Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:48, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Ja cel muszę mieć!!! na insightsie jestem reformatorem zdobywcą. Z przewagą czerwieni i niebieskiego. Pozostałe kolory u mnie w znikomej ilości. Ty do pracy potrzebujesz towarzystwa i wsparcia - ja konkretów.
Śmieliśmy się na ćwiczeniach, że jak czerwoni Mikołaja po balandze musieliśmy do stanu normalnego doprowadzić to go do wanny z lodem wsadziliśmy i zapakowaliśmy na sanie z obstawą do pomocy a żółci aspirynkę zaaplikowali, do łóżeczka zapakowali a paczki dotarły po świętach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:54, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
jolanka napisał(a)

Karmić będę, głaskać, poić, co tylko chcesz

Jak jestem wkurzona to niestety nie tak jak u Ciebie, raczej wtedy kanapa, wyjście z domu.... wyjazd. Powinnam się już niby przyzwyczaić, że taka jestem ale tak bym chciała to zmienić i co? D...pa z tylu jak zawsze
Nic to, jak mawiał Pan Wołodyjowski, Buziaki
karmić, poić, cel pokazać ja tak mam jak moja koleżanka Kasia przyjedzie cebulki sadzić. Ona tylko pyta - co jeszcze mam zrobić więc robota na cały dzień musi być uszykowana.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:58, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Kasia_CS napisał(a)
O kurcze, ale klimatyczne tyły! Metamorfoza genialna

Brzozy powiadasz? Srogo się robi
no udała się zmiana. Tym razem to dobra zmiana była

??? Srogo??? Czemu?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 15:00, 20 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)


Przepis na co?

Na sałatkę z łososiem i ... nie wiem co jeszcze a dobre było mniam...
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 15:16, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Na sałatkę z łososiem to ja bym też przepis przytuliła.

Zapomniałam jeszcze jednego zdjęcia ku pamięci dodać z tyłów. Z tej strony też w miarę wygląda. Za rok hakonki od Izy już większe powinny być i efekt lepszy. Begonie może nie będą potrzebne
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 16:27, 20 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
makadamia napisał(a)


Hahaha!
I jeszcze:


Czasami nie wiem co gorsze: stare drzewa czy brak drzew



Drzew potrzeba tyle ile potrzeba

Przy dużych drzewach objawia się kolejny problem, jak rośliny mają przetrwać w ich krzeniach i znacznie większe zapotrzebowanie na wodę niż na słonecznej nawet rabacie.



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 16:32, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
inka74 napisał(a)
....Jak skończę kiedyś u siebie to do ciebie przyjadę. I do drugiej Joli, tereny macie obie spore do obróbki. Tylko mnie nakarmić musicie bo nie lubię gotować. Coś lekkiego bo 13 kg mi zostało do zrzucenia


Chwilunia, a do mnie????
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 16:48, 20 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Gosiu - święta racja. Wolę małe sadzić bo wtedy jeszcze coś obok da się wcisnąć.

Mrokasiu - u ciebie a właściwie u męża twojego będę w poniedziałek-wtorek. Nakarmić mnie możesz a potem ponegocjujemy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 17:22, 20 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
inka74 napisał(a)

Mrokasiu - u ciebie a właściwie u męża twojego będę w poniedziałek-wtorek. Nakarmić mnie możesz a potem ponegocjujemy


Patrz, nic mi nie zeznał. Ale to może dlatego, ze ja urlop mam i w biurze nie siedzę .
Bardzo się cieszę, nie damy Ci umrzeć z głodu .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 17:49, 20 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
jolanka napisał(a)

Na sałatkę z łososiem i ... nie wiem co jeszcze a dobre było mniam...


To nic nadzwyczajnego, znaczy nie trudne, bo nadzwyczajnie pyszne.
Pamiętam że jest miks sałaty, ja najbardziej lubię roszponkę, frisse, rukolę. Na to ciut pomidora, startej na płaskie paski marchewki, oliwki, kapary, ogórek kiszony lub konserwowy, jakieś orzechy, nasiona dyni lub migdały, borówki i/lub maliny. Odrobina cebulki jak ktoś lubi. Drobno krojona w paseczki papryka. Można dodać jakiś ser starty np mozarella lub feta lub ser kozi. Czasem dodaje jajko gotowane.
Skropić octem balsamicznym i oliwą z oliwek. I cała filozofia.
Taką to i ja umiem zrobić

ps no i zapomniałam dopisać tego tytułowego łososia, choć mój M robi najczęściej z pstrągiem tęczowym (Li..l) Jest delikatniejszy
Może być też z rybką gotowaną, parowaną, smażoną a nawet kurczaczkiem
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies