Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 17:10, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Asia, najprawdziwszą prawdę piszę

Mam kielichowca wonnego i Aphrodite. Oba rosną o wiele lepiej w półcieniu. Miałam Aphrodite w pełnym słońcu i musiałam przesadzać. Zaczął usychać. Ziemia żyzna, ogrodowa. One duże rosną. Pamiętaj o tym a kwitną na końcu pędu więc jak przytniesz - może nie zakwitnąć. Aphrodite kwitnie mi drugi raz w tym sezonie. Jestem w szoku. Venus jest też piękna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 17:50, 21 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
inka74 napisał(a)
Na sałatkę z łososiem to ja bym też przepis przytuliła.

Zapomniałam jeszcze jednego zdjęcia ku pamięci dodać z tyłów. Z tej strony też w miarę wygląda. Za rok hakonki od Izy już większe powinny być i efekt lepszy. Begonie może nie będą potrzebne

Ale fajna ścieżka, z piękną ramą zieleni. I kielichowca tu widzę... w ogrodzie botanicznym UW jest już wielkie drzewo, u Ciebie się tam zmieści? Czy to jakaś mniejsza odmiana?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
alis 20:22, 21 sie 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Iwonka, co tu dużo mówić - jesteś MEGA Prześliczne zakątki, takie w moim bardzo guście.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 20:44, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
BKosimkArt napisał(a)

Ale fajna ścieżka, z piękną ramą zieleni. I kielichowca tu widzę... w ogrodzie botanicznym UW jest już wielkie drzewo, u Ciebie się tam zmieści? Czy to jakaś mniejsza odmiana?
Basiu, dziękuję. Kielichowiec ma tu sporo miejsca. Do 2 metrów szerokości. Choć wolałabym mniej do ok 1,5 m. On obecnie ma 1 metr szerokości. Na wysokość może sobie rosnąć. Może osiągnąć 2,5 m.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:45, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
alis napisał(a)
Iwonka, co tu dużo mówić - jesteś MEGA Prześliczne zakątki, takie w moim bardzo guście.
w moim też buziaki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 07:25, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10187
inka74 napisał(a)
Tak się zastanawiałam gdzie ten łosoś znikł...


Oj dziewczyny, czepiacie się przecież tam wcale łososia nie było tylko pstrąg tęczowy. Taki pstrąg a'la łosoś
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 07:31, 22 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
To był pstrąg?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 07:53, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10187
Zrobiłam wczoraj fotki tego miejsca co drzewka szukam. I od razu rzuciło mi się w oczy, że miałaś rację z tym że drzewko o purpurowych liściach na tle thuj będzie za ciemne. Dla zobrazowania postawiłam klona ginnala, który będzie parę metrów dalej, za cisem. Chyba. I te jego jasne listki lepiej wyglądają niż ewentualne purpurowe.
Ale do rzeczy, na tej rabacie będzie cała rewolucja. Poza cisem i może jedną różą, wszystko wylatuje. Wycięłam wczoraj Margaret Hilling i zdemontowałam pergolę.
Mam nadzieję że coś widać na tych zdjęciach, bo słońce zachodnie jest z tej strony i bardzo oślepiało. Ale lepsze zdjęcia mogę zrobić dopiero w sobotę.
Widok na wejście do ogrodu. Ścieżka w trakcie prac. Bukszpanowy żywopłot zniknie, chcę hakonki.
Tak było przed usunięciem pergoli, którą potężna M.Hilling wyginała jak chciała


Widok z drugiej strony w trakcie wycinania róży


Usunięta pergola i przycięta róża
Przy okazji może ktoś zainteresowany tym potworem. U mnie miała za ciemno.


Przymiarki, ten klon będzie dalej w lewo, za cisem. Tutaj chcę coś małego. Kolumnowy lub pendula od 2metrów. Kula szczepiona raczej nie




Zaśmiecam ci takim brzydkimi fotkami. Ale jak widzisz pomoc bardzo potrzebna. Głębiej mam posadzone dwa buki tricolor. Generalnie to będzie długa rabata, chyba 15-20 metrów, na której chcę dosadzić hortensje, poprzecinane drzewami, z wypełnieniem z hakone, bergenii i host.
Wykrzeszesz coś z tych obrazków? Czy trzeba robić nowe?
Poprzeciwnej stronie planowanej ścieżki usuwam barwinek. Codziennie po kilka taczek. Masakra.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:55, 22 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10187
Gosiek33 napisał(a)
To był pstrąg?


Tak Gosiek, pstrąg tęczowy, kupowany na tackach w Lid...
Dla mnie smaczniejszy niż łosoś wędzony, delikatniejszy. Wygląda tak samo
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 08:15, 22 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Jola, buk, klon?
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies