Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

UrsaMaior 15:27, 18 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8311
Haha można i tak to ująć
____________________
ogród pod lasem
tulucy 19:55, 18 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonka jak skończymy ogrodzenie, to chyba Cię porwę na szkółking po dwa takie drzewka o małej koronie. Jak sprawdzę, ile mam ziemi w tym pasku przy chodniku.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:08, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
No ja mam wrażenie że w PL wiele pensji już jest porównywalnych do tutejszych. Mieszkam w małym mieście i ludzie tu nie zarabiają kroci
w Warszawie jest lepiej z pensjami ale i życie dużo droższe. Sporo zależy od umiejętności i zaradności i czy chcesz tylko pracą żyć czy cenisz sobie życie poza pracą. Niestety większość społeczeństwa zarabia grosze, jak w przeliczeniu weźmie 500 euro do ręki to jest dobrze. Ceny za media podobne jak u was. Wynajem droższy nawet. Tylko jedzenie trochę tańsze. Ale już zaczynamy was gonić w tym temacie. Specjalista/kierownik ma może 800-1500 euro na rękę. Dyrektor departamentu między 2 a 3 tys. Nie patrz proszę na pensje dyrektorów w NBP bo to totalne kuriozum. Oczywiście są zawody, gdzie zarabia się lepiej ale coś za coś. I mówimy tu o stolicy. W innych regionach pensje są i 2 razy mniejsze. Dla porównania jeszcze - mój odpowiednik we Francji czy Niemczech ma 4 razy wyższe wynagrodzenie. Wiem, bo proponowali mi przenosiny w ramach firmy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:14, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
W M. widziałam taki na około 180-200 cm szczepione. Może cenę podnieśli bo kosztowały jakieś 120, ale chudzinki.jedbak droższych nie kupię drzewek niż te 120. No zobaczymy w tygodniu.
Dziękuję Ci za info
w M ostatnio były tylko niskie takie może na 120-130 cm szczepione za tą cenę. Mówimy o wysokości pnia od doniczki do miejsca szczepienia. Jak znajdziesz za 120 zl Green Dwarfa szczepionego na 2 metrach - daj znać. Cenna informacja to będzie.

Ja 2 lata temu widziałam za 90 zł takie dosyć wysokie ale jak po nie wróciłam to już nie było.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:17, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Aaaa, też widziałam tego strzępka u Szmitów . Piękny ale spooory.
Mnie w drzewach straszny kłopot sprawiają właśnie rozmiary - kupujesz małe, robisz z niego jakiś element rabaty a docelowo na tej rabacie będzie tylko to drzewo... warunki świetlne też się zmienią i to istotnie...wieczne przeróbki... Dlatego tak cenne są dorosłe drzewa w ogrodzie - dopasowujesz do nich nasadzenia i już.
ja nie tylko z drzewami mam taki kłopot krzaki też mnie zaskakują rozmiarami, niestety. I byliny też kupujesz takie małe coś, w pierwszym roku ma może z 50 cm a w następnym nagle 150 ;D
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:20, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
UrsaMaior napisał(a)


Taaa widziałam, niedaleko moja babcia mieszkała, więc bywam tam Ciekawe ile ma lat... Mój aktualny ma wystarczająco miejsca, problem ze zmartwychwstałym... Jolanka proponowała skasować Pilgrimy i na ich miejsce go posadzić.
nie wiem, strach zapytać ale wielgachny jest. Pilgrim jakoś mnie nie zwala na kolana więc może coś w tej radzie jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Balea 23:22, 18 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
inka74 napisał(a)
u niej wszystko robi wrażenie. I róże i tulipany. Cudny ma ogród.

Dla porównania masz tulipanowca Edward Gursztyn. Lubię go. Wsadzone 2 sztuki w 2017 we wrześniu. Jak ten czas leci...

Tu jak wyglądały po wsadzeniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=251#post_4



Pierwszy raz widze tulipanowca Edward Gursztyn nigdy wczesniej nie slyszalam nic o nim. Bardzo mi sie podoba.

A czy mogla bys mi powiedziec kiedy on sie na jesien przebarwia i liscie gubi?

Wiem, ze zwykly tulipanowiec pozno dostaje liscie i szybko je traci. W pierwszej polowie pazdziernika. Czy z Edwardem tez tak jest?

inka74 23:22, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)



To znakomite doświadczenie - warto ratować nawet prawie umarłe drzewka
oj nie zawsze warto. Czasami koszty ratowania niewspółmierne do efektu końcowego. Ale przycięcie kosztuje tylko nasz czas
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:36, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Balea napisał(a)


Pierwszy raz widze tulipanowca Edward Gursztyn nigdy wczesniej nie slyszalam nic o nim. Bardzo mi sie podoba.

A czy mogla bys mi powiedziec kiedy on sie na jesien przebarwia i liscie gubi?

Wiem, ze zwykly tulipanowiec pozno dostaje liscie i szybko je traci. W pierwszej polowie pazdziernika. Czy z Edwardem tez tak jest?

o wow, pytanie zadałaś trudne bo to młode drzewka. W pierwszym roku po posadzeniu to one w ogóle nie wyglądały, szybko liście zgubiły bo przypalone były. W ubiegłym roku kolor na żółto brązowy zmieniły ale kiedy - trzeba by było po zdjęciach poszukać. To polska odmiana ze szkółki z Braniewa. Tu masz więcej informacji
https://zszp.pl/konkurs-roslin-nadrzedna/2010/liriodendron-tulipifera-edward-gursztyn-pbr/8178/

Znalazłam z ubiegłego roku zdjęcia z 12 listopada i listki jeszcze mają - ostatnia fota
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=496
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:44, 18 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
W październiku kolor już miał
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=490

A w końcu września jest zielony
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=463

Rusza tak jak inne drzewa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies