Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Anda 12:20, 20 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
inka74 napisał(a)
Pokażę drzewa.
Choć na razie ten zakątek mnie fascynuje


Powiem tak: marzy mi się mieć cały ogród w takiej stylistyce, tonacji, klimacie. Tylko, żeby to osiągnąć to muszę mieć starsze, dorodne drzewa i trochę więcej cienia. Temat do zrobienia nad mężem mus popracować i nad likwidacją większej części trawnika


Musiałam powtórzyć, bo to przepiękne miejsce. Plany popieram
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 12:21, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
inka74 napisał(a)
eee, jak tak niestety mam ;((( kupuję a potem myślę i kombinuję. Ostatnio czytałam o IH, że on nie bardzo lubi takie mocne cięcie, tylko delikatne a ciąć derenie trzeba, aby ładny kształt miały i się gałązki przebarwiały na zimę. Kolor mają tylko 1-2 letnie gałązki. Starsze są po prostu brązowo-zielone ;(


Też o tym czytałam, polecali go przycinać co 2-3 lata.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 12:32, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Pszczelarnia napisał(a)
Czemu głogi wyrzuciłaś? Chorowały bardzo?

Ten zakątek za domem bardzo klimatyczny z cieniem.
Ewa, głogi były moją miłością - odmiana Paul's Scarlet. Jedne z pierwszych moich drzew. Przepiękne kwitły przez 4 lata, niestety potem rok po roku dostawały grzyba i takie małe glistki je jadły robiące przędzę. Całe w tym były oblepione wręcz. Na jabłonce je teraz co wiosnę mam. Nie wiem jak się to nazywa. Opryski nie pomagały, zresztą za duże były, aby je całe opryskać. Nie chciałam się też tak mocno truć. Jak grzybek łapał to na początku sierpnia były już łyse i do końca sezonu nie odbijały a one w reprezentacyjnym miejscu jak dla mnie rosły. Wyrzuciłam, choć długo się nad tym zastanawiałam i broniłam, walczyłam. Jak kwitły - były zjawiskowe.

Zakątek bardzo dziękuje. Przez niego się dziś do pracy mocno spóźniłam zasiedziałam się normalnie i zamyśliłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 12:42, 20 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
inka74 napisał(a)
Pokażę drzewa.
Choć na razie ten zakątek mnie fascynuje


Eh żeby mój gospodarczy tak wyglądał... Udało Ci się to miejsce na maksa, Iwona.
____________________
ogród pod lasem
inka74 12:43, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


No rozcieńczony, tak pół na pół albo bezpośrednio wóda Wiem, dawka mocniejsza niż zalecana ale 100% skuteczna była, bez skutków ubocznych. Nie robiłam oprysku ale usuwałam mechanicznie. Jak ten Kopciuszek... ale było warto.

Podsumowując: kupuj buczka A jaka odmiana?
nie wiem jaka, małe, bordowe, zrobione w chmurki. Chodzi za mną po prostu ale on musi mieć odpowiednią ekspozycję. To typowy soliter. Jest wiekszy zielony tak zrobiony ale ten to już mega drogi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:05, 20 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
April napisał(a)


Buki u mnie, a mam już cztery szt, trzy odmiany, miały mszyce tylko pierwsze dwa lata od posadzenia, potem się uodparniają. Najgorzej cierpiał Fountaine. Zbierałam wacikiem ze spirytusem. Pomagało na cały sezon

To samo u mnie... 2 lata buki miały mszyce a w tym zero,aż byłam zdziwiona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 13:19, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Anda napisał(a)


Musiałam powtórzyć, bo to przepiękne miejsce. Plany popieram
po raz pierwszy udało mi się stworzyć coś ładnego i fotogenicznego za jednym razem )) a przecież to wyglądało jeszcze rok temu tak


potem tak


wiecie, że ja nie mogę znaleźć żadnych zdjęć tyłów całościowych przed zmianą??? był koszmarek bo go w ogóle nie fotografowałam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:21, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


Też o tym czytałam, polecali go przycinać co 2-3 lata.
teraz tak robię. Co roku usuwam 1-2 najstarsze gałązki i powoli go odmładzam. W ubiegłym miałam pierwszą czerwoną gałązkę w zimę. Może w tym roku będzie lepiej zimową porą. On spory urusł, taki na 1,80 cm wysokości ale ja go praktycznie w ogóle nie cięłam i się dziwiłam, że się nie przebarwia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:24, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
UrsaMaior napisał(a)


Eh żeby mój gospodarczy tak wyglądał... Udało Ci się to miejsce na maksa, Iwona.
w dodatku jest całkiem funkcjonalny. Dzięki projektowi Asi co do kształtu rabaty (tylko delikatnie przez mnie zmodyfikowanemu) wyszło coś naprawdę super.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:26, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Wiolka5_7 napisał(a)

To samo u mnie... 2 lata buki miały mszyce a w tym zero,aż byłam zdziwiona
Dobrze wiedzieć, bo czaje się do niego już 2 rok, może na nową rabatkę się zdecyduję
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies