Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:11, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Chcem, pewnie, możesz do Ani wziąć, bo będziesz, prawda? Czy jeszcze nie wiesz? Spoko jutro przejadę się w inne miejsce, gdzie kiedyś na samym początku zrywałam. To blisko domu.
dziękuję! Nie wiem czy będę u Ani. Chciałabym, ale to skomplikowane. Na chwilę obecną mało realne. W razie czego podam przez Mrokasię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Poppy 23:55, 24 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Sliczny ten nowy ostrokrzew! U nas dorastaja do calkiem duzych drzew.
A z hebe, to moze Cie pociesze. u nas tez wypadaja po zimie. Poza tym te dorosle, czesto sa malo atrakcyjne, bo lysieja od dolu dosc dramatycznie, takie habazie sie robia, i potrzebuja cos w nozki.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
jolanka 07:04, 25 wrz 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16491
Iwonka, ten Twój grujecznik to prawdopodobnie tzw grujecznik wspaniały albo inaczej wielkolistny

Doczytałam właśnie, ze Kasia go już rozpoznała.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 07:13, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Bardzo ładny ten grujecznik, liście ma piękne. Ja się przymierzam do judaszowca. Liście ma podobne.

Na ślimaki można stosować też granulki ekologiczne, z żelazem, którego ślimaki nie trawią. Takie ani jeżom ani innym stworzeniom nie szkodzą.
Poza tym podobno mąka kukurydziana „dobrze” na nie działa, ale nie próbowałam. Wsypujesz mąkę do małego słoiczka i kładziesz go na bokiem na terenie obleganym przez ślimaki. Podobno tak się tym zajadają, że umierają.
A na nornice podobno najlepsze są gumisie To rady z mojego kółka ogrodniczego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 07:17, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Maczku, też mi się podobał. Zobaczymy jak dalej się zachowa. Widziałam już taki ładnie przebarwiony.

Jola - właśnie z Kasią czytamy i się zastanawiamy. Jakby to była ta odmiana - nie miałabym nic przeciwko temu bo niższy rośnie docelowo. Byleby się ładnie przebarwił, foch mi na niego minie. Śmieję się, że rozmowy umoralniające pomogły. Miałam go już wykopać za płot choć szkoda by mi było dodatkowej pracy. Ale nie po to grujecznik kupiłam by przez cały rok zielony był. Może przestraszył się i pokazał kilka żółtych listków na zachętę Wybaczę mu żółty kolor byleby się w końcu przebarwił.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:19, 25 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)
Bardzo ładny ten grujecznik, liście ma piękne. Ja się przymierzam do judaszowca. Liście ma podobne.

Na ślimaki można stosować też granulki ekologiczne, z żelazem, którego ślimaki nie trawią. Takie ani jeżom ani innym stworzeniom nie szkodzą.
Poza tym podobno mąka kukurydziana „dobrze” na nie działa, ale nie próbowałam. Wsypujesz mąkę do małego słoiczka i kładziesz go na bokiem na terenie obleganym przez ślimaki. Podobno tak się tym zajadają, że umierają.
A na nornice podobno najlepsze są gumisie To rady z mojego kółka ogrodniczego.



Gumisie żelki?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 07:22, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia - dziękuję! Muszę poszukać granulek ale może od mączki zacznę bo mam. Trzeba próbować co u nas zadziała. Sporo mam tych nagich paskudztw. A z jeża się cieszę. Już 3 razy go u mnie spotkałam na ogrodzie. Nornice mi kotka przynosi. Tych nie ma bo jej skuteczność jest spora. Tylko na kreta sposobu brak. Jednego wyniosę to drugi się znajdzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:23, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)



Gumisie żelki?
też miałam o to zapytać
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:24, 25 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Maczku, też mi się podobał. Zobaczymy jak dalej się zachowa. Widziałam już taki ładnie przebarwiony.

Jola - właśnie z Kasią czytamy i się zastanawiamy. Jakby to była ta odmiana - nie miałabym nic przeciwko temu bo niższy rośnie docelowo. Byleby się ładnie przebarwił, foch mi na niego minie. Śmieję się, że rozmowy umoralniające pomogły. Miałam go już wykopać za płot choć szkoda by mi było dodatkowej pracy. Ale nie po to grujecznik kupiłam by przez cały rok zielony był. Może przestraszył się i pokazał kilka żółtych listków na zachętę Wybaczę mu żółty kolor byleby się w końcu przebarwił.



Który rok u Ciebie rośnie? Czytam, że najlepiej mu nad wodą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 07:25, 25 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Gosiek33 napisał(a)



Gumisie żelki?


Tak Wszyscy się z tego śmiali, ale Ci którzy to stosują przysięgają, że działa. Nie mam nornic więc nie wypróbowałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies