Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Iwonka 09:43, 20 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Tak ogólnie to udało mi się posadzić platana. I 90% roślin z doniczek. Zostało już naprawdę niewiele roślin do wsadzenia (oprócz tych czekających na nowy domek, sąsiadka musi z wyjazdu wrócić). Tyły obsadziłam. Udało mi się uniknąć całkowitej symetrii. Rabata z magnolią przed ławką też zrobiona. Ogólnie jest OK. Dziś przez długi czas siedziałam na huśtawce i patrzyłam. I nie miałam myśli, że coś mnie drażni, czegoś mi brak, coś bym przesadziła. A to ważne w moim przypadku. Poszerzenia rabatek wyszły w miarę spójnie. Teraz tylko czekać na następny sezon na rozrośnięcie.

Jak to wszystko skończę to co ja będę robić w ogrodzie??? Tylko się delektować i pielęgnować? Dziwna myśl.


Spowiedź ogrodniczki na plus, prawie wszystko zrobione, grzechy naprawione, nowych brak. Odpoczynek bez wyrzutów sumienie Aż dziwna ta myśl, że nic do roboty, prawda
Chwilo trwaj chciałoby się powiedzieć. Na pocieszenie dodam, że będzie robota jak się drzewa rozrosną, rabaty ze słonecznych staną się cieniste. Dlatego pilnuj rozmiarów drzew, ja wiele przegapiłam i teraz się bujam


inka74 napisał(a)
I widok na ulubiony obecnie zakątek
Widok piękny, jest lekko i bujnie, mimo, że robota była ciężka. Z pozostałymi rabatami też tak będzie Chociaż jakby tak wszystko już było skończone to faktycznie nuuuda! Człowiek tak się przyzwyczaja do główkowania nad remontami, że aż głupio zostać bezrobotnym w tym temacie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 10:38, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
April napisał(a)
Ja też potrzebuję drzewko jeszcze jedno. Kolumnowe, niewysokie do 5m. Na wystawę zachodnią, blisko wysokich thuj. Zastanawiałam się czy klona palmowego nie przesadzić i ciąć. Ale boję się że mimo tujek to zmarznie. Ja tam mam silne zachodnie wiatry. No i dumam... Może ktoś oblatany w drzewkach, coś podpowie? Iwonko, co ty na to? Otwarta jestem na propozycje
wstaw zdjęcie tego miejsca u mnie i opisz gdzie światło. Pomyślimy ostatnio dużo o drzewach czytam i oglądam. Może coś wpadnie mi do głowy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 10:48, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
inka74 napisał(a)
wstaw zdjęcie tego miejsca u mnie i opisz gdzie światło. Pomyślimy ostatnio dużo o drzewach czytam i oglądam. Może coś wpadnie mi do głowy.


O super Liczyłam na twoją wiedzę
No światło właśnie zachodnie, od 14-15 do ok 18. Potem wysokie, 3-4m thuje zasłaniają.
Zdjęcie wieczorem albo jutro.
Może się rozłożyć na jakieś 2x2 metry, przy przejściu. Poza kolumnowym, myślałam jeszcze o małej penduli, szczepionej na ok 2m. Np jabłoń ozdobna Royal Beauty lub buk Rohan Wepping. Coś co będzie widać na tle zieleni tuj.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:49, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
April napisał(a)


Ten zakątek wyszedł ci bardzo fajnie. A do tego jest bardzo fotogeniczny. Bo czasem się człowiek narobi, na żywo super a pokazać nie ma jak. A tutaj zdjęcia są świetne.
jest fotogeniczny bo nie ma bezpośredniego słońca tylko prześwity rano. Ta wierzba, co by o niej nie mówić, też robi dobrą robotę. Nadaje romantyzmu. I kolory. Tam wszystko jest jasne, kremowe, limonkowe, białe ze srebrną lub soczystą zielenią. Do tego tylko kapka koloru różowego, wiśniowego lub amarantowego czy bordo. Przez to ta mała przestrzeń jest spójna. Robi się optycznie większa, ciekawsza. A na jesieni mam nadzieję będzie złoto-pomarańczowo-bordowo-zielona. Ciekawa jestem tej odsłony bo to w sumie jej pierwsza jesień. Poprzedniej nie liczę bo rośliny były zaraz po wsadzeniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:07, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
mrokasia napisał(a)


Oj taaaaak, pięknie tu . A takie to było nic, zupełnie jak u mnie cienista - też coś z niczego .
Też bym chciała coś takiego u siebie osiągnąć .
Ano tak, w sumie przecież to był i jest nadal zakątek gospodarczy. Z domkiem, drewutniami, stolikiem do pracy jak przypomnę sobie część z placem zabaw to mnie wzdryga. W sumie to na wpis w metamorfozy się nadaje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:15, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
sarenka napisał(a)
co to jest za drzewo- krzew?1
zaraz za hortensją Magical Candle - dereń Elengantissima. W odcieniu bardziej żółtym niż Ivory Halo bo ten jest bardziej srebrzysty, szary. Polecam oba. Ivory nie przepada za ogławianiem ale Elegant znosi silniejsze cięcie. Na wiosnę. Przebarwiają się pędy na jesieni ale nie tak mocno jak Sibirica. Oba lubię
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 11:27, 20 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
Dlatego tak cenne są dorosłe drzewa w ogrodzie - dopasowujesz do nich nasadzenia i już.


Hahaha!
I jeszcze:


Czasami nie wiem co gorsze: stare drzewa czy brak drzew

Iwonka, nadrobiłam wątek i faktycznie: zakątek wyszedł mega klimatycznie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 11:30, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15033
April napisał(a)


Klon tatarski kawałek dalej Muszę tylko wykopać jałowca.
Postanowiłam wyciepać resztę róż i coś jeszcze dodać na brzegu, przy pierwszym załamaniu ścieżki. Tam gdzie umierał Red Baron. Myślałam o buku Rohan Wepping zanurzonym w hakone np Beni Kaze, bo się przebarwia, lub zostawić pod nim Imperatę.
Buki ładne są, niech tylko mi ktoś powie jak walczyć z mszycą na nich. Co jestem w ogrodniczych to one są wręcz oblepione taką białą i lepką mazią mszycową. Całe się lepią.Błeee
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 11:30, 20 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
zaraz za hortensją Magical Candle - dereń Elengantissima. W odcieniu bardziej żółtym niż Ivory Halo bo ten jest bardziej srebrzysty, szary. Polecam oba. Ivory nie przepada za ogławianiem ale Elegant znosi silniejsze cięcie. Na wiosnę. Przebarwiają się pędy na jesieni ale nie tak mocno jak Sibirica. Oba lubię

On jest szczepiony? Wpisuje go na listę, żeby przy okazji turne po szkółkach go obejrzec może by się wpasował w istniejącą rabatę
____________________
Magda W samym sloncu
April 11:34, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
inka74 napisał(a)
Buki ładne są, niech tylko mi ktoś powie jak walczyć z mszycą na nich. Co jestem w ogrodniczych to one są wręcz oblepione taką białą i lepką mazią mszycową. Całe się lepią.Błeee


Buki u mnie, a mam już cztery szt, trzy odmiany, miały mszyce tylko pierwsze dwa lata od posadzenia, potem się uodparniają. Najgorzej cierpiał Fountaine. Zbierałam wacikiem ze spirytusem. Pomagało na cały sezon
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies