Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

jolanka 19:17, 20 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)


To nic nadzwyczajnego, znaczy nie trudne, bo nadzwyczajnie pyszne.
Pamiętam że jest miks sałaty, ja najbardziej lubię roszponkę, frisse, rukolę. Na to ciut pomidora, startej na płaskie paski marchewki, oliwki, kapary, ogórek kiszony lub konserwowy, jakieś orzechy, nasiona dyni lub migdały, borówki i/lub maliny. Odrobina cebulki jak ktoś lubi. Drobno krojona w paseczki papryka. Można dodać jakiś ser starty np mozarella lub feta lub ser kozi. Czasem dodaje jajko gotowane.
Skropić octem balsamicznym i oliwą z oliwek. I cała filozofia.
Taką to i ja umiem zrobić

Dzięki, już mi ślinka leci
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 14:22, 21 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozy srogo, bo mi brzoza się kojarzy już jako taki konkret, taki brzeziniak i mam wow w oczach
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 14:29, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
jolanka napisał(a)

Dzięki, już mi ślinka leci


Jolu uzupełniłam przepis bo skleroza ....
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasia_CS 14:35, 21 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)


Jolu uzupełniłam przepis bo skleroza ....


A wiesz, tak czytam ten przepis na łososia i sobie myślę, gdzie ten łosoś i się objawił w końcu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 14:43, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Kasia_CS napisał(a)


A wiesz, tak czytam ten przepis na łososia i sobie myślę, gdzie ten łosoś i się objawił w końcu


No wiesz, jak napisała Jola że sałatka z łososiem to uznałam że o łososiu już wie i uzupełniłam pozostałe składniki.
Ale jak dziś przeglądałam wątek to pomyślałam że jak ktoś nie wie o co chodzi to dalej zostanie w niewiedzy więc się zlitowałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 15:40, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasia_CS napisał(a)
Brzozy srogo, bo mi brzoza się kojarzy już jako taki konkret, taki brzeziniak i mam wow w oczach
aaa, znalazłam 2 brzozy takie mniejsze ogólnie. Jedna to odmiana Yellow Wings a druga Fox valley. Jest też pendula Gracillis. Tą ostatnia mam zamówioną nawet. Te dwie pozostałe podobno u Schmita są w ofercie. Jeszcze ciekawa może być Spider Alley. Reszta z mniejszych jakoś mnie nie urzekła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:40, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
April napisał(a)


No wiesz, jak napisała Jola że sałatka z łososiem to uznałam że o łososiu już wie i uzupełniłam pozostałe składniki.
Ale jak dziś przeglądałam wątek to pomyślałam że jak ktoś nie wie o co chodzi to dalej zostanie w niewiedzy więc się zlitowałam
Tak się zastanawiałam gdzie ten łosoś znikł...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 16:01, 21 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)



Jejusiu, jakie to ładne (ten całokształt)! Kiedy u mnie tak będzie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 16:24, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Asiu - 80% tych rabat była zakładana w ubiegłym roku na jesieni... Ze starszych nasadzeń jest wierzba, Strong Anabelle i dereń...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 16:35, 21 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwonka, pocieszasz . A powiedz jeszcze taką rzecz: czy kielichowiec ma jakieś szczególne wymagania odnośnie lokalizacji? Mam dwa maluchy Venus i Hartlage Wine i tak kombinuję (najpierw kupione, potem myślane ), gdzieby je tu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies