Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

UrsaMaior 10:02, 22 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
April napisał(a)


No właśnie dlatego napisałam że poza kwiatami to potem nie bardzo dla mnie i szukam czegoś ozdobniejszego, przyciągającego uwagę.


To na pewno nie świdośliwa Obelisk. Moja wylądowała u Kwarteta, tam przynajmniej owoce da i do czegoś się przyda.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:04, 22 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
April napisał(a)


mam tam zaraz cisa ciętego na stożek, choć zastanawiam się nad zmianą formy na obelisk (Oooo, podobne połączenie ma Iza-Ursa u siebie, zamorduje mnie za zżynanie


Haha nieee, nie zamorduje Ale jak najbardziej polecam, jeśli chcesz sobie zaoszczędzić pracy, to jak najbardziej, ta moja rabata jest doskonała, zawsze dobrze wygląda, a pracy przy niej zero. Jedynie ścięcie hakonek na wiosnę.
____________________
ogród pod lasem
April 10:07, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
UrsaMaior napisał(a)


Haha nieee, nie zamorduje Ale jak najbardziej polecam, jeśli chcesz sobie zaoszczędzić pracy, to jak najbardziej, ta moja rabata jest doskonała, zawsze dobrze wygląda, a pracy przy niej zero. Jedynie ścięcie hakonek na wiosnę.


Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:29, 22 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Nie przegonię myślę

Z tego co pamiętam to tam słabo ze słońcem. Tatarski ma formę krzaczastą z tego co widzę... Czy on ci się tam głębiej wybarwi? Do tego musi mieć słońca.

Głupi pomysł - nie chcesz tam solitera? Buk. Jasnozielony wyprowadzony na chmurki. Musiałby mieć pusto w nogach.

Wieczorem podrzucę więcej pomysłów ale tam bardziej krzew niż drzewo pasuje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Toszka 10:42, 22 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W praktyce to ile godzin operuje słońce na tej rabacie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
April 10:45, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Inka, tam słońce od 15-18 dla Ginnala. Potem tuje zasłaniają. Nie wiem czy tyle słońca wystarczy żeby się wybarwił, zobaczymy.
A dla tego nowego nasadzenia to już od 14 lampa.

Może być i krzew jeśli wąski. Ciągle dumam. Ty znasz ciekawostki to czekam co wymyślisz.

Ale formowanego to nie chcę, nawet w chmurki. Ma być naturalnie. Nawet żywopłocik z buksów wylatuje bo za formalnie się wydaje.
Ale pokaż zdjęcie. To ten który za tobą tupie? ale nie masz miejsca u siebie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:46, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Toszka napisał(a)
W praktyce to ile godzin operuje słońce na tej rabacie?


Toszko, właśnie Iwonce napisałam


Zobacz, co ci to przypomina A jak się zagęści... Buziak
____________________
April April podbija las Mazowsze
Toszka 11:09, 22 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To mało słońca... Zwłaszcza na jesieni, kiedy potrzebne do wybarwienia...

To nie zarzut a raczej uświadomienie sobie, że trzeba szukać coś atrakcyjnego do półcienia (na głos myslę)

edit do Aprilka
wczoraj odzyskałam sporo miejsca przy deklu No, normalnie tańczyć mozna teraz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
inka74 12:43, 22 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Jola - dla ginnala będzie mało słońca do odpowiedniego wybarwienia. Ja z tego powodu i z powodu możliwej docelowej wielkości za płotem go posadzę bo też mam w doniczce czekającego na zmiłowanie.
April napisał(a)




Klon palmowy - jeżeli jest to róg w którym zawiewa - może nie przetrwać. Derenie ładnie powinny się tam prezentować, np. Ivory Halo. Tylko to krzak i raczej wcześniej lub później na rabacie a nie w ten róg. Bo tu coś powinno być eleganckiego. Kousa są w większości o ciemnozielonych liściach, jasne listki są ale u dużych i rozłożystych okazów. Cięcie niestety będzie konieczne. Ja bym bukszpanu nie wyrzucała - jak góra ma być bardziej rozwichrzona - taka obwódka ładnie by to uporządkowała. Tylko przycięta musi być. Jak nie bukszpan to Anulajda (bodajże) robiła obwódki z cisa, jakaś niska odmiana była.

Ja tylko jeden problem widzę - tu wcześniej jest perukowiec - jaki? I czy on zostaje w tym miejscu? Toto ogólnie małe nie rośnie. Wręcz przeciwnie. Tak z 1,5-2 m szerokości i kilka wysokości a on wciśnięty w rogu. Ja jakoś kojarzę, że tam jest mniej na więcej jak u mnie na tyłach, mało miejsca. Dopiero za domem się rozszerza. Mój perukowiec ma obecnie z 4-5 metrów wysokości i metr szerokości. Pamiętasz mojego potwora ciętego co roku? jest wąski bo... ma podwiązane, formowane i cięte gałęzie. Kupa pracy 2 razy do roku. Jeżeli perukowiec zostaje to tu musi być małe drzewo, najlepiej o jasnej koronie, ogólnie coś jasnego bo inaczej zginie na tle tujek i ciemnego perukowca. Zbyt wiele opcji na razie mi nie przychodzi do głowy.

Zerknij na brzozy, które wybrałam (tam na początku też brzozę widzę, mogłyby się zgrać) i na listę drzew moich wybieranych w miejsce gdzie trafił Alpens Globe.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=786&quoted_post_id=3423232

Brzozy - jedna to odmiana Yellow Wings a druga Fox valley. Jest też pendula Gracillis - ta do cięcia bo finalnie duża, mam kupiłam, schowałam, później zdjęcie pokażę . I ew. na magnolię Isis - jej tu by było dobrze z tym że oprócz wiosny to zielony krzak ale ładny wrzecionowaty. Sunsation też ogromna nie rośnie i jest strzelista. Nigdzie nie ma podanej jej szerokości ale na zdjęciach ona ma taki wydłużony kształt. Może Amanogawa? Jabłonie ozdobne też powinny wytrzymać może Adirondack? O tej trzeba poczytać bo u Joli np. przemarzła. Ja ją kupiłam i się zastanawiam nad sensem zakupu. Ciągle w doniczce.
A i może jarząb? Zerknij na white wax (wiem gdzie jest sadzonka ładna do kupienia, on jest taki lekko przewieszający. I jeszcze jeden klon mi przychodzi do głowy z jasnymi listkami - Carnival - lubi półcieniście

Perukowca bym stamtąd zabrała tak czy siak chyba, że jasnego wsadzisz
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 13:03, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Toszka napisał(a)

edit do Aprilka
wczoraj odzyskałam sporo miejsca przy deklu No, normalnie tańczyć mozna teraz


To jak w tym dowcipie z przygarnięciem do domu dodatkowej kozy

Ale u ciebie i tak się tańczy, z zachwytu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies