Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

mrokasia 08:19, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Aprilku, to może głupi pomysł ale może by tu świdośliwę kolumnową Obelisk? Albo Robin Hill? Albo może Fortegillę? Czy koniecznie chcesz tu drzewko?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:27, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
UrsaMaior napisał(a)
Jola, buk, klon?


Myślałam o buku Rohan Wepping lub bordowej jabłonce ozdobne ale Iwonka mnie ostudziła że bordo to niekoniecznie bo nie będzie widać. Miała rację. Klony też u mnie dobrze rosną.
Tam tylko trzeba pamiętać, że niedaleko będzie ten Klon Ginnala, który teraz służy za modelkę, więc chyba spory, szeroki urośnie. No i po drugiej stronie ścieżki jest dom, więc korona nowego nasadzenia nie powinna wychodzić poza połowę ścieżki.
Generalnie nie jestem jeszcze ukierunkowana na odmianę, tylko na formę: kolumnową lub pendula wąska. Reszta do obgadania.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:37, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
mrokasia napisał(a)
Aprilku, to może głupi pomysł ale może by tu świdośliwę kolumnową Obelisk? Albo Robin Hill? Albo może Fortegillę? Czy koniecznie chcesz tu drzewko?


Świdośliwa Obelisk trafia na listę, choć wolałabym coś bardziej atrakcyjnego cały rok, nie tylko w okresie kwitnienia. To jest oś widokowa na wejściu do ogrodu, potem ścieżka ma przesunięcie o metr w lewą stronę. Wchodzi się przez łuk na którym rośnie Lykkefund, czyli biel kwiatów. Może to też jest istotne.

Robin Hill za duża.
Fortegillę mam, za mała. Chyba. Niby piszą że rośnie do 2 m. Moja ma 1,20-1,40.
Ale nie, nie o to chodzi.

Ale dzięki za typy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 08:37, 22 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Ginnala rośnie jak burza, to fakt. Ja chyba szukałabym buka, u nas dobrze rosną, są dostępne, można kupić od razu porządny egzemplarz i cieszyć oko. No ale ja jestem fanką buków, więc obiektywizm = 0
____________________
ogród pod lasem
jolanka 08:41, 22 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jola, ja tez bym Buka albo klona wybrała.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
April 08:43, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
UrsaMaior napisał(a)
Ginnala rośnie jak burza, to fakt. Ja chyba szukałabym buka, u nas dobrze rosną, są dostępne, można kupić od razu porządny egzemplarz i cieszyć oko. No ale ja jestem fanką buków, więc obiektywizm = 0


Więc dlatego że ginnala będzie spory, to szukam czegoś mniejszego ale bardziej ozdobnego. U mnie dobrze rosną i klony i buki i nawet graby.
Zastanawiałam się nawet nad jakimś ambrowcem miniaturowym ale dopiero zaczynam zgłębiać temat.
Mam też klona palmowego do przesadzenia i się zastanawiałam czy go tam nie umieścić. Czyli na razie mam dwie opcje: klon palmowy NN zielono-limonkowy albo Świdośliwa Obelisk.

A nie.... jeszcze mam Świdośliwę Sleyt od Iwonki. Ona wymogi wielkościowe też by spełniała ewentualnie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:44, 22 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pierwsze co w oczy mi wlazło to kontrapunkt od anabelek kuchennych do ich mamusi, to się pięknie zamyka


jeśli mogę zaśmiecić wątek (powiedz to usunę) - dla kolorystycznego przemyślenia, moje chaszcze krzaczaste - ciemna plama to pęcherznica odmiany Andre, bardziej czerwone listki niż u innych odmian, biało pstrokate to odrastający po wiosennym cięciu dereń elegantissima




pomyśl o rozbiciu ściany tujowej tamaryszkiem, to tak zwiewna roślina, doskonale dająca się ciąć i formować, teraz ciągle zachwycam się mgiełką jego głązek - szczególnie gdy cały w porannej rosie


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 08:44, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
jolanka napisał(a)
Jola, ja tez bym Buka albo klona wybrała.


Ok ale jakie odmiany?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:50, 22 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nie skupiałabym się tylko na okresie kwiatów i róża i świdośliwa piękne gdy kwitną, potem niczym się nie wyróżniają. Popatrz może na pokrój rośliny i ozdobne liście
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 08:50, 22 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jola, tylko chyba źle zrozumiałam. Ty chcesz aby drzewo miało 2 m wysokości czy szerokości?
Ja wąski buk to Dawyck Gold, mam go, wolno rośnie ale będzie miał ok 10 m ( może doczekam) kolorystycznie by tu pasował
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies