Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

BKosimkArt 08:51, 22 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ooo Jolu już ścieżka powstaje?? Fajnie to wygląda!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
April 08:51, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
Gosiek33 napisał(a)
Pierwsze co w oczy mi wlazło to kontrapunkt od anabelek kuchennych do ich mamusi, to się pięknie zamyka


jeśli mogę zaśmiecić wątek (powiedz to usunę) - dla kolorystycznego przemyślenia, moje chaszcze krzaczaste - ciemna plama to pęcherznica odmiany Andre, bardziej czerwone listki niż u innych odmian, biało pstrokate to odrastający po wiosennym cięciu dereń elegantissima

pomyśl o rozbiciu ściany tujowej tamaryszkiem, to tak zwiewna roślina, doskonale dająca się ciąć i formować, teraz ciągle zachwycam się mgiełką jego głązek - szczególnie gdy cały w porannej rosie




Może Iwonka nas nie przegoni, sama zaproponowała żebym wrzuciła fotki do analizy. Tylko czy przewidziała, że będzie wzmożony ruch?

Analizując to zdjęcie to pomysł na derenia mi tam świta, bo obok mam perukowce a derenie Ivory Hallo będą też za kilka metrów po drugiej stronie ścieżki. Tamaryszków nie lubię, zresztą mam tam zaraz cisa ciętego na stożek, choć zastanawiam się nad zmianą formy na obelisk (Oooo, podobne połączenie ma Iza-Ursa u siebie, zamorduje mnie za zżynanie ale to podświadomie takie obrazy w głowie zostają). Może Ivory Hall szczepiony na pniu, widziałyśmy takie u SZmita.

ps I pamiętaj że Anabelkowe mamusie będą przerzucone na drugą stronę ścieżki, dalej za klona Ginnala
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:53, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
BKosimkArt napisał(a)
Ooo Jolu już ścieżka powstaje?? Fajnie to wygląda!


Ścieżka powstaje już tak długo... że niemal się przyzwyczaiłam do tej prowizorki Ciągle lekko modyfikuję wzór.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:55, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
Gosiek33 napisał(a)
Nie skupiałabym się tylko na okresie kwiatów i róża i świdośliwa piękne gdy kwitną, potem niczym się nie wyróżniają. Popatrz może na pokrój rośliny i ozdobne liście


No właśnie dlatego napisałam że poza kwiatami to potem nie bardzo dla mnie i szukam czegoś ozdobniejszego, przyciągającego uwagę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:58, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
jolanka napisał(a)
Jola, tylko chyba źle zrozumiałam. Ty chcesz aby drzewo miało 2 m wysokości czy szerokości?
Ja wąski buk to Dawyck Gold, mam go, wolno rośnie ale będzie miał ok 10 m ( może doczekam) kolorystycznie by tu pasował


Jolu, kolumnowe wąskie max 1,5 m szerokości do 5 wysokości.
Lub pendula szczepione na 2-2,5 m też wąskie.
Tujki mają teraz chyba 4 metry.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:59, 22 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


Może Iwonka nas nie przegoni, sama zaproponowała żebym wrzuciła fotki do analizy. Tylko czy przewidziała, że będzie wzmożony ruch?

Analizując to zdjęcie to pomysł na derenia mi tam świta, bo obok mam perukowce a derenie Ivory Hallo będą też za kilka metrów po drugiej stronie ścieżki. Tamaryszków nie lubię, zresztą mam tam zaraz cisa ciętego na stożek, choć zastanawiam się nad zmianą formy na obelisk (Oooo, podobne połączenie ma Iza-Ursa u siebie, zamorduje mnie za zżynanie ale to podświadomie takie obrazy w głowie zostają). Może Ivory Hall szczepiony na pniu, widziałyśmy takie u SZmita.

ps I pamiętaj że Anabelkowe mamusie będą przerzucone na drugą stronę ścieżki, dalej za klona Ginnala



A myślałam, że mi się uda i mamusia zostanie

Rozumiem niechęć do tamaryszków, bo przez lata tak miałam, ale to może się zmienić
Pisząc o cięciu miałam na myśli puszczanie gałęzi tylko do góry a bezlitosne cięcie wszystkich bocznych gałązek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 09:00, 22 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A jeszcze mi przyszedł do głowy dereń kousa.

A klony kolumnowe to columnare i Green column ale tez 8-10 m będą miały docelowo. Ciąć przecież tez można.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 09:11, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
jolanka napisał(a)
A jeszcze mi przyszedł do głowy dereń kousa.

A klony kolumnowe to columnare i Green column ale tez 8-10 m będą miały docelowo. Ciąć przecież tez można.


Jolu, nie chcę ciąć. Nie ogarnę tyle cięcia.
Ale dereń kousa to dobry pomysł. Mam fazę na derenie.
Znalazłam odmianę Eddie's White Wonder 2-4 metrów wysoki, bardzo wąski. ładny, trafia na listę.
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 09:18, 22 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Cieszę się
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 09:26, 22 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Dziewczyny, widzę że tu tak dużo pomysłów powstaje i macie dobre rozeznanie tematu drzewiastego. Mam dylemat odnośnie posadzenia tła dla klonika Jordan - czy ktoś mógłby mi pomóc?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies