Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

makadamia 13:17, 29 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A bardziej wymuskany.
Chyba tak.
Ostatnio dużo patrzyłam na zdjęcia ogrodów Madżenki, Justyny, Andżeliki - one już wczesną wiosną dobrze wyglądały.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 13:26, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
makadamia napisał(a)
A bardziej wymuskany.
Chyba tak.
Ostatnio dużo patrzyłam na zdjęcia ogrodów Madżenki, Justyny, Andżeliki - one już wczesną wiosną dobrze wyglądały.


Rośliny zimozielone, wcześnie startujące (np. berberysy) i cebulowe - mam takie spostrzeżenia, że właśnie te rośliny robią robotę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 13:35, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
makadamia napisał(a)


O właśnie: palibin!
To jest kolejny wniosek z odwiedzin u Iwonki: muszę nakupować krzaczków na pniu. Co prawda mam już jednego palibina, dwa bloomerangi i jedną kalinę, ale to wszystko mało. trzeba więcej.
A do tej pory nie kupowałam, bo te na pniu są takie ą, ę, sztuczne i niepasujące do moich rabat, które mają być przecież naturalistyczne

Dobrze, że najpierw był szopping, a dopiero potem ogródek, bo w obu punktach było dużo takich szczepieńców i portfel mógłby nie wytrzymać

To ja dojrzałam do szczepionych rok temu. Mam kalinę, hortkę i wiąza jednego...
No i jeszcze trzy udawane lizaki tujkowe.

A Palibin jakoś powoli się też przerabia na piennego krzaka...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 13:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Co ja tu czytam, jakie rewolucje się szykują u Was Dziewczyny! Ja z kolei przeanalizować stare fotki, żeby wysadzić wszystko z rabaty za grabami, bo tam wielkie Nico, a szkoda miejsca na jakieś takie dziwaczne nasadzenia jakie mam obecnie.. tylko, żebym to ja wiedziała co i jakieś wielkości mi tam rośnie ..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 15:06, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Poppy napisał(a)


O tak, tak, umawiajcie sie I zasypcie nas pozniej masa zdjec
IWona,a kupowalas moze w lidlu jakies tulipany? Bo ja wlasnie tez mialam pomarancz i nie wiem, za cholere skad. ZOlte to mysle, ze z innego pomylkowego zrodla

Sliczne te tulipany, ale naprawde, nie moge sie doczekac juz roz
też mi przyszło do głowy, że to może z L jakieś niedobitki. Żóte to niestety pomyłka. Mam zapisane tam że sadziłam Black Hero ((( buuu a tak na nie czekałam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:10, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)


U mnie też rabaty podobnej wielkości
I na jesieni tak przesadzałam, żeby pogrupować...
No nic. Popatrzę, jak to będzie wyglądało w tym sezonie i w razie czego - za parę miesięcy znów będzie jesień
może cię to pocieszy ale owalną rabatę tę z tulipanami już z 7 raz zmieniam, praktycznie co roku demolka, w tym 3 razy było praktycznie wszystko wysadzone. Jedynie floksy są w tym samym miejscu od 3 lat w tym roku też chyba będzie drobne przetasowanie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:27, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
tulucy napisał(a)
Też się przyznam, a co, stałam sobie wczoraj i się zastanawiałam, jak to jest, że u Ciebie mimo tych ilości dobra wszelkiego jest tak pięknie i zgrabnie, a u mnie dno totalne. I jeszcze dziury nornicowe... I wiem na pewno, że nie dam rady doprowadzić mojego ogródka do stanu nawet zbliżonego do Twojego.
A tu pozwolę się z tobą nie zgodzić. Masz doskonały szkielet ogrodu angielskiego romantycznego. Taki z powieści Jane Austin. Brakuje tylko detali, dodatków a to one tworzą klimat. Bez lustra i rdzy rabaty wyglądały u mnie nijako. Ot, tam coś kolorowego. Dodatki wypełniły przestrzeń. Nadały charakteru. Płotki, kamyki i cała reszta. Rośliny w dużej części można przegrupować. Ja skupiałam się na jednaj rabatce i wyobrażałam jak chcę, aby wyglądała. Tyle razy ile u mnie były one sztukowane i zmieniane to chyba ciężko znaleźć. Mam też swoje ulubione połączenia kolorystyczne np. Cytryna z amarantem i brązem. Powielam ten zestaw. Szukałam takich roślin, które pod ten szablon się nadają. Na pintereście szukam połączeń danej rośliny z innymi. Jeżeli znajdę jakieś fajne - zastanawiam się jak to u mnie by zagrało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:32, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)


he, he, ja w części za domem, tam gdzie wsadziłam tę małą pissardi, też na jesieni przesadzałam w grupy bo miałam turecki dywan. A teraz znów będę przesadzać bo pod tą pissardi mam wiosną łyso - traw nie ma, hortek nie ma (te Mont Blanc jakoś późno mi wystartowały), jeżówek nie ma, rozchodniki tycie, perowskie tycie. Centralne miejsce na rabacie a wieje pustką... A obok rośnie bardzo blisko siebie limka z palibinem. I tego palibina właśnie zamierzam przesadzić na środek . Będzie zamiast rozchodników.
potem Palbin robi się tylko zielony... a nie wystarczy szafirków i tulipanów na jesieni powtykać? EE nie musisz usuwać. Ładnie powtarzają. Te z tyłu domu pod płotem i perukowcem to takie właśnie 3 letnie cebule. Szafirki te normalne rozmnażają się jak głupie. Myślę coby je dać między krokusy na rogu będzie długo ładnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:36, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
tulucy napisał(a)
Bo te plamy to muszą być w szachownicę co najmniej. I jeszcze fajnie, jak roślina przez dłuższy czas zdobi, latem kwiaty, potem liście. Cholerka, i niby człowiek to wie, a mu nie wychodzi.
mniej na więcej bo jeszcze musisz znaleźć takie, co twoje warunki polubią, zestopniować wysokości itd.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:39, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
April napisał(a)
Cześć, muszę się wpisać, bo obejrzałam zdjęcia ze spotkania i podziwiam ile pracy włożyłaś w ogród. Opłacało się, widoki wspaniałe. Ogrodowa biżuteria też pięknie wkomponowana.
Dziewczyny miały rację, że tak chwaliły

Pozdrawiam "po sąsiedzku"
bardzo ci dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kawę jakbyś miała ochotę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies