Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 20:35, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I moje dwa dzisiejsze przypadkowe zakupy - Hebe i ostrokrzew little rascal - kulisty. Wolno rośnie.
Szkoda, że Hebe u nas nie zimuje ale może uda się przechować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 20:52, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18140
inka74 napisał(a)
Lucy - super by było!!

Dla Mrokasi
Poszłam zrobić zdjęcie listków mojego grujecznika i znalazłem więcej niż 2 sztuki żółte!!! Albo się wystraszył, że go wykopię jak obiecałam albo zaczyna dorastać.
Mój tak wygląda


O masz! Ale ma gigantyczne liście! Ten mój ma wielkości 5zł...
Twój może być grujecznikiem wspaniałym a mój to może grujecznik japoński?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 20:53, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18140
inka74 napisał(a)
I moje dwa dzisiejsze przypadkowe zakupy - Hebe i ostrokrzew little rascal - kulisty. Wolno rośnie.
Szkoda, że Hebe u nas nie zimuje ale może uda się przechować.


Ładne te przypadkowe zakupki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 21:34, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iwonka dziś podjechałam, a źródełko wykoszone... jutro będę szukać w jeszcze jednym miejscu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:13, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
Iwonka dziś podjechałam, a źródełko wykoszone... jutro będę szukać w jeszcze jednym miejscu


W poszukiwaniu złotego runa. Tylko się nie zgub!

Fajny ten ostrokrzew. A cienista to mój ulubiony zakątek. Zawsze wyczekuję zdjęć.

Jedna z forumek, Zojka, pisała kiedyś, że w walce z opuchlakami sprawdzają się jej fusy kawy wysypywane po rodkami. Zakwaszały, a jednocześnie odstraszały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 22:46, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)


O masz! Ale ma gigantyczne liście! Ten mój ma wielkości 5zł...
Twój może być grujecznikiem wspaniałym a mój to może grujecznik japoński?
sam listek ma 7 cm a 11 z ogonkiem. Kupując go nie wiedziałam więcej jak to, że Danusia poleca i sadzi grujecznika. Dorwałam pierwszego jaki był i miał pień a nie wersję krzaczastą bo miejsca brak. No spore ma te listki. Uzbrajam się w cierpliwość i czekam czy bardziej żółty się zrobi. To byłby pierwszy raz.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:55, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)


Ładne te przypadkowe zakupki .
ten ostrokrzew jest ciekawy. Mój obecny jest sporawy. Ten jest mniejszy i w kształcie, który mi odpowiada - kuli. Chyba będzie wymiana )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:58, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Iwonka dziś podjechałam, a źródełko wykoszone... jutro będę szukać w jeszcze jednym miejscu
Lucy jak nie ma to nie szukaj specjalnie. Susz przecież chyba można kupić. Przy okazji chcesz jeszcze rabarbar? Stoi i czeka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 23:07, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Chcem, pewnie, możesz do Ani wziąć, bo będziesz, prawda? Czy jeszcze nie wiesz? Spoko jutro przejadę się w inne miejsce, gdzie kiedyś na samym początku zrywałam. To blisko domu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:07, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W poszukiwaniu złotego runa. Tylko się nie zgub!

Fajny ten ostrokrzew. A cienista to mój ulubiony zakątek. Zawsze wyczekuję zdjęć.

Jedna z forumek, Zojka, pisała kiedyś, że w walce z opuchlakami sprawdzają się jej fusy kawy wysypywane po rodkami. Zakwaszały, a jednocześnie odstraszały.
fusy z kawy są realne do zorganizowania dziękuję!
Jak pomyślę, że ludzie leją tyle chemii i nie patrzą co z tego wynika dalej to ręce mi opadają.

A w imieniu cienistej dziękuję chciałabym mieć taki cały ogród.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies