Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:41, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
sarenka napisał(a)

Łucja, tak reklamujesz swój ogród, że idę go zobaczyć
do Lucy to trzeba się przejechać bo ona wąskimi kadrami operuje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)


O właśnie: palibin!
To jest kolejny wniosek z odwiedzin u Iwonki: muszę nakupować krzaczków na pniu. Co prawda mam już jednego palibina, dwa bloomerangi i jedną kalinę, ale to wszystko mało. trzeba więcej.
A do tej pory nie kupowałam, bo te na pniu są takie ą, ę, sztuczne i niepasujące do moich rabat, które mają być przecież naturalistyczne

Dobrze, że najpierw był szopping, a dopiero potem ogródek, bo w obu punktach było dużo takich szczepieńców i portfel mógłby nie wytrzymać
Asia z tym to ostrożnie. Najpierw znajdź wizję swoich rabat a potem kupuj z głową i planem. A wiesz, że ja mam dużo "szczepieńców" samodzielnie formowanych? Taniej wychodzi. Tylko dłużej trzeba się nachodzić. Jak tak podliczyłam kiedyś ile w ciągu 2-3 lat wydałam pieniędzy w sumie oszczędzając na czym tylko się da, to mi wyszła kwota obłędna. Tak wiesz nieopatrznie rachunki ogrodowe zbierałam w jedno miejsce. Taki mały samochód bym kupiła. Nie nowy ale zawsze. Każda premia i prezenty imieninowo urodzinowe to w ogród ładowane były plus co miesiąc wcale niemałe kwoty. W totka nie wygrałam jeszcze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:04, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)
A bardziej wymuskany.
Chyba tak.
Ostatnio dużo patrzyłam na zdjęcia ogrodów Madżenki, Justyny, Andżeliki - one już wczesną wiosną dobrze wyglądały.
piękne, znakomicie zaprojektowane ogrody. O każdej porze roku coś ciekawego tam się dzieje. Ale one nie należą do naturalistycznych. Chyba bardziej nowoczesne z nutką klasyki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 17:14, 29 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Muszę jednak zagrać w tego totolotka, chociaż cieszę się, ze system nawadniający i ziemię udało mi się już „dokupić” w całości. Początkowo miałam zamiar też jak Łucja zbierać paragony ale.... po co się stresować
Zauważyłam, ze u siebie najwiecej nakupowałam roślin pięknie wyglądających jesienią. Rzeczywiście trzeba myśleć nad nasadzeniami, które dobrze będą wyglądać o każdej porze roku.

Iwonko, świetnie to wszystko już zaczynasz komponować, dlatego tak przyjemnie oglądać u Ciebie rabaty, smaczki, smaczki, mniam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 18:51, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jolu, ja broń Boże nie zbieram paragonów... jeszcze by m na nie trafił... a mnie jeszcze życie miłe chociaż on się domyśla, ale dopóki dowodów czarno na białym nie ma, to nie ma tematu.

Iwonka, a co ja mam biedna zrobić, jak mój ślubny protestuje przeciwko ozdobom ogrodowym - on nie lubi i już... jedyne co, to będą te pergole jakieś, płotki też mi się udało załatwić. Tej cegły do warzywnika też na początku nie chciał, że będzie brzydko Jemu wystarczają rośliny. Wczoraj na starociach w Pruszkowie były takie piękne balie cynowe... a gdzie tam, zapomnij... mogę sobie pomarzyć... na razie delikatnie obrabiam temat kawałka ściany ceglanej w linii płotu. Może kiedyś
a kadry szerokie to wiesz, skąd je wziąć, jak to małe całe i wszędzie coś nie ten teges włazi w obiektyw
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 21:10, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Jola ja jesiennych mam stanowczo za mało - mus to zmienić
To ja nieopatrznie zbierałam rachunki. I to nie był dobry pomysł ci powiem, dla mnie samej.

Lucy - od płotków czy pergoli trzeba zacząć jak to jest w stanie na początek zaakceptować. U ciebie fajnie by wyglądała taka okrągła ławeczka wkoło drzewa owocowego - morelkę chyba masz tam na środku. Coś takiego na przykład lub drewniana.
A do tego np. obeliski. To w zupełności wystarczy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Widzicie, z tego wszystkiego nie poradziłam się co do wypełnienia ścieżki.
Kupiłam kilka kostek granitowych, ale i znalazłam szary ładny grys no i mam problem co wybrać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 21:17, 29 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kostka ładna
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mrokasia 21:20, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
potem Palbin robi się tylko zielony... a nie wystarczy szafirków i tulipanów na jesieni powtykać? EE nie musisz usuwać. Ładnie powtarzają. Te z tyłu domu pod płotem i perukowcem to takie właśnie 3 letnie cebule. Szafirki te normalne rozmnażają się jak głupie. Myślę coby je dać między krokusy na rogu będzie długo ładnie


Potem palibin zielony, ale teraz za chwilę będzie kwitł. Potem jak przekwitnie to już reszta trochę podrośnie i się zazieleni. Bo mi nie tyle tam brakuje kolorów co wyższego czegoś, co o tej porze ma już listki. Bo teraz tam same niziutkie jeszcze byliny. Najpierw myślałam by te rozchodniki wymienić na seslerię (musiałabym z innego miejsca wykopać i podzielić) ale lepiej tego palibina przesadzić .

Moje szafirki jakoś się nie mnożą . Chyba są nienormalne.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 21:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Z kostką będzie bardziej graficznie, z grysem bardziej jednolicie. Co Ci bardziej w duszy gra??? Z kostką będzie łatwiej utrzymać porządek. Grys sama sobie nasypiesz, chyba że kosteczkę też sama ułożysz na piasku, bez cementu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies