Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 22:06, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Napasłam oczęta Slicznie, taka bombonierka z czekoladą 70%, wiesz, dla koneserów
Chmurki na buczku - jeśli kiedyś byłabyś w pobliżu, to zapraszam do szkółki. Pracuje tu u nas mistrz bonzai i topiary, Polak. Na pewno byś się mogła dowiedzieć od niego paru ciekawych rzeczy
bardzo miło mi czytać takie słowa, bardzo lubię taką czekoladę, jeszcze z nutką chilli - ideał dla mnie najważniejsze w ogrodzie jest to, abym się w nim dobrze czuła. Ewa, kiedyś do ciebie wpadnę, uda się
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:13, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Niesamowite jak dużo roślin masz w ogrodzie, wiem, że nie jesteś jedyna, ale u Ciebie wszytko grzecznie rośnie na obrzeżach

Czy to ją upolowałaś w ubiegłym roku na targach?

wlazł kotek na płotek

Hahaha, o co nowego dla mnie zapytam to ty już to masz

Z Jolą widziałyśmy tę trzmielinę na targach ale nie udało się jej kupić. Przez przypadek kupiłam ją po targach w Kobyłce.

Kotka mnie wiecznie straszy wychodząc z różnych miejsc. Albo nagle wskakując na drzewo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:15, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nowa12 napisał(a)


O! Widzę że ty też masz paleniskowe koło na basen .
koło jest pomyślane pod ewentualne różne zachcianki. Basenu nie mam ale może kiedyś
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
U mnie za oknem już jesienne kolory, dzikie wino już czerwone,brzoza gubi żółte liście...

A powiedz mi która to linka z tych hortek?

Ta morwa jest świetna

W ogóle myślę o zrobieniu paleniska, ale narazie nie widze miejsca u siebie

Limka jest pierwsza. Jednolita. Silver zielona od dołu. U mnie drzewa za płotem jeszcze zielone. Morwę po tych kilku latach mogę chyba polecić. Śmieszna jest ma smaczne owoce, które jak na razie nie brudzą kostki trwale. Szybko można zmyć. Ptaki je bardzo lubią. Chowają się w niej i wyjadają.

Palenisko musi być w dobrym miejscu. Nie przeszkadzać i nie być blisko roślin, drzew. Polecam. My mamy patelnię kociołek i grill - tylko wymieniamy w miarę potrzeb nad paleniskiem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 22:37, 23 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)

Limka jest pierwsza. Jednolita. Silver zielona od dołu. U mnie drzewa za płotem jeszcze zielone. Morwę po tych kilku latach mogę chyba polecić. Śmieszna jest ma smaczne owoce, które jak na razie nie brudzą kostki trwale. Szybko można zmyć. Ptaki je bardzo lubią. Chowają się w niej i wyjadają.

Palenisko musi być w dobrym miejscu. Nie przeszkadzać i nie być blisko roślin, drzew. Polecam. My mamy patelnię kociołek i grill - tylko wymieniamy w miarę potrzeb nad paleniskiem.
morwa jest super,muszę ją sobie zapisac.
Muszę popatrzeć gdzie można byłoby ją posadzić

Na palenisko to chyba za małe podwórko mamy, chyba na środku tylko byłoby miejsce bo każdy brzeg obsadzony czy to nasze krzaki czy sąsiadów czy nasze plus nieużytek ale taki kocioleczek znad ogniska chętnie bym zjadła
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 23:13, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)


Najbardziej lubie u Ciebie cienista Po zmianach to juz w ogole, wszystko dojrzalo pieknie, tak jakby bylo od dawna.Masz piekne refleksy sloneczne, ktorych ja nie mam, bo mam tylko lity cien
Co to za drzewo masz na tej rabacie?

W ogole nie moge sie nadziwic iloscu drzew, ktore upchnelas w calym ogrodzie.
Nie wiem, jak masz zamiar trzymac to wszystko w ryzach, u Ciebie nawet milin sie zachowuja jak trzeba

A pamietasz nazwe tej bialej jarzebiny? i wielkosc docelowa? Bo ja miele biala/jasnorozowa, ale boje sie, ze bedzie za duza
cienista mnie zadziwia. To był najbrzydszy fragment ogrodu. A rozrosła się w ciągu zaledwie 1 sezonu. Jesienne sadzenie jej posłużyło. I pomysł. Tu Asia Makadamia zapodała bardzo korzystną zmianę moich pomysłów. W życiu bym tak dużej rabaty sama nie wytyczyła

Jeżeli mówisz o tym potworze zwieszającym się nad ścieżką to wierzba. Jest pogięta i co roku cięta. Trochę choruje ale ma swój urok.

Jarzębina, odmiana nieznana. Nie było na metce. Też jestem ciekawa co to bo jest zaszczepiona dosyć nisko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:21, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)


Spoko, mi sie az tak nie spieszy, wszystko trwa i trwa, tak czy siak

Co do astrow, to nie pomoge odmianowo, ja zaprosilam siewki od sasiadow, przywiane wiatrem Sa wysokie, zwiewne, nie zabieraja miejsca, nie musialam ich jeszcze przesadzac. moja jedyna kupiona sadzonka, ciemnofioletowa, slabo rosnie, od kilku lat ma jedna, dwie galazki. Ale kupilam w tym roku inna fioletowa i sie zobaczy. Najbardziej kreca mnie potencjalne siewki
Acro x3? Nie dziewie sie, chyba tez sobie dorobie sadzonek. Na BB boje sie,ze nie znajde miejsca, moze przed domem, a jeszcze Thomas a Becket mi po glowie chodzi. Mam wiecej cienia, mniej miejsca na roze, buu.
u Danusi były czarne astry, te mnie ciekawią jak się zachowuje.
Becketa u nas nie widziałam. Ja teraz jak wybierałam róże z gołym korzeniem nie bardzo wiedziałam co wziąć oprócz hultemii.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:37, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Cienista skradła show!!!
jest po prostu od czasu do czasu fotogeniczna. Tylko tyle inne rabaty na patelni w pełnym słońcu lub w głębokim cieniu trudno telefonem złapać w dobrej chwili.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:43, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen napisał(a)

I ta rabatka też jest super

P. S. Dzięki za info o oborniku owczym
nie ma za co może twoje się wezmą w garść.
Rabatki dziękują. Ta jeszcze będzie zmieniana. Nie wszystkie róże mi tu odpowiadają i odpowiednio się rozrastają. Sporo mam "dziur" czego nie lubię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:45, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
morwa jest super,muszę ją sobie zapisac.
Muszę popatrzeć gdzie można byłoby ją posadzić

Na palenisko to chyba za małe podwórko mamy, chyba na środku tylko byłoby miejsce bo każdy brzeg obsadzony czy to nasze krzaki czy sąsiadów czy nasze plus nieużytek ale taki kocioleczek znad ogniska chętnie bym zjadła
u nas eM lubi kulinarne testy robić. Kociołek czy ten normalny czy taki mniejszy myśliwski zamykany szczelnie to fajna sprawa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies