Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 11:36, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10177
sarenka napisał(a)

On jest szczepiony? Wpisuje go na listę, żeby przy okazji turne po szkółkach go obejrzec może by się wpasował w istniejącą rabatę


U SZmita widziałyśmy piękne derenie Ivory Halo szczepione na różnych wysokościach. Super wyglądały. Zastanawiałam się czy nie kupić ale to zła kolejność, kupować a potem dumać gdzie go posadzić
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 11:46, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Iwonka napisał(a)
Spowiedź ogrodniczki na plus, prawie wszystko zrobione, grzechy naprawione, nowych brak. Odpoczynek bez wyrzutów sumienie Aż dziwna ta myśl, że nic do roboty, prawda
Chwilo trwaj chciałoby się powiedzieć. Na pocieszenie dodam, że będzie robota jak się drzewa rozrosną, rabaty ze słonecznych staną się cieniste. Dlatego pilnuj rozmiarów drzew, ja wiele przegapiłam i teraz się bujam


Widok piękny, jest lekko i bujnie, mimo, że robota była ciężka. Z pozostałymi rabatami też tak będzie Chociaż jakby tak wszystko już było skończone to faktycznie nuuuda! Człowiek tak się przyzwyczaja do główkowania nad remontami, że aż głupio zostać bezrobotnym w tym temacie
Powiem ci coś okropnego - ja już nastepną robotę wymyśliłam ale może żeby nudno nie było to już na następny rok. Chyba, ze teraz uda się namówić eMa na zrobienie pergoli. bo jak przeniosę huśtawkę na pergolę i do tego dodam hamaczek to będę miała nie jedną a dwie nowe rabatki i trochę się jeszcze zadrzewię
nowa rabatka powstałaby w miejscu huśtawki, o tu


A na pergolę jest idealne miejsce tu ale w innym stylu niż pokazywałam. Chyba bezczelnie skopiuję Kasyi projekt lub Ani Kwartet...


I głupia myśl zakiełkowała w mojej głowie po wizycie w cienistym zakątku za domem, że chcę tu coś jasnego, że chcę tutaj brzozy... muszę temat przespać, przemyśleć, przerysować, pomierzyć co ew. mi tu wejdzie ale ze 2 drzewa jeszcze muszę mieć na swoim terenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:47, 20 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czemu głogi wyrzuciłaś? Chorowały bardzo?

Ten zakątek za domem bardzo klimatyczny z cieniem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
inka74 11:51, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


O super Liczyłam na twoją wiedzę
No światło właśnie zachodnie, od 14-15 do ok 18. Potem wysokie, 3-4m thuje zasłaniają.
Zdjęcie wieczorem albo jutro.
Może się rozłożyć na jakieś 2x2 metry, przy przejściu. Poza kolumnowym, myślałam jeszcze o małej penduli, szczepionej na ok 2m. Np jabłoń ozdobna Royal Beauty lub buk Rohan Wepping. Coś co będzie widać na tle zieleni tuj.
Miałam Jabłoń Royalty na tle tujek i nic jej nie było widać ;( ale ona ciemniejszy bordo. Zawiedziona byłam efektem i to mocno.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 12:02, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
makadamia napisał(a)


Hahaha!
I jeszcze:


Czasami nie wiem co gorsze: stare drzewa czy brak drzew




Zwróć uwagę- napisałam dorosłe a nie wieeelkie .

Ale fakt - jak we wszystkim, są plusy i minusy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 12:05, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
makadamia napisał(a)


Hahaha!
I jeszcze:


Czasami nie wiem co gorsze: stare drzewa czy brak drzew

Iwonka, nadrobiłam wątek i faktycznie: zakątek wyszedł mega klimatycznie
no tu trochę tym się zgodziła i z jedną i z drugą. Wiem dlaczego Asia się śmieje bo czytam/widziałam ile ma problemów z dopasowaniem nasadzeń do obecnego stanu. Z drugiej strony widziałam już 2 razy ogród Izy, Anuli i nie dziwię się Kasi, że tak pisze. Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy. Dużo zależy od ilości drzew i jakie to są drzewa i czy masz wątpliwości i niestety pieniądze do ich ew. usuwania. U Izy dopiero odsłonięcie pewnego kawałka działki dało więcej światła, przestrzeni. Dopełniła je świetnymi nasadzeniami, ładnymi roślinami. Nie ukrywajmy - kupa pracy, ale i pieniędzy włożonych. Ale sytuacja wyjściowa drzewna też inna. U Asi sytuacja zgoła inna - drzewa duże ale sporo, przepraszam cię, nieciekawych jakościowo. Tuje zamiast zdobić szpecą za to lipy nadają klimat. Też trzeba by było wyciąć co nieco ale małż stoi okoniem bo tam nie jest łatwo to po prostu zrobić. Kosztowne będzie usunięcie drzew, ciężki sprzęt nie wjedzie bo nie ma jak. Trzeba sposobem. Myślę, że z czasem Asia temat wypracuje szczególnie, że to co robi jest mega klimatyczne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:09, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
sarenka napisał(a)

On jest szczepiony? Wpisuje go na listę, żeby przy okazji turne po szkółkach go obejrzec może by się wpasował w istniejącą rabatę
Jest szczepiony z tego co pamiętam - kupiony w AF za 55 zł. Mają ich sporo. Polecam bo bardzo fajnie wygląda i jest bezproblemowy. Na zimę przybierają gałązki fajnego bordowego koloru.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:11, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


Buki u mnie, a mam już cztery szt, trzy odmiany, miały mszyce tylko pierwsze dwa lata od posadzenia, potem się uodparniają. Najgorzej cierpiał Fountaine. Zbierałam wacikiem ze spirytusem. Pomagało na cały sezon
spirytus rozcieńczony mam nadzieję. Hmmm... mam na oku takiego małego buczka formowanego, może bym tak...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:19, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


U SZmita widziałyśmy piękne derenie Ivory Halo szczepione na różnych wysokościach. Super wyglądały. Zastanawiałam się czy nie kupić ale to zła kolejność, kupować a potem dumać gdzie go posadzić
eee, jak tak niestety mam ;((( kupuję a potem myślę i kombinuję. Ostatnio czytałam o IH, że on nie bardzo lubi takie mocne cięcie, tylko delikatne a ciąć derenie trzeba, aby ładny kształt miały i się gałązki przebarwiały na zimę. Kolor mają tylko 1-2 letnie gałązki. Starsze są po prostu brązowo-zielone ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 12:20, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10177
inka74 napisał(a)
spirytus rozcieńczony mam nadzieję. Hmmm... mam na oku takiego małego buczka formowanego, może bym tak...


No rozcieńczony, tak pół na pół albo bezpośrednio wóda Wiem, dawka mocniejsza niż zalecana ale 100% skuteczna była, bez skutków ubocznych. Nie robiłam oprysku ale usuwałam mechanicznie. Jak ten Kopciuszek... ale było warto.

Podsumowując: kupuj buczka A jaka odmiana?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies