Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 05:59, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
inka74 napisał(a)
I cała seria cienistej za domem


Jak dla mnie to ta cienista wymiata. Najpiękniejszy zakątek ogrodu

Pamiętasz jak mówiłam że nie rozumiem waszego zachwytu nad jarząbami? Otóż oficjalnie i publicznie odszczekuję patrząc na twojego. Biała jarzębinka na tle tych fioletowych listków wygląda absolutnie fantastycznie. Gdybym zobaczyła to drzewko w tej fazie to bym najpierw kupowała a potem myślała gdzie upchnąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 10:37, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No fajnie na zdjęciach Jolu wychodzi. I w rzeczywistości bardzo ją lubię. Ma swój klimat. Biało zielone rabaty pięknie uspokajają przestrzeń. Lubię usiąść z kawą na ławeczce i tak po prostu posiedzieć. To ulubione miejsce w lato. Chłodno, z lekkim wiaterkiem, zacisznie. I w końcu udało się znaleźć godzinkę i wysypać szczeliny piaskiem. Teraz trzeba jeszcze pół godzinki na uzupełnienie ubytków i zamiecenie całości. W następnym tygodniu...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:12, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A z innego tematu - nie mogę się pogodzić z poszatkowanymi przez opuchlaki i zjedzonymi przez ślimaki listkami. Zobaczcie jak wygląda u mnie w tym roku trzmielina i rodek. Co dziwne, jedzą tylko te 2 rośliny i jeszcze róże, na 2 rabatach frontowych od strony sąsiada z mniszkami. Rodek i trzmielina na innej rabacie jest cały. Wybredne są dziady. Nie chcę stosować chemii, ani granulek/żeli na ślimaki. Koty chodzą po ogrodzie. I jeża mam. Piwo działa wybiórczo i słabo. Może nie w tym miejscu jest lub nie ta marka . Zastanawiam się nad listwami miedzianymi na rancie rabat. Zauważyłam, że ślimaki mi zimują i składają jaja w korzeniach tuj a te mam na takiej lekko podwyższonej rabacie zakończonej gumową palisadą. Jakby je tam zatrzymać... może przejdą wtedy za jedzeniem w stronę sąsiada?
Tanie w wersji ogrodniczej nie są ale znalazłam tańsze taśmy miedziane u mnie w sklepie metalowym. Nie wiem tylko czy warto.
Czytam o doświadczeniach i są różne...

Druga sprawa - opuchlaki i wrotycz. U mnie go w okolicach nie widziałam. Chyba muszę zakupić suszony lub uśmiechnąć się do dziewczyn gdzie one zbierają. Bo widzę, że Łucja i Hania (ale do Lucy mam bliżej zbierają
Pytanie tylko czy napar, wywar czy wyciąg? Co lepsze?
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie

A tak koronkowo wyglądają moje 2 roślinki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 11:18, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Zrobić Ci zapas????
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Poppy 11:23, 24 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Róże na tyłach
Jude the Obscure


Wlasnie, zapomnialam zacytowac: niesamowicie przebarwia sie u Ciebie Jude jesienia. U mnie nie ma zamiaru. Zakwitl jednym kwiatem, normalnym Moze kiedys tez doczekam.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 11:28, 24 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
cienista mnie zadziwia. To był najbrzydszy fragment ogrodu. A rozrosła się w ciągu zaledwie 1 sezonu. Jesienne sadzenie jej posłużyło. I pomysł. Tu Asia Makadamia zapodała bardzo korzystną zmianę moich pomysłów. W życiu bym tak dużej rabaty sama nie wytyczyła

Jeżeli mówisz o tym potworze zwieszającym się nad ścieżką to wierzba. Jest pogięta i co roku cięta. Trochę choruje ale ma swój urok.

Jarzębina, odmiana nieznana. Nie było na metce. Też jestem ciekawa co to bo jest zaszczepiona dosyć nisko.


Pasuje te wierzba u Ciebie, dojrzala jest, a to robi roznice w mlodych nasadzeniach.

Moze zaryzykuje z jarzebina, zobacze jeszcze.

A co do slimorow, to u mnie miedziane obrecze srednio sie sprawdzily, tzn mialam tylko jedna Problem tez w tym, ze slimory chowaja sie w ziemi, wiec rownie dobrze, mozesz miec kilka w obreczy.
ostatnio sypie swoim platki owsiane. Lubia, troche je mumifikuje, i zostaja zezarte przez ptaki. I niestety, po deszczu chodze i zbieram.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 11:44, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tulucy napisał(a)
Zrobić Ci zapas????
Nieśmiało bym się uśmiechnęła - a źródełko przy stajni jeszcze jest??? Nie byłby to kłopot?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:00, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)
Wlasnie, zapomnialam zacytowac: niesamowicie przebarwia sie u Ciebie Jude jesienia. U mnie nie ma zamiaru. Zakwitl jednym kwiatem, normalnym Moze kiedys tez doczekam.
W ubiegłym roku była kremowa, w tym bardziej w róż wpada. U Kasi_CS ja pokazywałam. Nie wiem dlaczego. Ale lubię ją bez względu na te zmiany. A pachnie... obłędnie.

Wierzba była posadzona na początku zakładania ogrodu, chyba nawet wcześniej jak katalpy, może mieć z 8 lat. Szybko przyrasta a że co i rusz ją coś łapało i trzeba było gałęzie wycinać więc jest wygięta w takie chińskie osiem - zygzak. Co roku jest problem z wygryzionymi listkami, przemarźniętymi gałązkami i innymi rzeczami, z cięcia są 3 worki ale... nadaje temu miejscu pewnej nuty romantyzm. I dlatego co roku zostaje. choć co się narobię przy sprzątaniu liści to moje.

O płatkach owsianych na ślimaki nigdy nie słyszałam. Ja te nagie non stop zbieram, obrzydliwe są.

Z jarzębiną jest eksperyment u mnie. Widziałam inną odmianę białą - White Wax i ta to już duża była i inne owoce i listki miała. Z tą zobaczymy. Podobno długo w sklepie stała (nawet metka była pokruszona stąd nie wiadomo dokładnie co to) i się nikt nią nie interesował. Mam nadzieję, że jak nisko zaszczepiona tzn. że miniaturowa. Oczywiście mogę się mylić i trzeba będzie ciąć lub przenieść w inne miejsce. Na razie muszę ją odrobinę podwyższyć bo nie chcę coby mi na ziemi leżała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 12:29, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tamto lekutko wyschło, ale mam inne
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 19:48, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Lucy - super by było!!

Dla Mrokasi
Poszłam zrobić zdjęcie listków mojego grujecznika i znalazłem więcej niż 2 sztuki żółte!!! Albo się wystraszył, że go wykopię jak obiecałam albo zaczyna dorastać.
Mój tak wygląda
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies