Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:51, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Gosiek33 napisał(a)
Dęblistną upolowałaś i to kwitnącą. Wybaczam jej trudny do spełnienia wymagania, nawet jak nie kwitnie zachwycam się jej jesiennymi przebarwieniami liści



Acropolis... ech już chyba drugi rok koło niej chodzę, ale jakoś w ręce mi nie wpadła. Zawsze się nią zachwycam


Pudełeczko kojąco urządzone
Gosiu napisałam u ciebie. Mogę ci ją kupić lub same możecie przed ZP tam podjechać. Dwie ładne sadzonki jeszcze były. Miałam nie lada problem, aby jedną wybrać.
Z pudełeczka trudno mi rano wyjść do pracy. Zawsze coś zobaczę do wyrwania czy przycięcia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:58, 19 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Oj w takim razie nie uda mi się wyjść na czysto z ZP
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 08:03, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


Wcale się nie dziwię. Piękny widok. Choć to raczej bombonierka niż pudełeczko

Podziwiam cię że jeszcze o tej godzinie masz siłę fotki wstawiać.
Inna sprawa że mnie regularnie 4 z minutami budzą maszyny rolnicze od kilku dni. Ach ta moja wieś... Jak nie ptaki to...

ps. tam na środku masz celozje posadzone?
ja dużo później kończę dzień i wstaję o 6-tej. Przynajmniej powinnam. Dobrze, że mam możliwość pójścia do pracy o dowolnej praktycznie porze. Bo dziś nie wstałam

Tam na środku jest szałwia plumosa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
zawitka 08:03, 19 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Sliczne to Twoje pudełeczko nie dziwię się że nie chcesz z niego wychodzić .Mam pytanie .Ponieważ wielkimi krokami zbliża się u mnie robota z trawnikiem to powiedz mi jak zdają egzaminy te plastikowe obrzeza bo nie nadązam robić kancików .Nie mogę położyć kostki bo mrówki nie wyprowadzą mi się z ogrodu .Pozdrówka ślę i lecę jeszcze raz popatrzeć na pudełeczko ha ha
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 08:23, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Halinko nie sprawdzają się. Dlatego przed obrzeżem plastikowym mam kostkę. Jak był sam plastik to nie można było kosić. Po zimie szpilki wychodzą z ziemi. Ale u mnie glina. Zmiany temperatury i zamrożenia ziemi wypychają je z podłoża. Oczywiście nie wszystkie ale całkiem sporo. Ja je mam po to, aby kora nie wypływała mi na trawnik z rabat nieznacznie podniesionych lub tam gdzie jest kamień.

W imieniu pudełeczka dziękuję teraz też bardzo nie chce mi się iść do pracy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:29, 19 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
szałwia plumosa


właśnie zachwycałam się nią u Ani Kwartet

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 08:37, 19 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
inka74 napisał(a)
ja dużo później kończę dzień i wstaję o 6-tej. Przynajmniej powinnam. Dobrze, że mam możliwość pójścia do pracy o dowolnej praktycznie porze. Bo dziś nie wstałam

Tam na środku jest szałwia plumosa

Pierwszy raz widzę
Bardzo mi się podoba
Ona wieloletnia jest ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 08:48, 19 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wieloletnia i duża i kładzie się po rabacie. Ale jej to wybaczam bo tłoczy do końca sierpnia nieprzerwanie. I takie jej miejsce dałam, że może leżeć. W ZP powinni mieć.

Edit. Ona taka ciemna jest jak na drugim zdjęciu. To pierwsze rozjaśnione coby pokazać jaka fajna pierzasta jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 08:54, 19 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka, ja rozumiem, że Ty masz tak ślicznie, że tylko o ogrodzie myślisz, ale puść mi nr konta, bo mi w końcu ta hortka padnie ps. a jakby jeszcze kiedyś mieli taką dębolistną, to pamiętaj o mnie zrobi mi się sporo miejsca, bo na przedpłocie wywalam sporo liliowców

A też bez bicia się przyznam, że zamiast na urlop jechać, wolałabym w domu (czyt. ogrodzie) posiedzieć
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 08:55, 19 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
inka74 napisał(a)
ja dużo później kończę dzień i wstaję o 6-tej. Przynajmniej powinnam. Dobrze, że mam możliwość pójścia do pracy o dowolnej praktycznie porze. Bo dziś nie wstałam

Tam na środku jest szałwia plumosa


Ja też miałam dziś ogromny kłopot żeby wstać. Ale jakoś się zwlekłam.
Kupiłam w zeszłym roku tę szałwię i mi nie przyjęła się. Chyba. W niedzielę to miejsce pieliłam i jej nie było.... chyba że ten jeden niezidentyfikowany pęd szałwii... no nic. W każdym razie, nawet jak jest, to jeszcze nie kwitnie. Polecę dziś jej poszukać

Jeszcze jesteś w domu? Pada u nas? Bo w Śródmieściu całkiem ładnie deszczyk sobie poczyna
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies