Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 07:37, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Narożnik nabiera masy i kształtu. Tylko 1 cisa na pniu kupiłam. Reszta z mojego formowania. Jabłonka po cięciu odżywa. Miała tak ciężką koronę, że zaczęła się przechylać. Musiałam jej podpórkę zrobić.

Zdjęcia znowu mi się godzinę wgrywają (( coś mnie trafi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:37, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ależ u Ciebie kolorów!!! U mnie tylko rozchodniki kolorują, jeżówki i perowskia. Astrów nie mam bo nie lubię ale widzę, że dają czadu.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 09:36, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kolorów mało jak dla mnie choć sporo kwitnie, dużo zieleni. Odrobinę uspokoiłam kolorystycznie rabaty. Są w podobnych tonacjach. Ja nad astrami mocno się zastanawiam. W sumie w tej fazie są ok ale przez pozostałą część roku wyglądają bardzo słabo. Chyba żeby kupić te co u Danusi widziałyśmy na dniach otwartych, o czarnych liściach...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:13, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Rabatka z kołem


Zobaczcie jak fajnie to koło rdzewieje. Fajnie zmienia mu się faktura. Wilczomlecz dobrze zniósł dzielenie. W końcu zamiast jednej ogromnej mam dwie średnie sadzonki.


Tu z rabatą nie mogę się dogadać. Wciąż mi czegoś na niej brakuje. Szafirki zaczynają wypuszczać listki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:44, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)

Ta palczatka się mocno rozchodzi po rabacie. Ja niedawno ją sadziłam... Za to gaura jest cudna bez zastrzeżeń


Rozłazi się? Będziemy walczyć z rozłogami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 10:50, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A to jest ten słynny Ultraviolet ? Moje palczatki, póki co, się aklimatyzują
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 11:47, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosia, Asia, mam wątpliwości co to za odmiana. Zgubiłam pasek z nazwą ;((( Nie jest to na 100% wersja miotlasta. Ta jest taka jakaś bardziej trawiasta, luźna z bordowo zakończonymi listkami, odrobinę podobna do Red Barona ale ciemniejsze bordo i trochę inny pokrój. Nie wiem co mi wtedy sprzedali bo był tylko pracownik i wyrwałam je przy okazji próby zakupu Ultraviolet, która się nie udała. Druga sadzonka mi kwitnie i ma kwiaty luźne, podobne do prosa. Muszę Przemka na Face podpytać co to za sztuka może być. Faktem jest, że miotlasta Blue Heaven rozrasta mi się w jednej kępie a ta nagle pojawiła się z odnogą 5 cm dalej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 12:13, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo jestem ciekawa jaką odpowiedź dostaniesz.

Może to piękna sadzonka red barona
A kłosy już pokazała?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Poppy 12:39, 23 wrz 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
inka74 napisał(a)
Kolorów mało jak dla mnie choć sporo kwitnie, dużo zieleni. Odrobinę uspokoiłam kolorystycznie rabaty. Są w podobnych tonacjach. Ja nad astrami mocno się zastanawiam. W sumie w tej fazie są ok ale przez pozostałą część roku wyglądają bardzo słabo. Chyba żeby kupić te co u Danusi widziałyśmy na dniach otwartych, o czarnych liściach...


Nie boj sie astrow, nie wygladaja zle, taka zielona roslinka, nierzucajaca sie w oczy, poki nie zakwitnie, robi za tlo. Mozesz ew wybrac sobie jakies b karlowe, jesli lubisz porzadek na rabatach. ja chyba lubie b te balaganiarskie Dalii nie masz, to chociaz marcinki sobie spraw.

A jak Twoj Benjamin Britten w tym roku?
na Acropolis nie moge sie napatrzec. Dobrze, ze tez mam

Kocanka fajnie urosla! zimuje? Moja czasami tak, czasami nie, chociaz okoliczne zimuja wszedzie bezproblemowo.
btw, wstawilam specjalnie dla Ciebie zdjecie z googla
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
inka74 15:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosiek33 napisał(a)
Bardzo jestem ciekawa jaką odpowiedź dostaniesz.

Może to piękna sadzonka red barona
A kłosy już pokazała?
tak, kłosy ma druga sadzonka ale nie mam jej zdjęcia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies