Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:24, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)


O patrz jak się dałam nabrać ale i się nie przyjrzałam, biorąc za pewnik
dobrze się wkomponowała ona finalnie za coś takiego ma robić - zbiornik z wodą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
BKosimkArt napisał(a)
No widać że detal to dla Iwonki drobnostka
Też mam dużo tojeści jakby co...
będę pamiętać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 10:59, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Asiu - cieszę się, że przyjechałaś. I piękne zdjęcia zrobiłaś. Bardzo ci dziękuję
nie wiem czy pamiętasz, jak liczyłyśmy ilość miejsc do siedzenia u mnie. Zobacz, było nas teraz tylko 10 a standardowo u mnie od 15 do 26 osób na różnego rodzaju spędy się zbiera, najczęściej zasiadane. Takie kąciki to skarb bo pozwalają upchnąć krzesła, ławki i stoły


To swoją drogą - w takim ogródeczku ugościć tyle osób, to sztuka!

Ale patrząc od strony estetyczno-kompozycyjnej (ja nie mam potrzeby tylu miejsc do siedzenia, bo przyjmuję gości najczęściej na tarasie, ewentualnie przenosimy stół gdzieś w cień, jeśli jest upał), to te wszystkie ławeczki i siedzenia tworzą bardzo przyjemne widoczki. Zainspirowały mnie, żebym kupiła w końcu tą ławeczkę pod lipę, o której już od dwóch lat myślę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 11:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)
Front zachwycający:

Do tego, po pierwszej wizycie tego nie da się wyłapać, ale ogródek jest fantastycznie skomponowany czasowo. Byłam w nim późnym latem zeszłego roku i wtedy zachwycały hortensje i byliny.
Muszę się do Iwonki wprosić jeszcze w czerwcu/lipcu, bo wtedy spektakl dadzą róże, które teraz zupełnie nie rzucają się w oczy, a których jest tam mnóstwo.

Nie mam pojęcia, jak to się robi, żeby takie małe rabatki były atrakcyjne przez cały rok!

Podsumowując: ogród Iwonki jest bardzo inspirujący a ja mam jeszcze dużo nauki przed sobą
Asiu, to do tego ujęcia tak do parteru schodziłaś

Ty jak byłaś to trawy nie było. Też inny ogród przez to był. U mnie na rabatach jest warstwowo sadzone jedne przekwitną to następne je rośliny przykrywają lub się rozwijają i efekt robią. Niestety jest to też oparte na eliminacji krótko kwitnących odmian albo tych, co się gorzej u mnie czują. Pamiętasz twój link z rabatką atrakcyjną przez cały rok? Do tego dążę. Na razie udało mi się opanować wiosnę i lato. Teraz jeszcze nad jesienią muszę popracować bo tu widoki kuleją. To co jest teraz to efekt 3 lat czytania, obserwowania, pracy i jeszcze dodatkowego roku wcześniejszego podglądania. Niedoróbki są ale dla mnie bardziej widoczne bo znam rabaty na pamięć o różnych porach roku. Ten ogród jeszcze z 2 lata potrzebuje na takie dopracowanie detali. A to jest tylko 623 metry. Jest pracochłonny. Większe ogrody inaczej się obsadza bo czasu by nie starczyło na ogród i na życie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)

10/10!!!
też nie wiem jak to się robi...
Kasiu, wiesz dobrze. Twój ogród i zmiany jakie w nim ogromne zaszły jest tego doskonałym przykładem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:23, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Monia81 napisał(a)
No to super miałyście spotkanko i fotki rewelacyjne Iwonko cebulowe u Ciebie w takiej ilości robią show, zachwycają w każdym zakątku, chciałabym to kiedyś na żywca zobaczyć buziaczki i pozdrowienia zostawiam
Monia jak będziesz w okolicach Warszawy - serdecznie zapraszam na kawę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:29, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anbu napisał(a)


Dzięki Iwonko, u Any widziałam i nie umiem się zdecydować czy misa czy kula jednak
ha, jest to problem jest tyle genialnych rozwiązań. Ty bardziej w stronę nowoczesnego stylu się kierujesz w nasadzeniach. Chyba bym kulę szklaną wybrała tylko to już spory koszt. Z drugiej strony ja doszłam do etapu, że wolę przez dłuższy czas zbierać fundusze aby mieć to co mi się podoba. Zamienniki po pewnym czasie strasznie drażnią.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 11:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Asiu, to do tego ujęcia tak do parteru schodziłaś

Ty jak byłaś to trawy nie było. Też inny ogród przez to był. U mnie na rabatach jest warstwowo sadzone jedne przekwitną to następne je rośliny przykrywają lub się rozwijają i efekt robią. Niestety jest to też oparte na eliminacji krótko kwitnących odmian albo tych, co się gorzej u mnie czują. Pamiętasz twój link z rabatką atrakcyjną przez cały rok? Do tego dążę. Na razie udało mi się opanować wiosnę i lato. Teraz jeszcze nad jesienią muszę popracować bo tu widoki kuleją. To co jest teraz to efekt 3 lat czytania, obserwowania, pracy i jeszcze dodatkowego roku wcześniejszego podglądania. Niedoróbki są ale dla mnie bardziej widoczne bo znam rabaty na pamięć o różnych porach roku. Ten ogród jeszcze z 2 lata potrzebuje na takie dopracowanie detali. A to jest tylko 623 metry. Jest pracochłonny. Większe ogrody inaczej się obsadza bo czasu by nie starczyło na ogród i na życie.


To i tak nic - jak fociłam np.: epimedium, to całkiem się musiałam położyć na ziemi

Ja też likwiduję krótko kwitnące kwiaty. Dlatego wyrzuciłam np.: pięknie kwitnącą piwonię, a zabrałam od Ciebie rdesta. I kupiłam dwie sztuki bodziszka rozanne, mimo że był droższy niż ta wielka kalina, którą też wzięłam

W każdym razie, dopiero teraz, analizując swoje zdjęcia, widzę, że sadzisz co prawda po jednej sztuce, ale zachowujesz symetrię. Tutaj to widać:


Ja muszę sobie jeszcze namnożyć kwiatków, żeby móc powtarzać je w kilku miejscach. Tych bodziszków przykładowo mam teraz trzy sztuki (one nie rozrastają się tak łatwo jak inne) i rosną w kupie.

W każdym razie, pociesza mnie to piszesz, że trzeba wielu lat i prób, żeby dojść do zadowalającego efektu. Trochę mniej dupowato się czuję
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 11:50, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
frezja napisał(a)
A Ty makadamia jesteś mistrzynią fotografii. Ogród z "Twojej perspektywy" jest dużo ładniejszy masz nosa do robienia zdjęć.

Iwona, dobrze, że mogę taki oglądać. Zawsze myślałam, że masz wszystkiego za dużo...a tu niespodzianka
Ewa bo mam za dużo utykacz jestem. W sumie spokojnie roślin jest na ogród 1000 metrowy. Nie wiem jak to za 10 lat będzie wyglądało. Moje najstarsze rośliny tylko 7-8 lat mają. Dobrze, że mam gdzie nadwyżki roślinne lokować
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 12:01, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12907
Też się przyznam, a co, stałam sobie wczoraj i się zastanawiałam, jak to jest, że u Ciebie mimo tych ilości dobra wszelkiego jest tak pięknie i zgrabnie, a u mnie dno totalne. I jeszcze dziury nornicowe... I wiem na pewno, że nie dam rady doprowadzić mojego ogródka do stanu nawet zbliżonego do Twojego.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies