Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 11:54, 19 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zasłużony odpoczynek na tarasie, klimę zasłoniłąś dokładnie. Twój ulubiony zakątek też do mnie bardzo przemawia.
Rudbekia żółta jest bardzo ładna tyle, że nie wszędzie pasuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 12:06, 19 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
poszalałaś
Nie wiem jak ty dajesz radę w taki upał. Ja posadzę dwie roślinki i mam dość. A cóż dopiero drzewa, pod które musiałabym kopać doły jak leje po bombach.
No szacun wielki.
Jak baaardzo będziesz się już nudziła podziwianiem swoich wypracowanych, pięknych rabat, to zapraszam do mnie. Zajęcie zawsze się znajdzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Balea 12:25, 19 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
inka74 napisał(a)
o wow, pytanie zadałaś trudne bo to młode drzewka. W pierwszym roku po posadzeniu to one w ogóle nie wyglądały, szybko liście zgubiły bo przypalone były. W ubiegłym roku kolor na żółto brązowy zmieniły ale kiedy - trzeba by było po zdjęciach poszukać. To polska odmiana ze szkółki z Braniewa. Tu masz więcej informacji
https://zszp.pl/konkurs-roslin-nadrzedna/2010/liriodendron-tulipifera-edward-gursztyn-pbr/8178/

Znalazłam z ubiegłego roku zdjęcia z 12 listopada i listki jeszcze mają - ostatnia fota
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=496


Dzieki. A specjalnie szukalam jesiennych zdjec w twoim watku zeby cie nie zaczepiac i nic nie znalazlam a tu prosze Podoba mi sie ta jesienna barwa lisci.

A jak bys musiala wybrac pomiedzy platana a tym tulipanowcem, to co bys wziela?
galgAsia 12:25, 19 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, znalazłam! Z września 2018, 3 m-ce po posadzeniu - to te białe pióropusze.





tu 10'2018


a tu Africa - te złotorude z brzegu, rosną na mijankę z ML. Jeden sezon przeżyły w donicy, tu jest drugi, też sadzone w czerwcu 2018.



No to pogląd już masz. Za 2 tyg. dostaniesz aktualne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 13:07, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Zasłużony odpoczynek na tarasie, klimę zasłoniłąś dokładnie. Twój ulubiony zakątek też do mnie bardzo przemawia.
Rudbekia żółta jest bardzo ładna tyle, że nie wszędzie pasuje
nieźle udało się wycyrklować )) z rudbekią też dochodzę do tego wniosku. Ważne jest dla niej spokojniejsze tło a nie taki misz masz wszystkich kolorów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:22, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
poszalałaś
Nie wiem jak ty dajesz radę w taki upał. Ja posadzę dwie roślinki i mam dość. A cóż dopiero drzewa, pod które musiałabym kopać doły jak leje po bombach.
No szacun wielki.
Jak baaardzo będziesz się już nudziła podziwianiem swoich wypracowanych, pięknych rabat, to zapraszam do mnie. Zajęcie zawsze się znajdzie
robię tam gdzie w danym czasie cień mam i powoli. Z platanem się umordowałam. Ale też poszłam na łatwiznę. Zerwałam kawałek darni a nie całego terenu z kamykami.

A ty wiesz, że ja marudna jestem jak nie mam konkretnego celu i obsadzenie czegokolwiek zajmuje mi lata świetlne? Nie jestem w stanie wyobrazić sobie obsadzenia twoich hektarów
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:28, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Balea napisał(a)


Dzieki. A specjalnie szukalam jesiennych zdjec w twoim watku zeby cie nie zaczepiac i nic nie znalazlam a tu prosze Podoba mi sie ta jesienna barwa lisci.

A jak bys musiala wybrac pomiedzy platana a tym tulipanowcem, to co bys wziela?
zależy gdzie tulipanowiec (lub dąb green dwarf) idealny jak mało miejsca. On u mnie na razie nie sprawiał problemów. Ale ma też feler. Podobno ta odmiana nie kwitnie. Platan potrzebuje więcej przestrzeni. I widoku bliskiego i dalszego. On ma potem genialną korę, taką szarą z łatami. Nie każdy to lubi.

Zdjęć w ubiegłym roku na jesieni mniej bo trawę zrywałam i wszystko było przez to mocno smutne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:30, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asiu - bardzo ci dziękuję za zdjęcia. On super jasny ma ten pióropusz. Śmiesznie tak z czerwonego. Ładny jest, pokrój ładny choć drakońskie pieniądze jak na trawę kosztował.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:53, 19 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Iwonka jak skończymy ogrodzenie, to chyba Cię porwę na szkółking po dwa takie drzewka o małej koronie. Jak sprawdzę, ile mam ziemi w tym pasku przy chodniku.
iii zginął mi twój post a właściwie odpowiedź na niego. Ja to bym się z chęcią powłóczyła w twoich regionach po szkółkach bo ich totalnie nie znam. Mrokasię możemy ze sobą zabrać bo jej też drzewa po głowie chodzą. Jedyne co się boję to ile nowych doniczek przywiozę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:04, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonka, jak cyborg normalnie! Podobają mi się zmiany, mocno poszalalas-przeprowadzki drzew to już mocne! Efekty świetne, a jak jeszcze mówisz, że czujesz to i nie masz potrzeby kolejnej zmiany to szacun
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies