cienka precyzyjna. Z jednej strony ma drobne zęby, z drugiej większe. ciekawa jest. wpisz w wyszukiwarkę piła japońska to ci wyskoczy jak to wygląda.
EDIT - ryobą cięłam bo są inne jeszcze
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies